dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Přidat na Seznam.cz
Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Jako malá děvčátka

Pláště, kápě, kabáty, peleríny, šaty a sukně s výjimkou pár obleků byly ve středu zájmu legendárního návrháře Marca Jacobse. Tentokrát se inspiroval objemem. Pohrával si s myšlenkou maximálního impaktu oděvu, který je nadrozměrný, velký a delší, než je standard, velmi široký a celkově mnohem objemnější než jsme zvyklí. Jeho modelky působily drobně jako malá děvčátka, která si oblékla máminy šaty. Přesto však díky materiálům typu peří, organzy, šifonu a kožichu byly na pohled lehounké jako pírko.

80. léta dnes

Kabáty v ostrých barvách, nebo naopak v zemitých vzorech, od jemného proužku či leopardí klasiky byly ušity ve stylu kápě nebo pláště. Je to vítaná změna oproti známým kabátům. Marc Jacobs se v čase zastavil v 80. letech, kde se zásadně měnila ženská silueta a některé aspekty baví tvořivé návrháře dodnes. U něj je to inspirace z objemné horní části ženského těla prostřednictvím expresních vrstev látky, kdy se nedají přehlédnout.

To nejlepší na konec

Modelky měly na hlavách ladící klobouky s každým modelem od kloboučnice Stephen Jones. Klobouky byly dělané tak, že opticky přidávaly na výšce. Tudíž velký objem byl vybalancován výškou. Důležitý detail ve stylizování Jacobsových kreací! Příjemné bylo vidět i plus size modelku v designových šatech od slavného návrháře. Zlatým hřebem celé přehlídky byla Christy Turlington, která jako veteránka super modelka vypadala v černých peříčkových šatech kouzelně. V roce 1992 šla také přehlídku pro Marca Jacobse. Pamětníci módy a modelek v intimním prostředí přehlídky měli slzy na krajíčku. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS. NYFW 2019 EXTRÉMNÍ OBJEM

Související články

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek