dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Zadržování vody v těle - úhlavní nepřítel hubnutí i zdravého životního stylu

Přidat na Seznam.cz
Zadržování vody je velkým strašákem především těch z nás, které se neúspěšně snaží hubnout. Zadržování vody v těle je přirozený obranný mechanismus našeho metabolismu, se kterým se musíme naučit pracovat. V tomto článku se podíváme na příčiny tohoto jevu a účinnou obranu.

Snad každá z nás alespoň jednou ve svém životě držela nějakou drastickou dietu, která měla být zaručeným receptem na hubnutí. Místo toho se však nestalo vůbec nic, ba naopak se nám snížila energie a zhoršila nálada. Přemýšlela jste o tom, že je možné, že se můžete potýkat se zadržováním vody v těle? Ženy se s tímto stavem potýkají více než muži především v době před menstruací, během užívání hormonální antikoncepce nebo při menopauze. Tyto změny ale i špatný životní styl způsobují alarmující stav v těle, které se ze strachu před budoucností uchýlí k obrannému manévru - zadržuje vodu.

zdroj: Pexels

Hormony i nezdravý životní styl

Zadržování vody se může projevovat v několika formách, které na sobě můžete pozorovat - otoky na končetinách, celulitida či nadměrné pocení. Může být také důvodem toho, proč se vám dlouhodobě nedaří zhubnout. Příčiny zadržování vody v těle má mnoho příčin a často je to spíše kombinace několika faktorů. Za zadržování vody může například hormonální nerovnováha, stres, nezdravá strava, nadměrný příjem sodíku, nedostatek pohybu, nedostatek draslíku, nevhodná medikace nebo nedostatek tekutin.

Jezte s rozumem

Pokud si tento problém uvědomíte, vaše řešení se může skrývat v objevení příčin zadržování vody. Například vysoký příjem sodíku znamená zjednodušeně příjem nadbytku soli. Proto byste měla omezit solení potravy a konzumaci polotovarů a hotovek. Sůl je sice nositelem chuti, ale hravě ji můžete nahradit kořením či bylinkami například bazalkou, kopřivou, petrželkou nebo špenátem, které sodík v těle naopak neutralizují díky vysokému obsahu draslíku. Kromě draslíku je pro tělo z hlediska odvodňování i hořčík. Ten je obsažen například v avokádu, jogurtech, hrášku nebo hořké čokoládě. Potraviny, které naopak způsobují přebytečné zásobování vodou, jsou pak rafinované cukry, škrob a tuky.

zdroj: Pexels

Tělo se pouze brání

Důležité také je dodržovat pitný režim. To je vlastně logické - jakmile je váš organismus dehydratovaný, nezbývá mu nic jiného, než se připravit na "horší časy" a opět zapíná krizový scénář a zadržuje v těle vodu, dokud je ještě čas. Pozor si proto dejte na to, abyste během dne vypila dostatečné množství čisté vody bez sody a sladidel. Dehydratační účinky mají také nápoje jako káva či černý čaj. V neposlední řadě je pak důležitý také pravidelný pohyb a udržování se ve fyzické kondici.


kneipp.com

Těžká doba, snadné řešení

Ne každý má však čas na zdravé stravování a pravidelné cvičení. Ruku na srdce, žijeme v nelehké době, nevíme, co nám budoucnost přinese a starání se o sebe sama nikdy nebylo tak složité jako v dnešní zrychlené době. Pomoci vám ale mohou doplňky stravy ve formě speciálních bylinkových tobolek, které pomáhají odstranit přebytečnou vodu z těla, a navíc podpoří i správné fungování ledvin, které jsou pro zbavování se přebytečné vody nejdůležitější.

zdroj: Pexels

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KRÁSA A ZDRAVÍ VÝŽIVA A DIETA VÝŽIVA A ZDRAVÍ PRAMENITÁ VODA Pitný režim HORMONY

Související články

Jak přivést letní líčení k dokonalosti

V létě sice některé vrstvy make-upu odkládáme, ale zároveň potřebujeme své pleti dodat dostatečnou hydrataci a ochranu. Přinášíme výběr pěti produktů, které vám toto léto perfektně poslouží.

Celý článek

Krásná Lily-Rose Depp se stala tváří nové kampaně značky Chanel

Dcera slavného herce Johnny Deppa, který před pár dny oslavil své 56. narozeniny, propůjčila svou tvář do reklamy na novou rtěnku Chanel.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek

Jarní smoothie recepty

Vitaminová bomba v podobě smoothie je oblíbenou svačinkou v teplých měsících. Přinášíme vám 6 nejlepších zdravých receptů, které si může udělat každý. Na co se můžete těšit? Nastartují imunitu, a navíc skvěle chutnají!

Celý článek

Nejlepší produkty na odlíčení

Odstranění make-upu a nečistot je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Vybrali jsme proto několik produktů na odlíčení, které si určitě zamilujete stejně jako my.

Celý článek

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Profesionální péči o vlasy z pohodlí domova zvládnete sama

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy a je to rozhodně pravda. Proto byste měla i do jejich úpravy investovat svůj čas a vhodný výběr vlasových pomocníků. Představíme vám tři, se kterými si vlasy vyžehlíte, natočíte i vysušíte jako profesionální kadeřník!

Celý článek