dnes je 06.07.2022

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Přidat na Seznam.cz
Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

 

Jaké dioptrické brýle vybrat?

Dioptrické brýle jsou obvykle spojeny s vážným vzhledem, který tvoří tlustá průhledná skla s drátěnými nebo plastovými obroučkami. Jsou totiž předmětem doporučovaným lékaři zodpovědnými za zlepšení našeho zdraví. Je to však speciální léčebný nástroj, protože jej nosíme na jedné z nejexponovanějších částí našeho těla, tedy na obličeji. Proto je těžké, aby neměly silný dopad na celkové vnímání našeho obrazu. V éře rostoucího povědomí o oblečení se začaly navrhovat dioptrické brýle se stále větší pozorností k měnící se módě.

Tyto evoluce dioptrických brýlí již dospěly do takové fáze, že je těžké je odlišit od slunečních brýlí spojených se svobodou a dovolenou. Velmi oblíbený je samozřejmě i základní vzhled dioptrických brýlí.

Při hledání dobrých dioptrických brýlí se vyplatí porovnat nabídky více výrobců. V první řadě si dejte pozor na rámečky – měly by být pevné a pohodlné. Pokud se obroučky deformují v ruce - nevěstí to nic dobrého pro odolnost brýlí. V tuto chvíli si můžete vybrat mezi kovovými, plastovými a dřevěnými obroučky. Kvalitní brýle poznáte na první pohled. Čočky by měly dokonale zapadnout do rámu. Vyplatí se také brýle zkontrolovat, zda nejsou poškrábané nebo prasklé.

Vybrat správné brýle je výzva

Výběr správných dioptrických brýlí je velkou výzvou. Rámečky jsou prvkem, který nás provází každý den a jejich špatný výběr může znamenat obrazovou katastrofu. Specialisté se shodují – tvar rámu by měl být vždy přizpůsoben tvaru našeho obličeje. Lidé s oválným obličejem budou mít největší výběr - jejich rysy budou vypadat perfektně v téměř každém rámu. Čtvercový obrys obličeje by měl být kombinován s kontrastními kulatými brýlemi. Kulatý a kosočtvercový obličej zase získá výraz v kočičích nebo více čtvercových rámečcích se silně vyznačenými okraji. Chcete-li brýle korespondující s módními trendy, zvolte Ray ban brýle.

Na své si přijdou i příznivci avantgardních řešení. V poslední době nejoblíbenější barevné rámečky dokonale zdůrazní individuální styl a charakter svého majitele. Než se však rozhodnete pro barevný akcent v podobě brýlí, zvažte, zda zvolený model bude pasovat do našeho šatníku. Při výběru vám pomohou barevné analýzy, které pomohou určit barevnou paletu, která je pro nás příznivá. Různé barvy budou používat lidé se snědou pletí a tmavými vlasy a blondýnky se světlou, jemnou pletí by se měly objevit v úplně jiných rámečcích.

Lidé, kteří si jsou svého stylu vědomi, budou mít snazší úkol – jistě rychle vyberou ze široké nabídky brýlí, které se nebudou hodit k jejich způsobu oblékání. Mladší lidé, kteří často experimentují a hledají různé vyjadřovací prostředky, se jen těžko rozhodnou. Je na zvážení, zda vybrané brýle budou plně odrážet vaši osobnost a zda je budete stejně ochotně nosit i v další sezóně. Pokud vás stále lákají módní experimenty, vyplatí se investovat do jednoho univerzálního páru, který se bude hodit k nejrůznějším outfitům bez ohledu na aktuální módní trendy.

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD DIOPTRICKÉ BRÝLE RAY BAN BRÝLE SLUNEČNÍ BRÝLE EYERIM.CZ

Související články

Čas na sluneční brýle. Jak vybrat ty správné a ve kterých stylových kouscích letos zazáříte?

Zatímco při pobytu na sluníčku chráníme pokožku opalovacím krémem, vlasy pokrývkou hlavy, naše oči se neobejdou bez kvalitních slunečních brýlí. Jak tedy vybrat brýle, které váš pohled ochrání a zároveň dokážou podtrhnout váš styl i osobnost? Vsaďte na kvalitu, oči vám poděkují…

Celý článek

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

Ray-Ban představuje kolekci N1 2022

Během posledních let se občas mohlo zdát, jako když se život zastavil. Ray-Ban nás ale do nové sezóny přivítá optimisticky a pravou nohou vpřed

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Pandora věří v hrdiny a představuje první Marvelovskou kolekci Marvel x Pandora 

Milujete všechny Avengery a nesmí vám uniknout ani jedna Marvelovka? Pak je nová a originální kolekce Marvel x Pandora přesně pro vás – nastal čas ztvárnit vaše hrdiny do podoby šperků.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek