dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Už je to tady! 13. ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards 2013

Přidat na Seznam.cz
Letošní 13.ročník je výjimečný svým vysokým počtem přihlášených

Do soutěže se letos přihlásilo celkem 99 salonů z celé České a Slovenské republiky, čímž byla dosažena nejvyšší účast
za celou historii soutěže. Tento fakt vypovídá o velkém zájmu kadeřníků a prestiži této nezávislé soutěže.

Šanci získat titul Kadeřníka roku má v tuto chvíli 25 kadeřníků nominovaných v kategoriích  Dámský komerční účes/ Pánský komerční účes. Kdo bude nakonec tím nejlepším kadeřníkem v České republice a na Slovensku pro rok 2013 se dozvíme 3. května 2014 na slavnostním Galavečeru, který se uskuteční v pravém křídle průmyslového paláce v Praze.

Soutěž je pořádána firmou Schwarzkopf Professional a v odborné porotě zasedají především nositelé titulu Kadeřník roku a mezinárodně uznávaní vlasoví stylisté.

V letošním roce došlo k rozdělení kategorie Dámský komerční účes na 4 regiony: Dámský komerční účes Praha, Čechy, Morava a Slovensko. Mezi další vyhlašované kategorie patří Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. O ceně veřejnosti opět rozhodne laická porota. Příznivci internetu mohou pro své favority hlasovat na stránkách www.prozeny.cz a www.diva.sk v průběhu února 2014.

Podle odborné poroty mají soutěžní sety světovou úroveň.

V rámci kategorie Objev roku se tento rok přihlásilo dokonce 3x více účastníků než v posledních letech. V této kategorii se také objevilo mnoho nových jmen, což jen potvrzuje, že v soutěži mohou zazářit všichni nadaní kadeřníci, kteří se nebojí projevit svoji kreativitu a talent.

Neotřelé dámské účesy pro krátké i dlouhé vlasy předvedla Eliška Doskočilová z Kadeřnického studia Martin Nosál. Jedná se o originální účesy pro každodení nošení podtrhující individualitu ženy.

 

Poměrně složitě koncipované účesy vhodné především do společnosti představil Patrik Hagara ze SOU Litvínov-Hamr. Jeho tvorba je ukázkovou studentskou prací.

 

 

Kategorie Avantgarda roku zahrnuje velmi netradiční umělecky pojaté účesy. Dá se říci, že některé jsou až megalomanské a často připomínající exotické styly či komiksové postavy.

 

 

Kategorie Kolorista roku, jak již název napovídá, zahrnuje práci s barvami v kombinaci se střihem. Hra barev má stále více zastánců. Barva, nebo kombinace barev dokáže změnit vaši celkovou vizáž.

 

Zdroj: henkel.com

Přidat na Seznam.cz
HAIRDRESSING AWARDS 2013 KADEŘNÍK ROKU OBJEV ROKU VLASY A ÚČESY SOUTĚŽ SCHWARZKOPF KADEŘNÍK ROKU 2015 HLASOVÁNÍ KADEŘNÍK ROKU 2015

Související články

Rotační kulmofén pro ohromující hairstyling jako ze salónu!

Správně vyfoukané vlasy na nás vždy působí elegantním dojmem, proč je to však z hlediska úpravy náš nejméně oblíbený účes? Vytvoření foukané s vysoušečem a kulatým kartáčem se mnohdy může změnit v noční můru – tu se vám kartáč zasekne na straně, vzadu na hlavě pro změnu nevíme, jak ruce správně naaranžovat a kam vysoušečem foukat.

Celý článek

Pět beauty trendů pro jaro 2023

Týdny módy přinesly další várku trendů, která bude provázet jarní měsíce. Podívejte se na intenzivní vlnu grunge stylu od New Yorku, přes Londýn, Milán až po Paříž. Tyto beauty trendy vás budou bavit.

Celý článek

Připravte své vlasy na podzimní radovánky

Vrátily jste se z letní dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim dopřát zaslouženou péči.

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek