dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Vím, co nosím - projekt české módní značky MUZA se zabývá udržitelností i kvalitou

Přidat na Seznam.cz
Znáte českou módní značku MUZA? A znáte jejich projekt Vím, co nosím? A vlastně víte, co máte právě teď na sobě? Odkud k vám přišlo vaše oblíbené tričko, z jakého je materiálu a proč vypadá tak, jak vypadá. O tom všem je právě tento projekt.

Za značkou a vlastně i projektem Vím, co nosím, který bude spuštěn 1. června 2019, jsou spojeny dvě osoby -  Šárka Musilová a Bohuslava Hejlová, které značku vytvořily s jedinečnou filosofií. Ta tkví především ve zpracovávání přírodních materiálů za pomocí tradičních technik. Zaštiťují se nejen udržitelností, ale i kvalitou. Jejich trička se nemusejí žehlit, a ani po několika vypráních neztrácejí svůj tvar, jak to často vidíme u triček, které nakoupíme v obchodech s tzv. rychlou módou, kde jsou trička krásná do prvního vyprání či žehlení. Této nepříjemnosti se však nemusíte obávat, u triček od MUZA , a to díky sublimačnímu tisku, který je zapuštěn do vlákna oblečení.

Nejnovější kolekce, kterou MUZA spouští v rámci projektu, se nazývá CHART. Kolekce je přímo vytvořená návrhářkou Šárkou Musilovou. Většinový materiál, ze kterého je kolekce vytvořena, je od českých výrobců, konkrétně multifunkční úplet double, který má certifikát oeko-tex standard 100. Trička si můžete zakoupit jak v dámském střihu, tak v pánském, se vzorem i bez. A vybrat si jinak můžete dokonce i vlastní typ materiálu - modal nebo double. Vše najdete na jejich stránkách projektu Vím, co nosím. A v neposlední řadě také musíme zmínit, že se značka snaží dostát své filosofii i názvu svého projektu naprosto ve všem - i balíček, který po objednání obdržíte, bude plně kompostovatelný!

Nepochybně je důležité vědět, co má člověk na sobě, co nosí. Filosofie projektu je proto velmi záslužná. V dnešní uspěchané době na to totiž většina z nás pořád zapomíná. Jsme ze všech směrů zahlcováni nepotřebnými informacemi o věcech kolem nás a zapomínáme na to, že nejdůležitější jsme právě my. My bychom měli být tím nejdůležitějším, a proto by právě nám mělo záležet na tom, co máme na sobě. Abychom se v oblečení cítili příjemně, aby jeho design vyjadřoval nás a jenom náš styl a také abychom jeho pořízením podpořili pouze ty, kterým záleží na nás, na našem okolí a koneckonců i na přírodě jako takové.

Čtěte také: MLADÁ MÓDNÍ ZNAČKA MÚZA - FASHION ART

vimconosim.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÚZA - FASHION ART ŠÁRKA MUSILOVÁ BOHUSLAVA HEJLOVÁ SUSTAINABLE FASHION EKOLOGICKÁ MÓDA

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Dárky, se kterými letos potěšíte své blízké

Vánoční dárky letos budeme asi řešit hlavně online. A vlastně, proč ne? Užijte si nakupování z pohodlí domova. My vám to alespoň trochu usnadníme. Dali jsme dohromady více jak 20 tipů na vánoční dárky, se kterými letos určitě potěšíte své blízké.

Celý článek

ROZHOVOR o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

ZIMNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE - EXKLUZIVNÍ MÓDA Z ODPADU

Zimní kolekce H&M Conscious Exclusive je doslova o vytvoření pokladu z odpadu. Každý kousek je vyroben z materiálu získaného z odpadu, a to udržitelným způsobem. Tato kolekce umožňuje ocenit potenciál odpadu a inspirovat se kreativitou, která vychází z nutnosti opětovného použití věcí.

Celý článek

Užijte si pyžamovou party ve stylovém pyžamku

Mrknout na oblíbený film, zahrát si karetní hru, nebo si u skleničky povídat o tom, jaké to bylo, když jste chodila na střední? Pyžamová party je skvělý nápad ať je vám patnáct nebo pětatřicet, a pokud na takovou akci jdete, nebo ji dokonce pořádáte, nezapomeňte si vybrat stylové pyžamko!

Celý článek

Zimní trendy pro rok 2021

Trendy se každý rok mění. Občas přijdou trendy nové, někdy dojde k recyklaci. Co si pro nás chystá rok 2021? To jsme pro vás sepsali v tomto článku. Pokud se vám některý trend líbí, nebojte se a noste ho již nyní. Nikdy není brzy nebo pozdě. Móda je proměnlivá, a to je na ní to nejlepší.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Módní filmy a seriály, které musíte vidět

Ten, kdo miluje módu, miluje i filmy o ní. Jaký je oblíbený ten váš? Jelikož večery jsou stále delší, je potřeba si užít řádné podívané. Je libo film nebo rovnou seriál?

Celý článek