dnes je 13.04.2021 a svátek má Aleš

Značka Karl Lagerfeld zakázala používání kůže exotických zvířat

Přidat na Seznam.cz
V rámci udržitelnosti se módní značky uchylují k mnoha restrikcím. Značka Karl Lagerfeld má ale i jiné důvody, proč minulý týden přijala zákaz používání kůže exotických zvířat. Věří totiž, že tento zákaz přispěje k zastavení šíření nemoci COVID-19.

Ochrana vzácných hadů a krokodýlů

Značka Karl Lagerfeld, pojmenovaná po slavném návrháři, se rozhodla zakázat používání kůže exotických zvířat, informoval o tom britský módní magazín Fashion United. Rozhodnutí z topmanagementu společnosti přišlo na základě informace organizace bojující za práva zvířat PETA, která upozornila, že "odborníci varují, že obchod s kůží hadů, krokodýlů a dalších exotických zvířat podporuje šíření nemoci COVID-19". Rozhodnutí padlo i v rámci udržitelné politiky společnosti a připojila se tak k velké majoritě nadnárodních módních společností, které podobný zákaz již aplikovali jako například Diane von Furstenberg, Victoria Beckham či Vivienne Westwood. Nyní se pozornost organizace PETA zaměřila na další módní značky. Podle této organizace značky jako Louis Vuitton a Hermès vlastní nebo kontroluje většinu krokodýlích farem v severní části Austrálie.

Zdroj: Pexels

Společenská odpovědnost a boj s pandemií

Značka Karl Lagerfeld se snaží být dlouhodobě společensky odpovědnou značkou. Loni zakázala používání kožešiny. Zastavení světové pandemie je nyní prioritou snad každého, kdo se pohybuje v módním průmyslu. Právě ten totiž aktuálně sčítá neuvěřitelné ekonomické ztráty. Pokles tržeb se týká i značky Karl Lagerfeld. Ztráty se snaží dohnat spoluprací s e-shopy a inovací.

Zdroj: Business Insider

Přidat na Seznam.cz
KARL LAGERFELD PETA KABELKA Z KROKODÝLÍ KŮŽE EXOTICKÁ KŮŽE HADÍ KŮŽE OCHRANA ZVÍŘAT

Související články

Letní pantofle - nepostradatelný kousek v šatníku. Které byste zvolily vy?

Módní letní pantofle jsou nenahraditelnou obuví, ideální pro teplé dny a doplňující stylizaci. Pohodlné boty k bazénu a na pláž lze zakoupit za atraktivní cenu. Podívejte se, které modely si vybrat.

Celý článek

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

Dva jarní outfity, které hravě vynosíte do města i do lesa

Víte, jak se to říká? Méně je více, proto také nepřinášíme žádné složitosti, ani převeliké módní novinky. Milujeme nestárnoucí klasiku, se kterou si hravě poradíme i ve svém šatníku.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Jak se dnes daří odkazu Karla Lagerfelda?

Dnes je tomu přesně rok, kdy módní svět zasáhla bolestná zpráva o smrti geniálního návrháře, který měl kreativity, energie a talentu na rozdávání.

Celý článek

Které módní must haves vládnou únoru? Ty, které mají vodvaz!

Další měsíc přináší další módní trendy. Tentokrát je nezbytné, hluboce se zamyslet, a uvědomit si, jaké módní kousky ve vás vyvolají naprostou svobodu? Aneb jinak řečeno, dovolte si pořádný vodvaz!

Celý článek

Britská královna Alžběta II. bojuje za módu bez zvířecí kožešiny

Téma udržitelné módy dorazilo i do Buckinghamského paláce. Královna Alžběta II. se rozhodla zasadit o udržitelnou módu, konkrétně bojuje za konec zvířecím kožešinám. 

Celý článek