dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Přidat na Seznam.cz
Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Při představení nové kolekce mluvila Viard o tom, že se při vytváření inspirovala excentrickými dívkami a osmdesátými léty. Tehdejší kreativní ředitel Karl Lagerfeld se totiž v osmdesátkách rád obklopoval právě výstředními ženami. Mezi ně patřila například princezna Diane de Beauvau-Craon, která si tehdy na důležitý ples a k růžovým šatům, které ji vybrala její matka, ostříhala vlasy na krátko. To byl na danou dobu a vzhledem k jejímu společenskému postavení velmi odvážný krok.  


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Podzimní a zimní kolekce tak byla zaměřena spíše na Karla Lagerfelda než na zakladatelku značky Coco Chanel. A právě to se Virginii Viard na vytváření tak líbí. Každá kolekce může být úplně jiná než ta předchozí. Couture sbírka na jaro a léto 2020 byla totiž úplným opakem; Viard se v ní zaměřila na dospívání Coco Chanel v sirotčinci ve francouzském Aubazine. Jednodušší modely z předešlé sezony vystřídala opulentní elegance a třpytivý punk.    


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Osmdesátková extravagance dvacátého století se ve sbírce prolínala s elegancí a opulentností osmnáctého století. Viard totiž čerpala inspiraci i z této slavné éry. Všimnout si toho lze zejména u objemných šatů s bohatým zdobením. Naopak typické hravé osmdesátkové odkazy můžeme spatřit u špičatých bot s vázáním nebo u koktejlových tvídových šatů. Co se týče tvídu, hrál, ostatně jako u všech Chanel kolekcí, téměř nejdůležitější roli. Z tohoto materiálu byly zhotoveny nejen koktejlky, ale také krátké i dlouhé sukně a róby, kabátky či kalhoty do zvonu. 


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL virginie viard KARL LAGERFELD COCO CHANEL NÁVRHÁŘI

Související články

Letní pantofle - nepostradatelný kousek v šatníku. Které byste zvolily vy?

Módní letní pantofle jsou nenahraditelnou obuví, ideální pro teplé dny a doplňující stylizaci. Pohodlné boty k bazénu a na pláž lze zakoupit za atraktivní cenu. Podívejte se, které modely si vybrat.

Celý článek

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

Celý článek

Eiffelova věž, Seina a Balmain. Nová přehlídka francouzské značky byla plná elegance a pravého couture

Kreativní ředitel Olivier Rousteing zvolil řeku Seinu jako molo pro představení nové couture kolekce na sezonu podzim a zima. Hravé modely hýřící všemi barvami, modré nebe s mraky a Paříž v pozadí vytvářely dohromady nezapomenutelnou atmosféru.

Celý článek

Haute couture kolekce módního domu Dior byla zasazena do pohádkového světa

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri představila novou couture kolekci domu Dior prostřednictvím krátkého filmu s názvem Mýtus o Diorovi. Chiuri novou podzimní a zimní sbírkou originálně vzdala hold vysokému krejčovství. 

Celý článek

Nová svatební kolekce LOVE ME! české značky LEEDA myslí na ženy různých proporcí

LOVE ME! uzavírá trilogii kolekcí značky LEEDA s názvy CATCH ME! a TOUCH ME! Návrhářka Lucie Kutálková se tentokrát zaměřila na bílé šaty z nádherných materiálů, na propracované střihy pro ženy různých velikostí a na zážitky s nimi spojených.

Celý článek

Kate Moss, Candice Swanepoel, Jourdan Dunn a další topmodelky v podzimní kampani značky Mônot

Značka Mônot vsadila na hvězdné obsazení hned několika topmodelek. Chytrý tah podtrhuje podzimní kampaň plnou nádherných šatů, sexy těl, krásných koní i přírody. A nejsou to jen Kate a Candice, které rozhodně musíte vidět!

 

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek