dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Vysoké podpatky pro pány trendem roku 2020?!

Přidat na Seznam.cz
Máme tady možného kandidáta na módní trend roku 2020. Pánové ze světa showbusinessu si oblíbili vysoké a vyšší boty na podpatku. Jako by klasické polobotky byly těmto pánům málo. Hit pánské módy je tak na světě.

Podpatky pro pořádné chlapy

Je to neuvěřitelné, ale statistiky mluví jasně. Podle online deníku o módě Lyst.co.uk se od roku 2017 změnila průměrná výška pánských podpatků až o 30 %. Podle módních stylistů za to může otevřenější společnost a formování nové generace hollywoodských hvězd, které kromě elegance preferují oblečení jako prostředek protestu či zviditelnění sama sebe. Možná za tento jev může i nastavení dnešní společnosti. Podpatky jsou dnes totiž často považovány za čistě femininní prvek, a tak jejich oblíbenost v pánské komunitě může být předzvěst uvolnění genderového napětí.

Nikdy neříkej nikdy

Z celebrit, které si již vysoké podpatky zamilovaly, bychom mohli zmínit například Sama Smitha, zpěváka, který se svými novými lakýrkami pochlubil na svém Instagramu s následujícím popiskem: "Dnes večer jsem měl poprvé na předávání cen obuté podpatky... Byly časy, kdy jsem si myslel že bych nikdy ale opravdu nikdy na sebe něco takového nevzal na veřejnost." Velkým zastáncem a propagátorem pánských bot na vysokém podpatku je i například stylista Marc Jacobs či zpěváci Shawn Mendes a Harry Styles.

Historie mluví jinak

Někteří však namítají, že se o nový hit vlastně nejedná. Vysoké podpatky v historii nosili právě především pánové. Bývaly totiž symboly blahobytu a vysokého společenského statutu. Vysoké podpatky se nevyhnuly ani americkým kovbojům. A koneckonců se prosadily i v minulém století, kdy se těšily oblíbenosti především u rockových idolů, jako byli Kiss nebo David Bowie.

V této společenské etiketě obouvání však nezahálejí ani ženy, které naopak proti vysokým podpatkům zbrojí. Například loni pracující ženy v Japonsku protestovaly proti nucenému nošení podpatků do práce. Svět se prostě točí o něco rychleji a každý si v něm chceme najít to své. Z hlediska módy se tedy můžeme těšit na opravdu zajímavé trendy!

foto: Instagram @marcjacobs, @samsmith

Přidat na Seznam.cz
BOTY A OBUV PÁNSKÁ OBUV PODPATKY VYSOKÉ PODPATKY MODNÍ TRENDY

Související články

Značka Vans vzhlíží v nové kolekci ke hvězdám a dílu umělce Johannese Wiesera

Přivítání nového roku s novým designem modelu OG Authentic LX přináší navíc kolekci oblečení a doplňků, která našla inspiraci ve hvězdách a znameních zvěrokruhu.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek

Vault by Vans uvádí nový model tenisek ve třech zářivých odstínech

Značka Vans představila svůj nejnovější model. Nejenom anatomicky tvarované vložky dopřeji nohám perfektní pohodlí. Na první pohled zaujmou i originální detaily a legendární vaflová podrážka.

Celý článek

Dianiny holínky hlásí comeback

Lady D dala módě hodně. A jeden praktický a stylový trend v poslední době zaznamenává ohromující comeback. Držte se, do módy přicházejí všemi oblíbené holínky.

Celý článek

Podzimní obuv pro dámy, pány elegány i celou rodinu

„Naším cílem je, aby se u nás každý zákazník dokázal ztotožnit s některou z našich exkluzivních značek. Nezáleží na věku, finančních možnostech ani vašem módním stylu, u nás si vybere každý,“ říká Veronika Sajdoková, marketingová manažerka CCC. Pojďte si také vybrat boty ideální pro letošní podzim.

Celý článek

Značka CONVERSE na podzim sází nejenom na stylové Chucky, ale také na udržitelnou kolekci oblečení

Změna je život, na to opět vsadila i oblíbená značka obuvi, která představila novou minimalistickou podzimní kolekci oblečení s názvem Shapes.

Celý článek

Kolaborace Dr. Martens a Marc Jacobs v rámci 1460 Remastered projektu

Známá značka Dr. Martens slaví 60. narozeniny legendárního modelu 1460. A jak lépe narozeniny oslavit než sérií kolaborací se známými značkami, jako je třeba Marc Jacobs?

Celý článek

Personalizovaná kolekce tenisek Vault x Taka Hayashi vám umožní upravit si boty podle svého

Důraz na osobní kreativitu i propojení s rukopisem designéra v duchu „Design It Yourself“ je pro značku Vans zásadní. Alespoň co se týče podzimních projektů, které budou stát za pozornost.

Celý článek