dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Zamilujte si znovu sedmdesátky! Jaké trendy se vrací na scénu?

Přidat na Seznam.cz
Návrháři se rozhodli znovu oživit módní svět a vytvořili několik ikonických kousků, které zažily největší slávu v sedmdesátých letech. Disko éra plná metalických odstínů, zvonových kalhot nebo boho halenek je zpět v plné síle. 

Horečka sobotní noci

Dnes již kultovní snímek Horečka sobotní noci z roku 1977 s hercem Johnem Travoltou nabízí pestrou škálu módních trendů. Jeden z nich se ve veliké míře vrací zpět a je to extravagantní špičatý límec, který nosila ve snímku i Travoltova postava. Působí sice maskulinním dojmem, ale se správným výběrem saka, halenky a kalhot ho mohou bez problémů nosit i ženy. 


Zdroj: Pinterest

Kalhotový oblek

Kalhotové kostýmky jsou trendy již několik sezon a výjimkou není ani jaro a léto 2020. Už Bianca Jagger v sedmdesátých letech věděla, jak ženám tento styl sluší, a proto se nebála experimentovat a nastylizovat se do bílých kalhot a stejně barevného saka. Tento trend se v posledních letech zalíbil řadě celebrit a je možné se s jednobarevným kalhotovým kostýmkem setkat i na různých módních událostech. Místo zemitých odstínů ale můžete vyzkoušet barevnější a hravější verze, když je jaro. 


Zdroj: Pinterest

Zvonové kalhoty

Ještě donedávna je mnoho žen považovalo za něco, co by si na sebe už nikdy v životě neoblékly. Řeč je o zvonových kalhotách, které svou slávu zažily nejen v šedesátých a sedmdesátých letech, ale i na počátku nového milénia. Ačkoliv v té době se nosily tyto typy kalhot na úrovni boků, v současnosti je ženy nosí spíše do pasu. Opticky prodlouží nohy a se správným výběrem vrchního topu a doplňků vypadají vkusně. 


Zdroj: Pinterest

Boho halenky

Romantické a ženské halenky v boho stylu vlastně nikdy zcela nezmizely z módního světa. Jen nebyly tak viditelné. To se ale mění, protože návrháři i módní řetězce vytvářejí tyto volné topy a halenky v enormním množství. Nejlepší je, že tento styl mohou nosit jak mladé slečny, tak i vyzrálé ženy. 


Zdroj: Pinterest

Přidat na Seznam.cz
sedmdesátky 70. LÉTA MÓDA 70. LET fashion trends MODNÍ TRENDY BOHO DÁMSKÉ SAKO ZVONÁČE

Související články

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Alberta Ferretti se s podzimní kolekcí vrátila do osmdesátých let

Alberta Ferretti se nesnažila svou novou kolekci popsat tak, jak to někteří návrháři dělají. Krejčovina, denní prádlo a ženskost. Pouze těmito slovy charakterizovala podzimní a zimní sbírku 2020. 
 

Celý článek

Longchamp na Newyorském týdnu módy předvedl modernu inspirovanou sedmdesátými lety

Podzimní a zimní kolekce návrhářky Sophie Delafontaine pro Longchamp je plná odkazů na sedmdesátá léta. Vše je ale vytvořeno tak, aby kousky mohla nosit každá moderní žena. 

Celý článek

Vysoké podpatky pro pány trendem roku 2020?!

Máme tady možného kandidáta na módní trend roku 2020. Pánové ze světa showbusinessu si oblíbili vysoké a vyšší boty na podpatku. Jako by klasické polobotky byly těmto pánům málo. Hit pánské módy je tak na světě.

Celý článek

Mini kabelky nebo balonové rukávy aneb ohlédnutí za největšími módními trendy 2019

Rok 2020 je sice tady, nikdy ale není pozdě na to, ohlédnout se zpátky. Jaké módní trendy byly nejdominantnější v roce 2019 a budou vládnout přehlídkám a ulicím i letos?

Celý článek

Jaké módní trendy definují poslední dekádu?

Rok 2020 je tu, a proto přicházíme s ohlédnutím na téma, jaké byly největší trendy poslední dekády. Během této doby sice vzniklo mnoho nových módních kreací, ale ty, které patřily k nejúspěšnějším, se vrátily z minulých dob. 

Celý článek

Něco se pokazilo a my víme co - aneb 5 šílených módních trendů z historie

Móda je nejen styl, ale znamená i drzost a odvahu postavit se zažitým konvencím. Nejspíše právě proto se snaží každý návrhář a designér pracovat na tom, aby jeho dílo bylo nejen originální, ale aby doslova šokovalo. Není to však výdobytek dnešní doby, ba naopak šílené a šokující trendy v módě nás provází od jejích prvopočátků po současnost.

Celý článek