dnes je 18.09.2020 a svátek má Kryštof

UMPRUM na MBPFW představil futuristický minimalismus

Přidat na Seznam.cz
Slibný talent z řad návrhářů z prestižního ateliéru se zaměřil na transparenci i objem. 

Identita jako oděv

Identita byla hlavním dojmem u přehlídky UPMRUM na Mercedez Benz Prague Fashion Week. Transparentní materiály od hlavy až k patě s prosvítajícím spodním prádlem, ale zakrytým obličejem. Tak byla zahájena přehlídka slibného návrhářského talentu. Odraz naší společnosti, kde je vše k vidění, ale nikdo nechce být vlastně viděn, chráni si v nahém světě svou identitu. Konceptuální umění s vysoce individuálním přístupem k vlastní tvorbě je typický pro Ateliér UMPRUM. Studenti jsou vedeni unikátním přístupem k jejich myšlení a tvoření

  

Nositelná deka

Další částí přehlídky byly návrhy v pískových barvách s propracovanými střihy, kde nejvíce zaujal design v podobě nositelné deky a polštáře v jednom. K vidění to bylo v podobném zpracování také v Couture kolekci na podzim 2018 u návrhářského dua Viktor&Rolf. Odraz uspěchané doby, kdy si musíme pohodlí brát sebou, protože na něj prostě není čas. Minimalistické zdobení na moderní siluetě šatů zanechalo dojem nenápadné elegance budoucnosti.

  

Princezna z blízké budoucnosti

Novodobý trend princezny se odrazil v následujících návrzích, kde se modelky promenádovaly ve výrazných barvách v navrstvených materiálech a s korunkou na hlavě. Spojení tylu a úpletu bylo velmi nečekané a povedené. Vrstvení, objem a transparence se mísily v rozumné dávce a jednotlivé kreace tak byly úspěšné. Výjimkou byly minimalistické třpytivé šaty s nekonečnými rukávy bez vrtvení či objemu, které byly kouzelné, jako by se jednalo o princeznu z Hvězdných válek. Pohrávání si s myšlenkou objemu se tak objevilo ve zbytku modelů v kolekci. Připomíná to nadcházející podzimní a zimní trend na světové scéně jak v Couture, tak i v konfekci. Objem se vyjímal jako hlavní inspirace u modelů končících přehlídku, kde modelky oblékly navrstvené objemné kabáty, které však působily lehce jako peříčko

  

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA ATELIÉR UMPRUM MERCEDEZ BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW ČEŠTNÍ NÁVRHÁŘI UMPRUM

Související články

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Diskuze a přednášky nejenom o udržitelnosti představí během Mercedes-Benz Prague Fashion Week SmetanaQ Talks

Dlouhodobý koncept v podobě mikro konference v rámci oficiálního programu na MBPFW proběhne ve dnech od 9. do 10. září. Těšit se můžeme na diskuzi o udržitelnosti, identitě i hranic v módě.

Celý článek

Tatiana Kovaříková v podzimní kolekci ukazuje dualitu světa v duchu kvalitního minimalismu

Módní návrhářka Tatiana Kovaříková přináší aktuální kolekci Pre-Fall 2020 inspirovanou pro ni typickou kombinací černé a bílé barvy. Kontrasty s jednoduchými formami podtrhují ženskou siluetu.

Celý článek