dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Přidat na Seznam.cz
Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Při představení nové kolekce mluvila Viard o tom, že se při vytváření inspirovala excentrickými dívkami a osmdesátými léty. Tehdejší kreativní ředitel Karl Lagerfeld se totiž v osmdesátkách rád obklopoval právě výstředními ženami. Mezi ně patřila například princezna Diane de Beauvau-Craon, která si tehdy na důležitý ples a k růžovým šatům, které ji vybrala její matka, ostříhala vlasy na krátko. To byl na danou dobu a vzhledem k jejímu společenskému postavení velmi odvážný krok.  


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Podzimní a zimní kolekce tak byla zaměřena spíše na Karla Lagerfelda než na zakladatelku značky Coco Chanel. A právě to se Virginii Viard na vytváření tak líbí. Každá kolekce může být úplně jiná než ta předchozí. Couture sbírka na jaro a léto 2020 byla totiž úplným opakem; Viard se v ní zaměřila na dospívání Coco Chanel v sirotčinci ve francouzském Aubazine. Jednodušší modely z předešlé sezony vystřídala opulentní elegance a třpytivý punk.    


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Osmdesátková extravagance dvacátého století se ve sbírce prolínala s elegancí a opulentností osmnáctého století. Viard totiž čerpala inspiraci i z této slavné éry. Všimnout si toho lze zejména u objemných šatů s bohatým zdobením. Naopak typické hravé osmdesátkové odkazy můžeme spatřit u špičatých bot s vázáním nebo u koktejlových tvídových šatů. Co se týče tvídu, hrál, ostatně jako u všech Chanel kolekcí, téměř nejdůležitější roli. Z tohoto materiálu byly zhotoveny nejen koktejlky, ale také krátké i dlouhé sukně a róby, kabátky či kalhoty do zvonu. 


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com


Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Zdroj: Mikael Jansson, Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL virginie viard KARL LAGERFELD COCO CHANEL NÁVRHÁŘI

Související články

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Značka Karl Lagerfeld zakázala používání kůže exotických zvířat

V rámci udržitelnosti se módní značky uchylují k mnoha restrikcím. Značka Karl Lagerfeld má ale i jiné důvody, proč minulý týden přijala zákaz používání kůže exotických zvířat. Věří totiž, že tento zákaz přispěje k zastavení šíření nemoci COVID-19.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek