dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Valentino Resort 2015

Přidat na Seznam.cz
Valentino nechce zůstávat v zajetých kolejích. Drží se svých tradičních prvků, ale nebojí se ani experimentovat. Maria Grazia Chiuri a Pier Paolo Piccioli jsou u tohoto módního domu rozhodně svěžím vánkem.

Cesta módního domu Valentino k modernějšímu pojetí svých typických motivů, střihů a inovace vzorů pokračuje směle dál. Maria Grazia Chiuri a Pier Paolo Piccioli jsou mistři vzorů a hrátek s materiálem a střihy. V kolekcích udržují společné prvky v podobě delších rukávů u šatů a důrazu na oblast pasu. Ostatní elementy mění podle libosti a hlavně se vzory experimentují v různých tématických oblastech. Jednou je to pohádkový les, jindy hudba, v jiné kolekci zase zahradní motivy či květiny.

Valentino se v minulosti již několikrát nechalo inspirovat konkrétní silnou ženskou osobností. Tentokrát se dvojice návrhářů poohlédla v mexické historii a jako hlavní múzu nové resort kolekce vybrala Fridu Kahlo. Životem Fridy Kahlo se inspirovalo už mnoho značek, jak takovou inspiraci pojali Maria Grazia a Pier Paolo?

Celá resort kolekce je protknutá širokou paletou barev a folklorní atmosférou. Pestrobarevné róby s kolibříky a květinami nebo semišové modely s malířskými protkanými motivy. Přes základní múzu ale z kolekce nedýchala tolik mexická kultura jako ta anglická. Jako bychom se s módním domem vrátili do éry viktoriánské Anglie. Dojmu napomáhala i přísná úprava vlasů v podobě copů spletených od pěšinky kolem uší až dozadu.

Návrháři zariskovali a na chvíli rovnýma nohama skočili i do psychedelického pozadí, před nímž se modely s podobným vzorem skoro ztrácely. Taková novinka jako malé oživení nebyla vůbec k zahození, avšak klasičtější pozadí nám ke kouskům od Valentino sedí mnohem lépe. Střihy se sezónu od sezóny stávají složitější, některých se Valentino drží, jiné více řasí a přidává i volánky. O umění kombinovat vzory s těmi správnými barvami a velmi správném rozhodnutí sáhnout po broderiích, geometrických vzorech se zahradními ornamenty, ani nemusíme psát, stačí jediný pohled na pár kousků z nové resort kolekce.

Přínosem módních designérů do značky je i větší orientace na každodenní oblečení. Valentino bez večerních rób si nikdo nedokáže představit, ale díky posledním pár módním řadám můžete design á la Valentino nosit i přes den. Kratší šaty i přes jejich složitou výzdobu značka uzemnila jednoduchými sandálkami bez podpatku nebo dokonce bílými botaskami. S těmi to už možná návrhářské duo trochu přehnalo, ale svou zprávu světu sdělilo jasně. Valentino se neohlíží, čerpá ze současnosti a hranice toho, co by se zdálo býti povoleným, překračuje bez sebemenšího ostychu.

Zdroj: vogue.com, reportista.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI VALENTINO MÓDÍ PŘEHLÍDKA FRIDA KAHLO RESORT 2015

Související články

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek