dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Přidat na Seznam.cz
Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Jako malá děvčátka

Pláště, kápě, kabáty, peleríny, šaty a sukně s výjimkou pár obleků byly ve středu zájmu legendárního návrháře Marca Jacobse. Tentokrát se inspiroval objemem. Pohrával si s myšlenkou maximálního impaktu oděvu, který je nadrozměrný, velký a delší, než je standard, velmi široký a celkově mnohem objemnější než jsme zvyklí. Jeho modelky působily drobně jako malá děvčátka, která si oblékla máminy šaty. Přesto však díky materiálům typu peří, organzy, šifonu a kožichu byly na pohled lehounké jako pírko.

80. léta dnes

Kabáty v ostrých barvách, nebo naopak v zemitých vzorech, od jemného proužku či leopardí klasiky byly ušity ve stylu kápě nebo pláště. Je to vítaná změna oproti známým kabátům. Marc Jacobs se v čase zastavil v 80. letech, kde se zásadně měnila ženská silueta a některé aspekty baví tvořivé návrháře dodnes. U něj je to inspirace z objemné horní části ženského těla prostřednictvím expresních vrstev látky, kdy se nedají přehlédnout.

To nejlepší na konec

Modelky měly na hlavách ladící klobouky s každým modelem od kloboučnice Stephen Jones. Klobouky byly dělané tak, že opticky přidávaly na výšce. Tudíž velký objem byl vybalancován výškou. Důležitý detail ve stylizování Jacobsových kreací! Příjemné bylo vidět i plus size modelku v designových šatech od slavného návrháře. Zlatým hřebem celé přehlídky byla Christy Turlington, která jako veteránka super modelka vypadala v černých peříčkových šatech kouzelně. V roce 1992 šla také přehlídku pro Marca Jacobse. Pamětníci módy a modelek v intimním prostředí přehlídky měli slzy na krajíčku. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS. NYFW 2019 EXTRÉMNÍ OBJEM

Související články

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek