dnes je 06.06.2020 a svátek má Norbert

Zimní kolekce značky Talabaya je určena ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě

Přidat na Seznam.cz
Poutavá elegance a materiály typické pro arabskou módu v nové kolekci české značky Talabaya jsou nyní dostupné i pro české zákaznice.

Návrhářka Mirka Talavašková přináší podzimní a zimní kolekci plnou evropských střihů, luxusního zpracování a propracovaných detailů, které oslovily i publikum na pařížském týdnu módy.

„Tmavá versus světlá, přírodní versus syntetické. Černé a bílé kabáty, saka, šaty, sukně a košile z kašmíru, hedvábí, viskózy a polyesteru reflektují kontrasty ve všech aspektech našich životů,” popisuje svou aktuální kolekci Mirka Talavašková.

Ta si zakládá nejenom na jednoduchých a nadčasových modelech, ale i takových, které jsou prakticky kombinovatelné se základním šatníkem každé ženy. Modely Talabaya si získávají oblibu na všech kontinentech a řadí se mezi sledované značky na trhu modest fashion.

„Trend modest fashion získává celosvětově na popularitě v reakci na přehnanou nahotu na módních molech a červených kobercích,” komentuje návrhářka a doplňuje: „Vrací respekt ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě.” To se potvrzuje i u mnohých celebrit v Evropě a Americe, stejně jako u mnohých návrhářů, kteří razí heslo, že méně je více.

Na podzim letošního roku se jako jediná česká značka účastnila Talabaya veletrhu Tranoi Paris a Brussel’s Fashion Days, kde svou kolekci na jaro a léto 2020 představila nákupčím z celého světa. V současné době se modely značky Talabaya prodávájí v luxusním obchodním domě Harvey Nichols v Rijádu, v concept store Dreems v New Yorku a v multibrandovém butiku v Dubaji. V příštím roce plánuje Mirka rozšíření prodejů do luxusních obchodů v Londýně a Dubaji a zvažuje i vstup na český trh.

foto kredit: Lukáš Dvořák / talabaya.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA TALABAYA MIRKA TALAVAŠKOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA MODEST FASHION

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek