dnes je 16.12.2018 a svátek má Albína

Vlna kontroverze na téma dětského modelingu

Je normální, aby desetileté holčičky žily svět dospělých? K čemu jsou vlastně soutěže krásy v dětském věku? A je v dnešní době dětský modeling vůbec na místě?

Když si zadáte do internetového vyhledávače heslo "Nejkrásnější dítě na světě", vyjedou vám tisíce výsledků a hned na jejich předních příčkách bude jméno Kristina Pimenová. Přesněji, desetiletá holčička z Ruska, která se aktuálně přestěhovala do Los Angeles, aby mohla podepsat kontrakty s americkými modelingovými agenturami. Po úspěšném startu její "kariéry", kdy stihla kromě editorialu italského Vogue také přehlídky pro Dsquared2, Armani či Roberto Cavalli ve svých dětských odnožích, se těší, že v Americe svoji profesní dráhu pořádně rozjede. Pro modelingové agentury je to mladý talent, který boduje u světových návrhářů a už v deseti letech je perfektním partnerem do budoucnosti. Dlouhodobé charaktery smluv, které holčičce předloží k podepsání, se jim již brzy pořádně vyplatí.

Jenže všechno má své háčky. Dětský modeling je totiž všeobecně znám jako podobně tvrdý pro dospělý modeling dívek, které do tohoto šíleného kolotoče nastoupí už ve třinácti či čtrnácti letech. Žádnou smlouvu děti samozřejmě nepodepisují samy, vždyť sotva přečtou její znění, natož aby ho pochopily. A to je snad největší absurdita - děti se stávají celosvětově známými, úspěšnými, vydělávají peníze celé rodině, ale pořádně neumějí ani počítat nebo gramatiku vlastního jazyka. Však si představte, jak malé je desetileté dítě ve třetí třídě základní školy. 

Modelingové agentury i koneční zákazníci v podobě magazínů nebo světových módních značek však nevyužívají dětskou krásu. Jen z malé holčičky vytvoří dospělou ženu v dětském těle. Tvářičky má stále naducané, ale už se na nich leskne tvářenka, oční víčka pokrývají vystínované kouřovky profesionálů a droboučké prstíky jsou nalakovány černými laky. Pohled na tento výsledek probouzí u spoustu lidí až strašidelný dojem. Vyškolení hairstylisté načešou dívkám takové účesy, že už je naprosto vyloučeno pohlížet na dětský modeling jako na přirozené a promyšlené odvětví módního světa

Kristina je krásná. Ale je to stále dítě!

fashionista.com ; tribecaphotography.com ; youtube.com

ZE SPOLEČNOSTI DĚTSKÝ MODELING MODELING DĚTI DĚTSKÁ MODA SOUTĚŽ KRÁSY

Související články

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Kate Middleton dokazuje, že je stylovou ikonou i při cestování

 Tři dokonalé outfity během dvou dnů vynesly Kate na módní špičku popularity. Její styl prošel razantní změnou. Vévodkyni to neskutečně sluší. 

Celý článek

Fashion Awards 2018: kdo letos zvítězil?

Velkolepé udílení cen Fashion Awards 2018 plné zvučných jmen, ale i spousty začínajících a talentovaných návrhářů. Kdo překvapil, kdo vyhrál, komu patřil největší potlesk a komu to u přebírání ocenění nejvíc slušelo?

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Petra Němcová je součástí nové kampaně Max Factor

Naše krásná česká supermodelka se stala tváří nové řasenky od známé značky v Americe. Ale nejen to. Patří i mezi inspirativní ženy!

 

Celý článek

Omluva Victoria's Secret nestačila, lidé po celém světě protestují proti jednostranné módě

"Móda nás zklamala!" křičely protestující ženy před hlavní centrálou značky Victoria's Secret v Londýně. Slavná transyoutuberka Nikita Dragun se zase rozhodla značce dokázat, že módní politika, kterou vyznává je moc konzervativní a zastaralá, a tak sama natočila Fantasy Fashion Show ve spodním prádle.

Celý článek

Zpověď: Jak vidí Tereza Kostková módu a její pohled na kosmetiku

Oblíbená herečka a moderátorka Tereza Kostková jen tak nepodléhá módním trendům. My jí zastihli před představením FRANKIE & JOHNNY v divadle v Rytířské 

Celý článek

Kalendář Pirelli zná své tváře pro rok 2019

A nejsou to ledajaké tváře, najdeme mezi nimi módní velikány jako Alexandra Wang, Gigi Hadid i baletku Misty Copeland. Rok 2019 rozhodně bude stát za to.

Celý článek