dnes je 22.09.2019 a svátek má Darina

Vím, co nosím - projekt české módní značky MUZA se zabývá udržitelností i kvalitou

Přidat na Seznam.cz
Znáte českou módní značku MUZA? A znáte jejich projekt Vím, co nosím? A vlastně víte, co máte právě teď na sobě? Odkud k vám přišlo vaše oblíbené tričko, z jakého je materiálu a proč vypadá tak, jak vypadá. O tom všem je právě tento projekt.

Za značkou a vlastně i projektem Vím, co nosím, který bude spuštěn 1. června 2019, jsou spojeny dvě osoby -  Šárka Musilová a Bohuslava Hejlová, které značku vytvořily s jedinečnou filosofií. Ta tkví především ve zpracovávání přírodních materiálů za pomocí tradičních technik. Zaštiťují se nejen udržitelností, ale i kvalitou. Jejich trička se nemusejí žehlit, a ani po několika vypráních neztrácejí svůj tvar, jak to často vidíme u triček, které nakoupíme v obchodech s tzv. rychlou módou, kde jsou trička krásná do prvního vyprání či žehlení. Této nepříjemnosti se však nemusíte obávat, u triček od MUZA , a to díky sublimačnímu tisku, který je zapuštěn do vlákna oblečení.

Nejnovější kolekce, kterou MUZA spouští v rámci projektu, se nazývá CHART. Kolekce je přímo vytvořená návrhářkou Šárkou Musilovou. Většinový materiál, ze kterého je kolekce vytvořena, je od českých výrobců, konkrétně multifunkční úplet double, který má certifikát oeko-tex standard 100. Trička si můžete zakoupit jak v dámském střihu, tak v pánském, se vzorem i bez. A vybrat si jinak můžete dokonce i vlastní typ materiálu - modal nebo double. Vše najdete na jejich stránkách projektu Vím, co nosím. A v neposlední řadě také musíme zmínit, že se značka snaží dostát své filosofii i názvu svého projektu naprosto ve všem - i balíček, který po objednání obdržíte, bude plně kompostovatelný!

Nepochybně je důležité vědět, co má člověk na sobě, co nosí. Filosofie projektu je proto velmi záslužná. V dnešní uspěchané době na to totiž většina z nás pořád zapomíná. Jsme ze všech směrů zahlcováni nepotřebnými informacemi o věcech kolem nás a zapomínáme na to, že nejdůležitější jsme právě my. My bychom měli být tím nejdůležitějším, a proto by právě nám mělo záležet na tom, co máme na sobě. Abychom se v oblečení cítili příjemně, aby jeho design vyjadřoval nás a jenom náš styl a také abychom jeho pořízením podpořili pouze ty, kterým záleží na nás, na našem okolí a koneckonců i na přírodě jako takové.

Čtěte také: MLADÁ MÓDNÍ ZNAČKA MÚZA - FASHION ART

vimconosim.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÚZA - FASHION ART ŠÁRKA MUSILOVÁ BOHUSLAVA HEJLOVÁ SUSTAINABLE FASHION EKOLOGICKÁ MÓDA

Související články

Síla ženské osobnosti v podání Proenza Schouler

Dámská oděvní značka Proenza Schouler zazářila se svou kolekcí na newyorských dnech módy. Nadčasové a nositelné modely s nádechem pohodlí. Nevěříte?

Celý článek

Nečekané barvy, které budou na podzim IN

Přichází podzim a ten letošní může být úplně jiný než kterýkoliv předchozí! Představíme vám pět barev, které vás naprosto oslní. Konec nudy, v nadcházejícím ročním období budete mít barevnou paletu v malíčku.

Celý článek

Exkluzivní minikolekce Vans x Vivienne Westwood Anglomania

Vans a Vivienne Westwood? Nenapadá nás lepší kombinace. Trocha klasiky, trocha rebelie. A na světě je minikolekce šesti párů nepřehlédnutelných tenisek.

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

10 teplých svetrů pro přicházející podzim

Noci se zkrátily, dny se ochladily... Po létě přichází další krásné období. Světříková sezóna zahájena a my se v tomto článku podíváme na ty, které budou letos TOP.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek