dnes je 20.01.2020 a svátek má Ilona

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Přidat na Seznam.cz
Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Těžká konkurence

Tento měsíc proletěla médii zpráva, kterou ale mnozí čekali již dávno. Značka Under Armour, která vyrábí a prodává sportovní funkční oblečení je v problémech. Právě tento měsíc poslala část svých produktů do obchodů za sníženou cenu. Informoval o tom americký The Wall Street Journal. A dlouhodobě klesají i tržby.

Dobrá marketingová strategie

Under Armour byla založena v 90. letech studentem ekonomie Kevinem Plankem a ačkoli značce téměř každý předpovídal zánik, Kevin Plank se s Under Armour rychle prosadil, a to i v silné konkurenci zavedených značek jakou jsou Nike nebo Adidas. Důvodem bylo nejen využívání nových technologií a inovací v oboru, ale také velmi dobrá marketingová strategie. Značka si vytvořila zapamatovatelné logo spojením písmen U a A a toto logo se pomalu začalo objevovat nejen ve filmech, ale také na sociálních sítí s tváří hollywoodských hvězd. Jedním z největších propagátorů značky se stal Dwayne Rock" Johnson.

 

Proč končí i CEO společnosti?

V poslední době se ale značce nedaří. Její start byl přímo raketový. Když se však značka chtěla dostat na evropské a další trhy, tržby se zvedly o pouhé 4 procenta a od té doby pomalu, ale jistě klesají. A to není jediný problém, který Under Armour trápí. Čelí dokonce vyšetřování ve věci účetních praktik. Zlé jazyky tvrdí, že toto vyšetřování by mohlo být důvodem odchodu zakladatele společnosti Kevina Planka z pozice CEO. Proti těmto konspiracím se však Kevin Plank ostře ohradil, a dokonce adresoval i speciální dopis o situaci společnosti svým zaměstnancům a investorům. 

Ekonomové varují

Nicméně ekonomové se domnívají, že pokud firma nezmění svůj přístup a svou strategii, mohla by brzy na trhu skončit úplně. Podle odborníků chybí Under Armour především přehled o tom, jaká je kupní síla v zahraničí a porovnání cen s konkurencí. Pokud by se tedy ve společnosti naučilo vedení vyrábět levněji a stále si udrželi image značky, která inovuje své postupy a používá nejnovější technologie v produkci a navrhování sportovního oblečení, může snadno udržet svůj tržní podíl.         

Wall Street Journal; Business Insider; foto: Instagram; Pinterest

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI OBCHOD UNDER ARMOUR KEVIN PLANK EKONOMIKA

Související články

Jak ovlivní módní průmysl odchod Meghan a Harryho z královské rodiny?

Touha žít vlastní život a věnovat se projektům, které je naplňují, je obrovská. Jaký dopad bude mít pro módní průmysl případný odchod Prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle z královské rodiny?

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Pět nejlépe placených žen Instagramu v roce 2019

Nový seznam odhaluje pět nejlépe placených instagramových influencerek roku 2019. Sociální měna dostává v tomto pojetí nový význam.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek

Něco se pokazilo a my víme co - aneb 5 šílených módních trendů z historie

Móda je nejen styl, ale znamená i drzost a odvahu postavit se zažitým konvencím. Nejspíše právě proto se snaží každý návrhář a designér pracovat na tom, aby jeho dílo bylo nejen originální, ale aby doslova šokovalo. Není to však výdobytek dnešní doby, ba naopak šílené a šokující trendy v módě nás provází od jejích prvopočátků po současnost.

Celý článek