dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Zimní kolekce značky Talabaya je určena ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě

Přidat na Seznam.cz
Poutavá elegance a materiály typické pro arabskou módu v nové kolekci české značky Talabaya jsou nyní dostupné i pro české zákaznice.

Návrhářka Mirka Talavašková přináší podzimní a zimní kolekci plnou evropských střihů, luxusního zpracování a propracovaných detailů, které oslovily i publikum na pařížském týdnu módy.

„Tmavá versus světlá, přírodní versus syntetické. Černé a bílé kabáty, saka, šaty, sukně a košile z kašmíru, hedvábí, viskózy a polyesteru reflektují kontrasty ve všech aspektech našich životů,” popisuje svou aktuální kolekci Mirka Talavašková.

Ta si zakládá nejenom na jednoduchých a nadčasových modelech, ale i takových, které jsou prakticky kombinovatelné se základním šatníkem každé ženy. Modely Talabaya si získávají oblibu na všech kontinentech a řadí se mezi sledované značky na trhu modest fashion.

„Trend modest fashion získává celosvětově na popularitě v reakci na přehnanou nahotu na módních molech a červených kobercích,” komentuje návrhářka a doplňuje: „Vrací respekt ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě.” To se potvrzuje i u mnohých celebrit v Evropě a Americe, stejně jako u mnohých návrhářů, kteří razí heslo, že méně je více.

Na podzim letošního roku se jako jediná česká značka účastnila Talabaya veletrhu Tranoi Paris a Brussel’s Fashion Days, kde svou kolekci na jaro a léto 2020 představila nákupčím z celého světa. V současné době se modely značky Talabaya prodávájí v luxusním obchodním domě Harvey Nichols v Rijádu, v concept store Dreems v New Yorku a v multibrandovém butiku v Dubaji. V příštím roce plánuje Mirka rozšíření prodejů do luxusních obchodů v Londýně a Dubaji a zvažuje i vstup na český trh.

foto kredit: Lukáš Dvořák / talabaya.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA TALABAYA MIRKA TALAVAŠKOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA MODEST FASHION

Související články

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek

Jemná víla v podání návrhářky Heleny Mertlové

Souhra přírody, ženské krásy, něhy a křehkosti je v kolekci Heleny Mertlové cítit z každého kousku látky, z každého záhybu i barvy. Jaro / léto 2020 vnímá návrhářka velmi decentně.

Celý článek

Slovenská značka Moela představila kolekci určenou pro ženy 21. století

Nová módní značka Moela přináší ready-to-wear kolekci, která je v souladu s udržitelnou módou a přírodními materiály. Cílí na ženy 21. století, které jsou úspěšné a zodpovědné.

Celý článek

Alexander McQueen se inspiroval křehkou krásou přírody, kterou vložil do jarní kolekce 2020

Kolekce, kterou sice využijeme až za pár měsíců, nás může potěšit svým bytím už dnes. Alexander McQueen oslavuje faunu a flóru a bohatství Země. To vše propojil ve smyslu krásy žen a květin propletené dohromady.

Celý článek

Olivia Palermo a její nová dámská kolekce

Elegance, styl a smysl pro detail - to je Olivia Palermo. Pokud byste se chtěla oblékat právě jako ona, pak máme dobrou zprávu. Začátkem příštího roku bude mít svou vlastní kolekci. Jak my se těšíme.

Celý článek
Zákulisí módních přehlídek

Ze zákulisí módních přehlídek očima modelky

Velkolepé módní show patří k oblíbeným společenských událostem, na které se všichni milovníci módy chodí inspirovat a zároveň se podívat na snovou podívanou krásných dam, doslova plujících po mole, mnohdy za doprovodu tanečních kreací. Co se ale za jinak pohodovou show, z pohledu diváka, skrývá v zákulisí?

Celý článek

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Celý článek

Nikol a Jakub Ponerovi vsadili na sportovně elegantní městský styl

Módní přehlídka Iconic není tím jediným, co je u sourozeneckého dua Nikol a Jakuba Ponerových nového. Mají za sebou také focení se známými osobnostmi, Nikol Švantnerovou, Jitkou Boho a známou blogerkou Andulou.

Celý článek