dnes je 23.10.2020 a svátek má Teodor

Zadržování vody v těle - úhlavní nepřítel hubnutí i zdravého životního stylu

Přidat na Seznam.cz
Zadržování vody je velkým strašákem především těch z nás, které se neúspěšně snaží hubnout. Zadržování vody v těle je přirozený obranný mechanismus našeho metabolismu, se kterým se musíme naučit pracovat. V tomto článku se podíváme na příčiny tohoto jevu a účinnou obranu.

Snad každá z nás alespoň jednou ve svém životě držela nějakou drastickou dietu, která měla být zaručeným receptem na hubnutí. Místo toho se však nestalo vůbec nic, ba naopak se nám snížila energie a zhoršila nálada. Přemýšlela jste o tom, že je možné, že se můžete potýkat se zadržováním vody v těle? Ženy se s tímto stavem potýkají více než muži především v době před menstruací, během užívání hormonální antikoncepce nebo při menopauze. Tyto změny ale i špatný životní styl způsobují alarmující stav v těle, které se ze strachu před budoucností uchýlí k obrannému manévru - zadržuje vodu.

zdroj: Pexels

Hormony i nezdravý životní styl

Zadržování vody se může projevovat v několika formách, které na sobě můžete pozorovat - otoky na končetinách, celulitida či nadměrné pocení. Může být také důvodem toho, proč se vám dlouhodobě nedaří zhubnout. Příčiny zadržování vody v těle má mnoho příčin a často je to spíše kombinace několika faktorů. Za zadržování vody může například hormonální nerovnováha, stres, nezdravá strava, nadměrný příjem sodíku, nedostatek pohybu, nedostatek draslíku, nevhodná medikace nebo nedostatek tekutin.

Jezte s rozumem

Pokud si tento problém uvědomíte, vaše řešení se může skrývat v objevení příčin zadržování vody. Například vysoký příjem sodíku znamená zjednodušeně příjem nadbytku soli. Proto byste měla omezit solení potravy a konzumaci polotovarů a hotovek. Sůl je sice nositelem chuti, ale hravě ji můžete nahradit kořením či bylinkami například bazalkou, kopřivou, petrželkou nebo špenátem, které sodík v těle naopak neutralizují díky vysokému obsahu draslíku. Kromě draslíku je pro tělo z hlediska odvodňování i hořčík. Ten je obsažen například v avokádu, jogurtech, hrášku nebo hořké čokoládě. Potraviny, které naopak způsobují přebytečné zásobování vodou, jsou pak rafinované cukry, škrob a tuky.

zdroj: Pexels

Tělo se pouze brání

Důležité také je dodržovat pitný režim. To je vlastně logické - jakmile je váš organismus dehydratovaný, nezbývá mu nic jiného, než se připravit na "horší časy" a opět zapíná krizový scénář a zadržuje v těle vodu, dokud je ještě čas. Pozor si proto dejte na to, abyste během dne vypila dostatečné množství čisté vody bez sody a sladidel. Dehydratační účinky mají také nápoje jako káva či černý čaj. V neposlední řadě je pak důležitý také pravidelný pohyb a udržování se ve fyzické kondici.


kneipp.com

Těžká doba, snadné řešení

Ne každý má však čas na zdravé stravování a pravidelné cvičení. Ruku na srdce, žijeme v nelehké době, nevíme, co nám budoucnost přinese a starání se o sebe sama nikdy nebylo tak složité jako v dnešní zrychlené době. Pomoci vám ale mohou doplňky stravy ve formě speciálních bylinkových tobolek, které pomáhají odstranit přebytečnou vodu z těla, a navíc podpoří i správné fungování ledvin, které jsou pro zbavování se přebytečné vody nejdůležitější.

zdroj: Pexels

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KRÁSA A ZDRAVÍ VÝŽIVA A DIETA VÝŽIVA A ZDRAVÍ PRAMENITÁ VODA Pitný režim HORMONY

Související články

Pestrý jídelníček ve stylu babího léta

Tyčinky FIT – chutná svačina vždy, když nemáte po ruce čerstvé ovoce.

Celý článek

Líčení v podzimních tónech

Létu vládly pastelové barvy, a to jak v podobě stínů, minimalistických linek nebo manikúry. Nyní je čas na malou změnu. Jak přivítat chladná rána podzimu stylově?

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek

Charlize Theron představuje nejnovější vůni řady Dior J’adore

Jihoafricko-americká herečka, producentka a modelka Charlize Theron se i tentokrát stala tváří ikonické řady Dior J’adore v kampani Eau de Parfum Infinissime.

Celý článek

Kosmetika na cesty

Chystáte se na dovolenou? Ať už cestujete po Česku nebo do zahraničí, tak se vždycky hodí nějaká ta kosmetika, která bude pečovat o vaši pleť. Bez čeho se neobejdete a co vám zpříjemní dovolenou?

Celý článek

Jak na perfektní plážové vlny snadno a rychle

K létu plážové vlny ve vlasech jednoznačně patří. Ne vždy se nám chce trávit s jejich přípravou hromadu času. Proto vám přinášíme čtyři tipy, jak na vlny snadno a rychle…

Celý článek

Hitem léta jsou drdoly učesané nakřivo! Seznamte se s vlasovými doplňky, které tento jednoduchý účes ještě pozvednou

Vstát, vlasy zamotat a upevnit gumičkou. Tak by mohl vypadat rychlý ranní rituál, pokud nemáte příliš času, pokud je horko nebo se vám jednoduše nechce trávit více času se svými vlasy a jakýmkoliv účesem. Jak snadno a rychle drdol doplnit, aby působil sofistikovaně a naprosto precizně?

Celý článek

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek