dnes je 06.07.2022

Trendy v interiérech v roce 2022

Přidat na Seznam.cz
Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Fotografie od uživatele Vecislavas Popa ze služby Pexels

Barva Veri Peri 

Barvou roku 2022 se stala Veri Peri. Co si pod tímto odstínem máte představit? Jedná se o kombinaci fialové a modré s podtónem červené. Symbolizuje změnu, vizi, zvědavost, sebevědomí a vděčnost. Sama o sobě je velmi výrazná, proto použití barvy v interiéru nepřehánějte. Kombinujte ji s neutrálními tóny bílé, šedé nebo béžové. Hodí se například i ke žluté, ale s ní opatrně.

Barva olivově šedá 

Druhou barvou roku 2022 je olivově šedá. Tato barevná kombinace je všestranná a často se vyskytuje v přírodě. Pohled na ni je uklidňující. Hodí se do pracovny v kombinaci s dřevěným nábytkem, vynikne na kuchyňské lince i na dekorativních polštářcích. 

Přírodní materiály a udržitelnost

Trendem roku 2022 budou přírodní materiály a především udržitelnost. V interiérech se setkáme především se dřevem, bambusem nebo lnem. Taktéž barvy těchto materiálů budou inspirované přírodou. Chcete-li být in, pořiďte si do bytu nábytek v hnědé, béžové, červené, šedé nebo tmavě zelené. Přesně těmito barvami hýří listí v lese. Přírodní odstíny ve vás navodí pocit klidu, bezpečí a uzemnění. 

Plné tvary a oblé linie

Přírodní tvary a barvy ovlivňují celý rok 2022. Plynulé a oblé tvary, které často potkáme v přírodě, se nyní přenášejí i do našich domovů. Tento trend vnáší do interiéru útulnost, pohodlí a bezpečí. Pořiďte si například kulaté měkké křeslo, do kterého se uložíte s knihou a hrnkem čaje. Nebo ozdobte roh místnosti kulatou lampou s dřevěným stojanem. 

Kárované látky 

Útulnost, bezpečí, pocit domova. Přesně tyto pocity vnímáme, když trávíme léto na chatě. Rok 2022 v nás pocit lásky k domovu bude podněcovat ještě více. Jak? Například prostřednictvím materiálů a vzorů, které se hodí do moderního i tradičního interiéru. Útulný styl s nádechem nostalgie a venkovského ducha budou charakterizovat dřevěné parkety, kárované ubrusy, odhalené trámy nebo holé cihly. 

Osvětlení jako umělecké dílo 

Světlo v interiéru vytváří tu správnou atmosféru. Správně nastavené osvětlení se tak lehce stane uměleckým dílem, které upoutá pozornost. Velmi zajímavé jsou například křišťálové lustry, barevné žárovky nebo RGB žárovky. U nich vyberete barevnou intenzitu pohodlně například z aplikace v telefonu. 

Ložnice jako místo odpočinku 

Během pandemie se naše byty změnily na kanceláře, školky a studijní prostory. Nyní se už vše vrací pomalu do normálu. Každá místnost by měla sloužit svému účelu. Odstraňte proto z ložnice počítače, papíry a vše, co ke klidnému spánku nepřispívá. Pusťte do místnosti čerstvý vzduch, na noční stolek umístěte sklenici s vodou a knihu. Vraťte spánku klid a harmonii. 

Barevné kuchyně

S příchodem nové naděje a pozitivity přichází do našich interiérů také veselé barvy, které rozzáří každou domácnost. Osvěžte kuchyň barevným spotřebičem, například toustovačem. Pořiďte si barevné prostírání, utěrky nebo ubrus. Ideální barvou je žlutá, oranžová nebo červená. Ty vám dodají chuť k jídlu a zvednou náladu.

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN BYTOVÉ DEKORACE NÁKUPY A OBCHOD DOPLŇKY DO KUCHYNĚ UDRŽITELNOST

Související články

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Kolekce C&A jaro/ léto 2022

Dámskou kolekcí na jaro/léto nám C&A umožňuje snít o jarním probuzení, o prvních slunečních paprscích, vzdušných materiálech a teplých letních večerech.

Celý článek