dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Zkameněliny a mušle inspirovaly Resort kolekci od Alexandra McQueen 2019

Populární anglická značka si vybrala nezvyklou inspiraci a múzu. Co návrhářku Sarah Burton k tomuto kroku vedlo?

Nezvyklá inspirace

Alexander McQueen patří mezi průkopníky vlastního osobitého stylu. V každé kolekci si většinou vybírají výjimečné historické události nebo postavy. Jinak tomu nebylo ani u Resort kolekce pro rok 2019. Návrhářka Sarah si tentokrát vybrala dívčí postavu Mary Anning. Mary byla v historii prvním člověkem, který teprve ve dvanácti letech objevil první významnou zkamenělinu na anglickém pobřeží. Od té doby se lymenským plážím v Anglii říká jurské pobřeží. Díky významnému objevu Anny její rodina zbohatla a zapsala se významně do vědecké historie. 

Moře a pobřeží

Návrhářka Burton má ráda netypické příběhy a postavy. Celá Resort kolekce se nese v přímořských typicky anglických barvách. Ponurá nálada rozzářená notnou dávkou bílé. Temně hnědá, mnoho odstínů kamínků z pláží, útesů ale i mušlí. Mušle hraje významnou roli, protože může mít spoustu barevných verzí. Vnitřek mušle je zase naopak jemně perleťový až růžový. Kontrast bílé a černé s hnědou naznačuje v kolekci den a noc na pláži. Spojením obou dohromady vznikl i díky vlivu viktoriánské doby nezvyklý vzhled. Návrhářka je známá svou láskou pro střihy a materiály z viktoriánských časů a jinak tomu není ani u Resort kolekce.

Temnota i světlo

Na jemnosti celého looku se podílí mnoho krajek a delikátních výšivek. Jako by si modelky oblékly ručně vyšité starodávné ubrusy přepracované do dokonalých na míru ušitých šatů. Na druhou stranu jsou kombinované s drsnou černou kůží, a to hned na krátkých korzetech nošených přes šaty. Propracovaně a lehce fetišisticky působí i kožené pásky. Alexander McQueen byl pověstný láskou pro vše temné a tajemné. Sarah Burton pokračuje ve stejném duchu. Celá kolekce působí nevinně, ale i svůdně. Neskutečně moderní způsob vrstvení, střihů a volba materiálů, jako jemná síťovina činí z této kolekce nádherně promyšlený skvost. 

                   

Zdroj; vogue.com

 

 

MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI ALEXANDER MCQUEEN RESORT KOLEKCE 2019 SARAH BURTON POBŘEŽÍ MUŠLE

Související články

Umělecký módní počin značky Moschino má šmrnc

Musíme se vám přiznat, značku Moschino jednoduše milujeme. Barvy, tvary, vzory a nikdy se neunavující nápady jsou přesně tím, co móda potřebuje.

Celý článek

Eva Herzigová ve vánoční kampani na spodní prádlo Yamamay

Eva Herzigová nestárne. Svého mladého ducha ukázala ve vánoční kampani na spodní prádlo. A že jí to opravdu sluší, není třeba zdůrazňovat.

Celý článek

Dostupný luxus pro nadměrné velikosti v kolekci od Sereny Williams

Poslední trendy, kvalitní materiály a komfort nabízí až do velikostí 3XL tenisová legenda a maminka Serena Williams. Dnes je i úspěšnou návrhářkou!

Celý článek

Modelka Elle Fanning v roztomilých svetrech Miu Miu

Resort kolekce značky Miu Miu pro rok 2019 nezapomíná na roztomilost, kterou v našich šatních skříních alespoň částečně potřebujeme.

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek