dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Viktor & Rolf představili spoustu triků v podzimní Couture kolekci

Nikdy nepřestávající tvořivé duo pokračuje v módním experimentování.  
Viktor and Rolf Fall Couture 2018

25 let tvořivosti

Viktor a Rolf oslavili 25 let kreativity svou Couture kolekcí pro podzim 2018. Přehlídka plná typických triků od progresivních návrhářů v čistě bílé barvě s tisíci Swarovski krystaly. Za celých 25 let se posunuli od nenositelného umění k praktičtější dekonstrukci obrazů, což je patrné na nápaditých, leč kontroverzních návrzích.

Z obyčejného neobyčejné

S malou nadsázkou by se dalo říci, že Vikor a Rolf dokážou udělat večerní šaty z čehokoliv, deku a polštář nevyjímaje. Proč nestvořit večerní róbu z něčeho tak obyčejného? Protože i něco tak všedního, je neskutečně složité vytvořit, aby to bylo nositelné. Návrháři si rádi pohrávají s myšlenkou velkých objemů a vrstvení. Šaty, které vypadají lehké jako pírko, jsou složitě vykonstruovány ze stovky vrstev tylu. V tomto tkví úspěch návrhářských es. Couture kolekce pro podzim 2018 je jako bílé plátno čekající na malíře, který použije jen stříbrné a zlatavé odlesky. 

Nikdy nekončící experiment

Experimentování je patrné nyní ale i v předešlých Couture kolekcích. Významné výročí tohoto roku značky V&R se lehce promítá i do podzimní Couture v podobě letmé návštěvy minulých kolekcí, ale je to mílový krok vpřed od jejich dosavadních velmi uměleckých přehlídek. Slavné tylové šaty z dokonale penetrovanými dírami jsou ikonickými a typickými a zůstavají součástí i tentokrát. Trenčkot v podání V&R dostal novou podobu s všitým 3D textem a Swarovski krystaly nenápadně zdobily objemné kreace i nositelnější modely. Objem nadále zůstává výrazným prvkem, který je s lehkostí představen jako hlavní rys celé Couture kolekce. 

Zdroj; vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VIKTOR A ROLF HAUTE COUTURE PODZIM 2018

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek