dnes je 25.04.2018 a svátek má Marek

Ženy se na předávání Zlatých glóbů sladily do černé - proč?

Předávání Zlatých glóbů 2018 proběhlo v černé. Nezvolily ji jen ženy, zbytečně s barvami nehýřili ani muži. Stojí za tím jeden prostý důvod!

Předávání Zlatých glóbů v Hollywoodu tentokrát proběhlo v černé barvě. Sladili se do ní nejen ženy, ale i přítomní muži. Jen několik málo vyjímek obléklo barevné šaty. Herečky, modelky i další přítomné (zejména) ženy k tomu měly svůj důvod - protest. Jejich černé sladěné slavností róby odkazují k velké aféře sexuálního obtěžování hereček, která je od roku 2017 stále na pořadu dne. Aféra začala obviněním producenta Harveyho Weinsteina, jehož nevhodné chování k herečkám prý bylo veřejným tajemstvím celé roky. Kampaň probíhá pod hashtagem #MeToo, pod kterým se slavné i obyčejné ženy na sociálních médiích přiznávají, že i ony se staly terčem sexuálního obtěžování. 

Dakota Johnson, Meryl Streep, Sarah Jessica Parker, Kendall Jenner, Heidi Klum, Naomi Campbell a desítky dalších - všichni svým černým outfitem poslali jednoznačný vzkaz - dávají najevo svou solidaritu s celou kampaní #MeToo.

Prohlédněte si nádherné róby od návrhářských domů jako Gucci, Stella McCartney, Zuhair Murad, Valentino, Tom Ford či Dior.

vogue.com

ZE SPOLEČNOSTI DÁMSKÁ MÓDA ZLATÝ GLÓBUS HEREČKY VEČERNÍ RÓBY ČERNÁ

Související články

Inspirativní instagramové profily vol. IV

Náš dubnový výběr inspirativních instagramových profilů je plný cestování, tajemna a přírody.

Celý článek

Jaké trendy vládly světu v uplynulých měsících?

Jaké lifestylové trendy ovládly loňskou sezónu? Na prvních příčkách se umístil wellness ale také denim.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Kate Middleton se narodil třetí potomek - je to kluk!

Královská rodina se dočkala třetího potomka. Dne 23. dubna 2018 se vévodkyni z Cambridge a princi Williamovi narodil další syn.

Celý článek

Pořiďte konečně dárek, který nezapadne - Kuráž vám v tom pomůže

Milujeme dostávat dárky a stejně tak je i nakupovat. Jenže občas dojde inspirace. S Kuráží tento stav už nezažijete! Na otázky odpovídala Michala Butková.

Celý článek

Mýty o práci modelky

I přes to, že dnes můžeme nahlížet do života modelek ze všech úhlů, stereotypy o nich se v našich podvědomích stále drží. Kterým mýtům o modelkách jste uvěřili vy?

Celý článek

Avantgardní ples SOBJE. Stane se průkopníkem nového plesového trendu?

V sobotu proběhla jedna z nejočekávanějších událostí tohoto dubna. Jaký byl ples SOBJE? Bude průkopníkem nového stylu plesání?

Celý článek

Benefiční večer hvězdy pro UNICEF

Úterní večer patřil dobrým skutkům. Nejvýznamnější čeští návrháři a slavné osobnosti se setkali, aby pomohli zajistit školní pomůcky pro 880 dětí.

Celý článek

Návrhář John Targon opustil po velmi krátké době značku Marc Jacobs

Značka Marc Jacobs potvrdila, že kreativní ředitel John Targon, který na svou pozici nastoupil v únoru, opustil ve středu jejich společnost.

Celý článek