dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Vrchol hongkongské věže poskytuje střešní zahradu s širokým využitím

Přidat na Seznam.cz
Podnikatel Adrian Cheng spolupracoval s holandským architektonickým studiem Concrete, aby vytvořil nový společenský prostor v Hongkongu ve věži Skypark, která splňuje potřeby svých mladých obyvatel.

Střešní zahrada hotelu Skypark, který se nachází v centru města Kowloon, má svou vlastní klubovnu, trávník a exteriérové schody, které opticky zvětšují venkovní prostory ve stylu amfiteátru.

Společnost New World Development postavila střechu v souladu s koncepcí životního stylu, kterou nazývá Artisanal Movement, což předznamenává zkušenosti tvůrčího, řemeslného a komunitního. Hlavní myšlenkou bylo, aby byla střecha vnímána jako vhodný útěk z města a poskytla většině mladým obyvatelům budovy místo, které by spojovalo relaxaci a socializaci.

„Architekt vytvořil prostor, který je ideální pro městské obyvatele, zejména pro milovníky rovnováhy, kteří si uvědomují svůj sen o touze po klidném prostoru, kde mohou uniknout hluku uprostřed rušného městského života,“ řekla společnost New World Development. „Konečným výsledkem je zelená klubovna na obloze a park vysoko nad městem, kde lidé mohou vzájemně komunikovat jednodušeji než kdy jindy, v prostoru bez hranic, který poskytuje inspiraci pro všechny.“


 

Prostor se nachází ve 28. patře budovy a klubovna se jmenuje The Aurora. K vybavení patří krytý bazén, bar u bazénu, knihovna a posilovna. Klubovna umožňuje výhled na střechy Kowloonu. Trávník je dílem návrháře zahrad Adriana L Normana a je umístěn v řadě menších uskupení a zákoutí, což umožňuje skupinám různých velikostí usadit se na místě, které jim vyhovuje například pro pikniky či grilování.

Obnovitelné zdroje energie byly začleněny do projektu budovy v rámci střešních prostor Skyparku a to včetně větrných elektráren, které jsou využívány k napájení některých osvětlení a sluneční energii pro vytápění klubových sprch. Recyklovaná dešťová voda se používá k zavlažování na střeše.

Rozvoj nového světa je veden Adriánem Chengem, který působí jako výkonný místopředseda a je také jako aktivní podnikatel patronem umění v Číně a Hongkongu. Skypark věž se nachází na Nelson Street v Mongkoku, Kowloon a obsahuje převážně studiové a jednopokojové apartmány v souladu se zaměřením na tisíciletí trhu.

nwd.com.hk

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN SKYPARK MRAKODRAP ZAHRADA

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Podzimní lenošení ve stylu hygge!

Teplá deka, horký čaj ve stylovém hrníčku, poutavá kniha a pocit pohody a štěstí mohou naplno provázet vaše podzimní dny. Zkuste si tohle roční období udělat klidné, krásné a pohodové, jednoduše ve stylu hygge.

Celý článek

Fashion must have: říjen ve znamení osobitého designu

Říjnové plískanice svádí k tomu, abychom alespoň část měsíce strávili v pohodlí domova s knížkou v ruce. Pořiďte si k tomu stylovou knihovnu, fajn křeslo nebo pohodlné pončo a oddejte se chvílím jen pro sebe.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek