dnes je 17.07.2018 a svátek má Martina

Vlna kontroverze na téma dětského modelingu

Je normální, aby desetileté holčičky žily svět dospělých? K čemu jsou vlastně soutěže krásy v dětském věku? A je v dnešní době dětský modeling vůbec na místě?

Když si zadáte do internetového vyhledávače heslo "Nejkrásnější dítě na světě", vyjedou vám tisíce výsledků a hned na jejich předních příčkách bude jméno Kristina Pimenová. Přesněji, desetiletá holčička z Ruska, která se aktuálně přestěhovala do Los Angeles, aby mohla podepsat kontrakty s americkými modelingovými agenturami. Po úspěšném startu její "kariéry", kdy stihla kromě editorialu italského Vogue také přehlídky pro Dsquared2, Armani či Roberto Cavalli ve svých dětských odnožích, se těší, že v Americe svoji profesní dráhu pořádně rozjede. Pro modelingové agentury je to mladý talent, který boduje u světových návrhářů a už v deseti letech je perfektním partnerem do budoucnosti. Dlouhodobé charaktery smluv, které holčičce předloží k podepsání, se jim již brzy pořádně vyplatí.

Jenže všechno má své háčky. Dětský modeling je totiž všeobecně znám jako podobně tvrdý pro dospělý modeling dívek, které do tohoto šíleného kolotoče nastoupí už ve třinácti či čtrnácti letech. Žádnou smlouvu děti samozřejmě nepodepisují samy, vždyť sotva přečtou její znění, natož aby ho pochopily. A to je snad největší absurdita - děti se stávají celosvětově známými, úspěšnými, vydělávají peníze celé rodině, ale pořádně neumějí ani počítat nebo gramatiku vlastního jazyka. Však si představte, jak malé je desetileté dítě ve třetí třídě základní školy. 

Modelingové agentury i koneční zákazníci v podobě magazínů nebo světových módních značek však nevyužívají dětskou krásu. Jen z malé holčičky vytvoří dospělou ženu v dětském těle. Tvářičky má stále naducané, ale už se na nich leskne tvářenka, oční víčka pokrývají vystínované kouřovky profesionálů a droboučké prstíky jsou nalakovány černými laky. Pohled na tento výsledek probouzí u spoustu lidí až strašidelný dojem. Vyškolení hairstylisté načešou dívkám takové účesy, že už je naprosto vyloučeno pohlížet na dětský modeling jako na přirozené a promyšlené odvětví módního světa

Kristina je krásná. Ale je to stále dítě!

fashionista.com ; tribecaphotography.com ; youtube.com

ZE SPOLEČNOSTI DĚTSKÝ MODELING MODELING DĚTI DĚTSKÁ MODA SOUTĚŽ KRÁSY

Související články

Starbucks, Ikea i Lidl jdou vstříc obnovitelným zdrojům a recyklaci

Představte si 600 miliard papírových a plastových kelímků, který každý rok oběhnou celý svět. 1 procento z nich představují kelímky Starbucks. A to se společnost rozhodla změnit.

Celý článek

Hailey Baldwin a Justin Bieber se zasnoubili

Čeká nás tedy pořádná svatba. Zpěvák a idol dívek Justin Bieber si vezme topmodelku Hailey Baldwin. Zasnoubení oznámili na Instagramu.

Celý článek

Kreativní ředitel Burberry Riccardo Tisci vybral pro první oficiální spolupráci Vivienne Westwood

Módní svět obletěla v posledních dnech další novinka. Chystá se jedna z nejzajímavějších spoluprací za poslední desetiletí - Riccardo Tisci a Vivienne Westwood pro Burberry.

Celý článek

Pohled na pařížský street style v rámci Haute Couture fashion weeku

Týden té nejluxusnějí Haute Couture módy je za námi. Známý fotograf Phil Oh zachytil ty nezajímavější pouliční outfity, které stojí za prohlédnutí. 

Celý článek

Ve věku 74 let zemřel Carlo Benetton

Nejmladší ze čtyř sourozenců, kteří založili proslulou italskou módní značku United Colors of Benetton, zemřel v úterý 10. 7. 2018.

Celý článek

Heidi Klum navrhla vlastní plavky

Herečka Heidi Klum už si snad splnila všechna dětská přání. Vlastní řada kosmetiky, oblečení, doplňků a teď i plavek. Představila je v magazínu Ocen Drive.

Celý článek

Nikol Švantnerová ovládla Filmový festival v Karlových Varech

Které šaty na Filmovém festivalu v Karlových Varech vzbudily největší rozruch? Rozhodně ty, které oblékla Nikol Švantnerová.

Celý článek

Červenec 2018 | Kalendář akcí

První prázdninový měsíc je před námi. Zůstáváte v Čechách a na dovolenou se chystáte až později? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit.

Celý článek