dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Vím, co nosím - projekt české módní značky MUZA se zabývá udržitelností i kvalitou

Přidat na Seznam.cz
Znáte českou módní značku MUZA? A znáte jejich projekt Vím, co nosím? A vlastně víte, co máte právě teď na sobě? Odkud k vám přišlo vaše oblíbené tričko, z jakého je materiálu a proč vypadá tak, jak vypadá. O tom všem je právě tento projekt.

Za značkou a vlastně i projektem Vím, co nosím, který bude spuštěn 1. června 2019, jsou spojeny dvě osoby -  Šárka Musilová a Bohuslava Hejlová, které značku vytvořily s jedinečnou filosofií. Ta tkví především ve zpracovávání přírodních materiálů za pomocí tradičních technik. Zaštiťují se nejen udržitelností, ale i kvalitou. Jejich trička se nemusejí žehlit, a ani po několika vypráních neztrácejí svůj tvar, jak to často vidíme u triček, které nakoupíme v obchodech s tzv. rychlou módou, kde jsou trička krásná do prvního vyprání či žehlení. Této nepříjemnosti se však nemusíte obávat, u triček od MUZA , a to díky sublimačnímu tisku, který je zapuštěn do vlákna oblečení.

Nejnovější kolekce, kterou MUZA spouští v rámci projektu, se nazývá CHART. Kolekce je přímo vytvořená návrhářkou Šárkou Musilovou. Většinový materiál, ze kterého je kolekce vytvořena, je od českých výrobců, konkrétně multifunkční úplet double, který má certifikát oeko-tex standard 100. Trička si můžete zakoupit jak v dámském střihu, tak v pánském, se vzorem i bez. A vybrat si jinak můžete dokonce i vlastní typ materiálu - modal nebo double. Vše najdete na jejich stránkách projektu Vím, co nosím. A v neposlední řadě také musíme zmínit, že se značka snaží dostát své filosofii i názvu svého projektu naprosto ve všem - i balíček, který po objednání obdržíte, bude plně kompostovatelný!

Nepochybně je důležité vědět, co má člověk na sobě, co nosí. Filosofie projektu je proto velmi záslužná. V dnešní uspěchané době na to totiž většina z nás pořád zapomíná. Jsme ze všech směrů zahlcováni nepotřebnými informacemi o věcech kolem nás a zapomínáme na to, že nejdůležitější jsme právě my. My bychom měli být tím nejdůležitějším, a proto by právě nám mělo záležet na tom, co máme na sobě. Abychom se v oblečení cítili příjemně, aby jeho design vyjadřoval nás a jenom náš styl a také abychom jeho pořízením podpořili pouze ty, kterým záleží na nás, na našem okolí a koneckonců i na přírodě jako takové.

Čtěte také: MLADÁ MÓDNÍ ZNAČKA MÚZA - FASHION ART

vimconosim.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÚZA - FASHION ART ŠÁRKA MUSILOVÁ BOHUSLAVA HEJLOVÁ SUSTAINABLE FASHION EKOLOGICKÁ MÓDA

Související články

Sportovní značka BOGNER slaví 90. výročí a pro své zákazníky připravila nejedno překvapení

Příležitost k oslavám přináší rok 2022 společnosti BOGNER hned ve dvou významných jubileích. Kdysi malý lyžařský obchod dnes zastupuje významné místo na trhu.

Celý článek

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek
About You fashion week

ABOUT YOU FASHION WEEK 2022

Módní přehlídka ABOUT YOU slavnostně zahájila první mezinárodní ABOUT YOU Fashion Week v Miláně.

Celý článek
Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Pánská kolekce LV

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek