dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

Zkameněliny a mušle inspirovaly Resort kolekci od Alexandra McQueen 2019

Populární anglická značka si vybrala nezvyklou inspiraci a múzu. Co návrhářku Sarah Burton k tomuto kroku vedlo?

Nezvyklá inspirace

Alexander McQueen patří mezi průkopníky vlastního osobitého stylu. V každé kolekci si většinou vybírají výjimečné historické události nebo postavy. Jinak tomu nebylo ani u Resort kolekce pro rok 2019. Návrhářka Sarah si tentokrát vybrala dívčí postavu Mary Anning. Mary byla v historii prvním člověkem, který teprve ve dvanácti letech objevil první významnou zkamenělinu na anglickém pobřeží. Od té doby se lymenským plážím v Anglii říká jurské pobřeží. Díky významnému objevu Anny její rodina zbohatla a zapsala se významně do vědecké historie. 

Moře a pobřeží

Návrhářka Burton má ráda netypické příběhy a postavy. Celá Resort kolekce se nese v přímořských typicky anglických barvách. Ponurá nálada rozzářená notnou dávkou bílé. Temně hnědá, mnoho odstínů kamínků z pláží, útesů ale i mušlí. Mušle hraje významnou roli, protože může mít spoustu barevných verzí. Vnitřek mušle je zase naopak jemně perleťový až růžový. Kontrast bílé a černé s hnědou naznačuje v kolekci den a noc na pláži. Spojením obou dohromady vznikl i díky vlivu viktoriánské doby nezvyklý vzhled. Návrhářka je známá svou láskou pro střihy a materiály z viktoriánských časů a jinak tomu není ani u Resort kolekce.

Temnota i světlo

Na jemnosti celého looku se podílí mnoho krajek a delikátních výšivek. Jako by si modelky oblékly ručně vyšité starodávné ubrusy přepracované do dokonalých na míru ušitých šatů. Na druhou stranu jsou kombinované s drsnou černou kůží, a to hned na krátkých korzetech nošených přes šaty. Propracovaně a lehce fetišisticky působí i kožené pásky. Alexander McQueen byl pověstný láskou pro vše temné a tajemné. Sarah Burton pokračuje ve stejném duchu. Celá kolekce působí nevinně, ale i svůdně. Neskutečně moderní způsob vrstvení, střihů a volba materiálů, jako jemná síťovina činí z této kolekce nádherně promyšlený skvost. 

                   

Zdroj; vogue.com

 

 

MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI ALEXANDER MCQUEEN RESORT KOLEKCE 2019 SARAH BURTON POBŘEŽÍ MUŠLE

Související články

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Na valentýnskou limitovanou kolekci baretů Tonak si můžete nechat vyšít pusinku, srdíčko nebo xoxo

Uvažujete o rozšíření své sbírky kloboučků, baretů či čepic? Zavítejte bez odkladu ke značce Tonak! Nebudete litovat.

Celý článek