dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Zkameněliny a mušle inspirovaly Resort kolekci od Alexandra McQueen 2019

Přidat na Seznam.cz
Populární anglická značka si vybrala nezvyklou inspiraci a múzu. Co návrhářku Sarah Burton k tomuto kroku vedlo?

Nezvyklá inspirace

Alexander McQueen patří mezi průkopníky vlastního osobitého stylu. V každé kolekci si většinou vybírají výjimečné historické události nebo postavy. Jinak tomu nebylo ani u Resort kolekce pro rok 2019. Návrhářka Sarah si tentokrát vybrala dívčí postavu Mary Anning. Mary byla v historii prvním člověkem, který teprve ve dvanácti letech objevil první významnou zkamenělinu na anglickém pobřeží. Od té doby se lymenským plážím v Anglii říká jurské pobřeží. Díky významnému objevu Anny její rodina zbohatla a zapsala se významně do vědecké historie. 

Moře a pobřeží

Návrhářka Burton má ráda netypické příběhy a postavy. Celá Resort kolekce se nese v přímořských typicky anglických barvách. Ponurá nálada rozzářená notnou dávkou bílé. Temně hnědá, mnoho odstínů kamínků z pláží, útesů ale i mušlí. Mušle hraje významnou roli, protože může mít spoustu barevných verzí. Vnitřek mušle je zase naopak jemně perleťový až růžový. Kontrast bílé a černé s hnědou naznačuje v kolekci den a noc na pláži. Spojením obou dohromady vznikl i díky vlivu viktoriánské doby nezvyklý vzhled. Návrhářka je známá svou láskou pro střihy a materiály z viktoriánských časů a jinak tomu není ani u Resort kolekce.

Temnota i světlo

Na jemnosti celého looku se podílí mnoho krajek a delikátních výšivek. Jako by si modelky oblékly ručně vyšité starodávné ubrusy přepracované do dokonalých na míru ušitých šatů. Na druhou stranu jsou kombinované s drsnou černou kůží, a to hned na krátkých korzetech nošených přes šaty. Propracovaně a lehce fetišisticky působí i kožené pásky. Alexander McQueen byl pověstný láskou pro vše temné a tajemné. Sarah Burton pokračuje ve stejném duchu. Celá kolekce působí nevinně, ale i svůdně. Neskutečně moderní způsob vrstvení, střihů a volba materiálů, jako jemná síťovina činí z této kolekce nádherně promyšlený skvost. 

                   

Zdroj; vogue.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI ALEXANDER MCQUEEN RESORT KOLEKCE 2019 SARAH BURTON POBŘEŽÍ MUŠLE

Související články

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Jak stylově nosit mikinu?

Mikina. Možná spoustu z vás napadne, že je to super kousek, ale tak maximálně na nedělní úklid. Vyvedeme vás z omylu. Tohle už dávno není jen domácí uniforma.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Whoopi Goldberg má vlastní oděvní značku s širokým výběrem velikostí

Herečka Whoopi Goldberg se rozhodla, že vám usnadní ranní rozhodování co na sebe, a to bez rozdílu, zda nosíte velikost XS nebo 3XL.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Šest značek, jejichž potištěné látky budete milovat po celé léto

Značek, které vás doopravdy osloví a vy si je už nadobro zapamatujete, není mnoho. My vám však zaručíme, že pokud patříte mezi milovníky letních potisků, pak si tyto značky zapamatujete už jednou pro vždy.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Značka Burberry poprvé do své kampaně obsadila modelku Gigi Hadid

Gigi Hadid poprvé obsadila hlavní roli v módní kampani britské značky Burberry. Při té příležitosti v ní ztvárnila čtyři vzhledy nejenom co se týče módních outfitů.

Celý článek