dnes je 11.07.2020 a svátek má Olga

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Přidat na Seznam.cz
Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Těžká konkurence

Tento měsíc proletěla médii zpráva, kterou ale mnozí čekali již dávno. Značka Under Armour, která vyrábí a prodává sportovní funkční oblečení je v problémech. Právě tento měsíc poslala část svých produktů do obchodů za sníženou cenu. Informoval o tom americký The Wall Street Journal. A dlouhodobě klesají i tržby.

Dobrá marketingová strategie

Under Armour byla založena v 90. letech studentem ekonomie Kevinem Plankem a ačkoli značce téměř každý předpovídal zánik, Kevin Plank se s Under Armour rychle prosadil, a to i v silné konkurenci zavedených značek jakou jsou Nike nebo Adidas. Důvodem bylo nejen využívání nových technologií a inovací v oboru, ale také velmi dobrá marketingová strategie. Značka si vytvořila zapamatovatelné logo spojením písmen U a A a toto logo se pomalu začalo objevovat nejen ve filmech, ale také na sociálních sítí s tváří hollywoodských hvězd. Jedním z největších propagátorů značky se stal Dwayne Rock" Johnson.

 

Proč končí i CEO společnosti?

V poslední době se ale značce nedaří. Její start byl přímo raketový. Když se však značka chtěla dostat na evropské a další trhy, tržby se zvedly o pouhé 4 procenta a od té doby pomalu, ale jistě klesají. A to není jediný problém, který Under Armour trápí. Čelí dokonce vyšetřování ve věci účetních praktik. Zlé jazyky tvrdí, že toto vyšetřování by mohlo být důvodem odchodu zakladatele společnosti Kevina Planka z pozice CEO. Proti těmto konspiracím se však Kevin Plank ostře ohradil, a dokonce adresoval i speciální dopis o situaci společnosti svým zaměstnancům a investorům. 

Ekonomové varují

Nicméně ekonomové se domnívají, že pokud firma nezmění svůj přístup a svou strategii, mohla by brzy na trhu skončit úplně. Podle odborníků chybí Under Armour především přehled o tom, jaká je kupní síla v zahraničí a porovnání cen s konkurencí. Pokud by se tedy ve společnosti naučilo vedení vyrábět levněji a stále si udrželi image značky, která inovuje své postupy a používá nejnovější technologie v produkci a navrhování sportovního oblečení, může snadno udržet svůj tržní podíl.         

Wall Street Journal; Business Insider; foto: Instagram; Pinterest

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI OBCHOD UNDER ARMOUR KEVIN PLANK EKONOMIKA

Související články

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek