dnes je 24.05.2019 a svátek má Jana

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Přidat na Seznam.cz
Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Jako malá děvčátka

Pláště, kápě, kabáty, peleríny, šaty a sukně s výjimkou pár obleků byly ve středu zájmu legendárního návrháře Marca Jacobse. Tentokrát se inspiroval objemem. Pohrával si s myšlenkou maximálního impaktu oděvu, který je nadrozměrný, velký a delší, než je standard, velmi široký a celkově mnohem objemnější než jsme zvyklí. Jeho modelky působily drobně jako malá děvčátka, která si oblékla máminy šaty. Přesto však díky materiálům typu peří, organzy, šifonu a kožichu byly na pohled lehounké jako pírko.

80. léta dnes

Kabáty v ostrých barvách, nebo naopak v zemitých vzorech, od jemného proužku či leopardí klasiky byly ušity ve stylu kápě nebo pláště. Je to vítaná změna oproti známým kabátům. Marc Jacobs se v čase zastavil v 80. letech, kde se zásadně měnila ženská silueta a některé aspekty baví tvořivé návrháře dodnes. U něj je to inspirace z objemné horní části ženského těla prostřednictvím expresních vrstev látky, kdy se nedají přehlédnout.

To nejlepší na konec

Modelky měly na hlavách ladící klobouky s každým modelem od kloboučnice Stephen Jones. Klobouky byly dělané tak, že opticky přidávaly na výšce. Tudíž velký objem byl vybalancován výškou. Důležitý detail ve stylizování Jacobsových kreací! Příjemné bylo vidět i plus size modelku v designových šatech od slavného návrháře. Zlatým hřebem celé přehlídky byla Christy Turlington, která jako veteránka super modelka vypadala v černých peříčkových šatech kouzelně. V roce 1992 šla také přehlídku pro Marca Jacobse. Pamětníci módy a modelek v intimním prostředí přehlídky měli slzy na krajíčku. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS. NYFW 2019 EXTRÉMNÍ OBJEM

Související články

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Celebrity na červeném koberci při zahájení MET Gala výstavy splnily tématický večer na jedničku!

Náročné téma MET Gala pro otevření prestižní výstavy pro rok 2019 bylo módní nadsázka, záměrný nevkus a ironie. Jak se celebrity oblékly, kdo vynikal nejvíce a jaké šaty byly nejúspěšnější?

Celý článek