dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Většina lidí v České republice zná pojem „slow fashion“ a zajímá se o udržitelnost módy

Přidat na Seznam.cz
Výsledky, které vychází z dlouhodobého průzkumu Fashion (Re)search ukazují, že česká populace užívající internet napříč věkem vnímá důležitost původu oblečení i jeho dopad na naši planetu.

Největší český vyhledávač módy GLAMI.cz uspořádal dlouhodobý průzkum, aby zjistil, jak vnímáme pojmy, jako jsou „slow fashion“, „ekologie“ a „udržitelnost“. Výsledky jsou více než kladné. Co se skrývá pod pojmem „slow fashion“ ví 60 % dotázaných a zároveň je pro ně důležitá ekologičnost materiálů. Celkově 76 % českých uživatelů internetu je ochotno si připlatit za udržitelný produkt, a to už je pořádné číslo!

Z výzkumu také vyplývá, že více než 80 % Čechů si je vědomo toho, že oblečení vyrobené v České republice má lepší vlastnosti, než to, které je přivezené z Číny a dalších asijských zemí. O dalších deset procent více lidí se zajímá o problematiku módního průmyslu, jako takového.

Největším bonusem je zjištění, že lidé nakupující oblečení z druhé ruky nebo alespoň zvažující nadčasovost módních kousků, přibývají. Zároveň více sledujeme, kde byl produkt vyroben a jaký cíl má značka, která ho má na svědomí. Na druhou stranu ale spoustu lidí doposud neví, kde hledat lokální českou módu, proto glami.cz spustilo na svých stránkách speciální sekci „Český design“ a „Udržitelné značky“, aby podpořili nejenom lokální značky, ale také zájem zákazníků posunout se o krůček k lepším zítřkům.

fashion-research.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI UDRŽITELNÁ MÓDA UDRŽITELNÉ ZDROJE UDRŽITELNOST SLOW FASHION SECOND HAND PŮVOD OBLEČENÍ GLAMI.CZ

Související články

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Orsay končí v Česku

S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

Celý článek

Úředníci by tu měli být pro nás, ne naopak, říká marketingová ředitelka Mattel Czech Republic

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová ředitelka slavné společnosti, která stojí za slavnou Barbie. Jaké trendy společnost reflektuje s novými trendy a hrají si dnešní děti ještě vůbec? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Kolekce C&A jaro/ léto 2022

Dámskou kolekcí na jaro/léto nám C&A umožňuje snít o jarním probuzení, o prvních slunečních paprscích, vzdušných materiálech a teplých letních večerech.

Celý článek