dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Viktor & Rolf představili spoustu triků v podzimní Couture kolekci

Přidat na Seznam.cz
Nikdy nepřestávající tvořivé duo pokračuje v módním experimentování.  
Viktor and Rolf Fall Couture 2018

25 let tvořivosti

Viktor a Rolf oslavili 25 let kreativity svou Couture kolekcí pro podzim 2018. Přehlídka plná typických triků od progresivních návrhářů v čistě bílé barvě s tisíci Swarovski krystaly. Za celých 25 let se posunuli od nenositelného umění k praktičtější dekonstrukci obrazů, což je patrné na nápaditých, leč kontroverzních návrzích.

Z obyčejného neobyčejné

S malou nadsázkou by se dalo říci, že Vikor a Rolf dokážou udělat večerní šaty z čehokoliv, deku a polštář nevyjímaje. Proč nestvořit večerní róbu z něčeho tak obyčejného? Protože i něco tak všedního, je neskutečně složité vytvořit, aby to bylo nositelné. Návrháři si rádi pohrávají s myšlenkou velkých objemů a vrstvení. Šaty, které vypadají lehké jako pírko, jsou složitě vykonstruovány ze stovky vrstev tylu. V tomto tkví úspěch návrhářských es. Couture kolekce pro podzim 2018 je jako bílé plátno čekající na malíře, který použije jen stříbrné a zlatavé odlesky. 

Nikdy nekončící experiment

Experimentování je patrné nyní ale i v předešlých Couture kolekcích. Významné výročí tohoto roku značky V&R se lehce promítá i do podzimní Couture v podobě letmé návštěvy minulých kolekcí, ale je to mílový krok vpřed od jejich dosavadních velmi uměleckých přehlídek. Slavné tylové šaty z dokonale penetrovanými dírami jsou ikonickými a typickými a zůstavají součástí i tentokrát. Trenčkot v podání V&R dostal novou podobu s všitým 3D textem a Swarovski krystaly nenápadně zdobily objemné kreace i nositelnější modely. Objem nadále zůstává výrazným prvkem, který je s lehkostí představen jako hlavní rys celé Couture kolekce. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VIKTOR A ROLF HAUTE COUTURE PODZIM 2018

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek