dnes je 28.02.2020 a svátek má Lumír

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Přidat na Seznam.cz
Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Těžká konkurence

Tento měsíc proletěla médii zpráva, kterou ale mnozí čekali již dávno. Značka Under Armour, která vyrábí a prodává sportovní funkční oblečení je v problémech. Právě tento měsíc poslala část svých produktů do obchodů za sníženou cenu. Informoval o tom americký The Wall Street Journal. A dlouhodobě klesají i tržby.

Dobrá marketingová strategie

Under Armour byla založena v 90. letech studentem ekonomie Kevinem Plankem a ačkoli značce téměř každý předpovídal zánik, Kevin Plank se s Under Armour rychle prosadil, a to i v silné konkurenci zavedených značek jakou jsou Nike nebo Adidas. Důvodem bylo nejen využívání nových technologií a inovací v oboru, ale také velmi dobrá marketingová strategie. Značka si vytvořila zapamatovatelné logo spojením písmen U a A a toto logo se pomalu začalo objevovat nejen ve filmech, ale také na sociálních sítí s tváří hollywoodských hvězd. Jedním z největších propagátorů značky se stal Dwayne Rock" Johnson.

 

Proč končí i CEO společnosti?

V poslední době se ale značce nedaří. Její start byl přímo raketový. Když se však značka chtěla dostat na evropské a další trhy, tržby se zvedly o pouhé 4 procenta a od té doby pomalu, ale jistě klesají. A to není jediný problém, který Under Armour trápí. Čelí dokonce vyšetřování ve věci účetních praktik. Zlé jazyky tvrdí, že toto vyšetřování by mohlo být důvodem odchodu zakladatele společnosti Kevina Planka z pozice CEO. Proti těmto konspiracím se však Kevin Plank ostře ohradil, a dokonce adresoval i speciální dopis o situaci společnosti svým zaměstnancům a investorům. 

Ekonomové varují

Nicméně ekonomové se domnívají, že pokud firma nezmění svůj přístup a svou strategii, mohla by brzy na trhu skončit úplně. Podle odborníků chybí Under Armour především přehled o tom, jaká je kupní síla v zahraničí a porovnání cen s konkurencí. Pokud by se tedy ve společnosti naučilo vedení vyrábět levněji a stále si udrželi image značky, která inovuje své postupy a používá nejnovější technologie v produkci a navrhování sportovního oblečení, může snadno udržet svůj tržní podíl.         

Wall Street Journal; Business Insider; foto: Instagram; Pinterest

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI OBCHOD UNDER ARMOUR KEVIN PLANK EKONOMIKA

Související články

Katka Říhová a Karel Kašák: Jaký vztah mají k módě

Říkají nám, jak se máme oblékat, ale návrháři to nejsou. Říkáme, jaké bude počasí, ale meteorologové nejsme. Vyzpovídali jsme dva nejoblíbenější moderátory počasí. Jaký vztah mají k meteorologii a jaký k módě? A že si tyto obory nejsou až tak cizí. Na to nám odpovídala Katka Říhová a Karel Kašák.

 

Celý článek

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek

Anna K. nabírá síly ve Špindlu. Hojně si užívá lyžování i dobrého jídla

Skiareál Špindlerův mlýn je vyhledávaným místem pro zimní radovánky a aktivní relax. Svou zaslouženou dovolenou si zde vychutnává i Anna K., která však prozradila, že i aktivní odpočinek nese svou daň.

Celý článek

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek