dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

UMPRUM na MBPFW představil futuristický minimalismus

Přidat na Seznam.cz
Slibný talent z řad návrhářů z prestižního ateliéru se zaměřil na transparenci i objem. 

Identita jako oděv

Identita byla hlavním dojmem u přehlídky UPMRUM na Mercedez Benz Prague Fashion Week. Transparentní materiály od hlavy až k patě s prosvítajícím spodním prádlem, ale zakrytým obličejem. Tak byla zahájena přehlídka slibného návrhářského talentu. Odraz naší společnosti, kde je vše k vidění, ale nikdo nechce být vlastně viděn, chráni si v nahém světě svou identitu. Konceptuální umění s vysoce individuálním přístupem k vlastní tvorbě je typický pro Ateliér UMPRUM. Studenti jsou vedeni unikátním přístupem k jejich myšlení a tvoření

  

Nositelná deka

Další částí přehlídky byly návrhy v pískových barvách s propracovanými střihy, kde nejvíce zaujal design v podobě nositelné deky a polštáře v jednom. K vidění to bylo v podobném zpracování také v Couture kolekci na podzim 2018 u návrhářského dua Viktor&Rolf. Odraz uspěchané doby, kdy si musíme pohodlí brát sebou, protože na něj prostě není čas. Minimalistické zdobení na moderní siluetě šatů zanechalo dojem nenápadné elegance budoucnosti.

  

Princezna z blízké budoucnosti

Novodobý trend princezny se odrazil v následujících návrzích, kde se modelky promenádovaly ve výrazných barvách v navrstvených materiálech a s korunkou na hlavě. Spojení tylu a úpletu bylo velmi nečekané a povedené. Vrstvení, objem a transparence se mísily v rozumné dávce a jednotlivé kreace tak byly úspěšné. Výjimkou byly minimalistické třpytivé šaty s nekonečnými rukávy bez vrtvení či objemu, které byly kouzelné, jako by se jednalo o princeznu z Hvězdných válek. Pohrávání si s myšlenkou objemu se tak objevilo ve zbytku modelů v kolekci. Připomíná to nadcházející podzimní a zimní trend na světové scéně jak v Couture, tak i v konfekci. Objem se vyjímal jako hlavní inspirace u modelů končících přehlídku, kde modelky oblékly navrstvené objemné kabáty, které však působily lehce jako peříčko

  

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA ATELIÉR UMPRUM MERCEDEZ BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW ČEŠTNÍ NÁVRHÁŘI UMPRUM

Související články

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek

Bella Hadid v čele přehlídky Oscar de la Renta na NYFW

V nočních hodinách v New Yorku připravil Týden módy další famózní přehlídku. Tentokrát se jednalo o podzimní kolekci Oscar de la Renta - pojďme se na ni společně podívat!

Celý článek

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Celý článek

Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, držitel pěti Oscarů, italský rodák Federico Fellini, by 20. ledna 2020 oslavil své sté narozeniny. Pojďme si připomenout nejkrásnější šaty, které se objevily v jeho filmech.

Celý článek

Sophia Amoruso: Kariéra připomínající jízdu na horské dráze

Dnes společně nahlédneme do života ženy, která si prošla typickým americkým snem. Sophia díky své kreativitě a úsilí vybudovala módní impérium. Ale co se stalo pak?

Celý článek
Plesové šaty

Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Chystáte se na ples? Poradíme vám s výběrem těch nejpůvabnějších šatů. Pro inspiraci však nemusíte chodit daleko. Jsou totiž z dílen talentovaných českých návrhářů.

Celý článek

Fotbalista Jan Sýkora rozjíždí svou oděvní značku BYJS

Český fotbalový záložník a reprezentant Jan Sýkora vstupuje do světa módy. Se svou značkou BYJS by chtěl prorazit nejen v České republice, ale i ve světě.

Celý článek