dnes je 08.03.2021 a svátek má Gabriela

Zimní kolekce značky Talabaya je určena ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě

Přidat na Seznam.cz
Poutavá elegance a materiály typické pro arabskou módu v nové kolekci české značky Talabaya jsou nyní dostupné i pro české zákaznice.

Návrhářka Mirka Talavašková přináší podzimní a zimní kolekci plnou evropských střihů, luxusního zpracování a propracovaných detailů, které oslovily i publikum na pařížském týdnu módy.

„Tmavá versus světlá, přírodní versus syntetické. Černé a bílé kabáty, saka, šaty, sukně a košile z kašmíru, hedvábí, viskózy a polyesteru reflektují kontrasty ve všech aspektech našich životů,” popisuje svou aktuální kolekci Mirka Talavašková.

Ta si zakládá nejenom na jednoduchých a nadčasových modelech, ale i takových, které jsou prakticky kombinovatelné se základním šatníkem každé ženy. Modely Talabaya si získávají oblibu na všech kontinentech a řadí se mezi sledované značky na trhu modest fashion.

„Trend modest fashion získává celosvětově na popularitě v reakci na přehnanou nahotu na módních molech a červených kobercích,” komentuje návrhářka a doplňuje: „Vrací respekt ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě.” To se potvrzuje i u mnohých celebrit v Evropě a Americe, stejně jako u mnohých návrhářů, kteří razí heslo, že méně je více.

Na podzim letošního roku se jako jediná česká značka účastnila Talabaya veletrhu Tranoi Paris a Brussel’s Fashion Days, kde svou kolekci na jaro a léto 2020 představila nákupčím z celého světa. V současné době se modely značky Talabaya prodávájí v luxusním obchodním domě Harvey Nichols v Rijádu, v concept store Dreems v New Yorku a v multibrandovém butiku v Dubaji. V příštím roce plánuje Mirka rozšíření prodejů do luxusních obchodů v Londýně a Dubaji a zvažuje i vstup na český trh.

foto kredit: Lukáš Dvořák / talabaya.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA TALABAYA MIRKA TALAVAŠKOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA MODEST FASHION

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek