dnes je 21.05.2018 a svátek má Monika

Vlna kontroverze na téma dětského modelingu

Je normální, aby desetileté holčičky žily svět dospělých? K čemu jsou vlastně soutěže krásy v dětském věku? A je v dnešní době dětský modeling vůbec na místě?

Když si zadáte do internetového vyhledávače heslo "Nejkrásnější dítě na světě", vyjedou vám tisíce výsledků a hned na jejich předních příčkách bude jméno Kristina Pimenová. Přesněji, desetiletá holčička z Ruska, která se aktuálně přestěhovala do Los Angeles, aby mohla podepsat kontrakty s americkými modelingovými agenturami. Po úspěšném startu její "kariéry", kdy stihla kromě editorialu italského Vogue také přehlídky pro Dsquared2, Armani či Roberto Cavalli ve svých dětských odnožích, se těší, že v Americe svoji profesní dráhu pořádně rozjede. Pro modelingové agentury je to mladý talent, který boduje u světových návrhářů a už v deseti letech je perfektním partnerem do budoucnosti. Dlouhodobé charaktery smluv, které holčičce předloží k podepsání, se jim již brzy pořádně vyplatí.

Jenže všechno má své háčky. Dětský modeling je totiž všeobecně znám jako podobně tvrdý pro dospělý modeling dívek, které do tohoto šíleného kolotoče nastoupí už ve třinácti či čtrnácti letech. Žádnou smlouvu děti samozřejmě nepodepisují samy, vždyť sotva přečtou její znění, natož aby ho pochopily. A to je snad největší absurdita - děti se stávají celosvětově známými, úspěšnými, vydělávají peníze celé rodině, ale pořádně neumějí ani počítat nebo gramatiku vlastního jazyka. Však si představte, jak malé je desetileté dítě ve třetí třídě základní školy. 

Modelingové agentury i koneční zákazníci v podobě magazínů nebo světových módních značek však nevyužívají dětskou krásu. Jen z malé holčičky vytvoří dospělou ženu v dětském těle. Tvářičky má stále naducané, ale už se na nich leskne tvářenka, oční víčka pokrývají vystínované kouřovky profesionálů a droboučké prstíky jsou nalakovány černými laky. Pohled na tento výsledek probouzí u spoustu lidí až strašidelný dojem. Vyškolení hairstylisté načešou dívkám takové účesy, že už je naprosto vyloučeno pohlížet na dětský modeling jako na přirozené a promyšlené odvětví módního světa

Kristina je krásná. Ale je to stále dítě!

fashionista.com ; tribecaphotography.com ; youtube.com

ZE SPOLEČNOSTI DĚTSKÝ MODELING MODELING DĚTI DĚTSKÁ MODA SOUTĚŽ KRÁSY

Související články

Královská svatba: Jak se oblékla na svatbu Harryho a Meghan Kate Middleton?

Svatba roku 2018 proběhla v nejlepším pořádku. Zúčastnila se jí také Harryho švagrová, Kate Middleton. A to pouhé čtyři týdny po narození svého třetího potomka.

Celý článek

Zajímavosti z královské svatby Harryho a Meghan

Princ Harry, vnuk královny Alžběty II. se ve svých 33 letech oženil s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markle. Jaké zajímavosti svatbu provázely?

Celý článek

Jak se oblékli svatebčané na svatbu Meghan a Harryho?

Královská svatba je nejskloňovanější událostí posledních dnů. Jaké outfity svatebčanů nás nejvíce zaujaly?

Celý článek

Nový tým časopisu Elle? Kdo zastává pozici šéfredaktora a koho si s sebou přivedl?

Časopis Elle provází od počátku roku mnoho personálních změn. Kdo je od 1. května novým šéfredaktorem a kdo jsou další členové týmu?

Celý článek

Vzdělávají se, hubnou, užívají wellness - čím vším si prochází finalistky České Miss?

Finále České Miss se blíží čím dál tím víc. Jak se připravují finalistky?

Celý článek

Heidi Klum i Kate Moss oslavují 90. narozeniny postavy Mickey Mouse

Kniha, která vznikla za podpory mnoha celebrit, má větší úkol, než jen připomenout, že je tu Mickey Mouse již téměř sto let. Její výtěžek jde na dobrou věc.

Celý článek

Dresscode: Semiformal

Už jste někdy otevřeli pozvánku, ve které stálo Semi formal? Co si přesně představit pod tímto matoucím názvem?

Celý článek

Módní outfity ze 71. filmového festivalu v Cannes

Francouzská riviéra po roce poskytla prostor pro mezinárodní oslavu filmu. 71. Filmový festival v Cannes přinesl na červeném koberci spoustu zvučných jmen.

Celý článek