dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Značka LJU JO vsadila na sílu květin jako reminiscenci šedesátek

Přidat na Seznam.cz
Inspirací jarní a letní kolekce módní značky LJU JO je návrat k minulosti

Linie pasu je u modelů LJU JO zdůrazněna pomocí tvarovaných střihů a barevných úzkých pásků. Sukně a šaty do zvonu jsou kombinovány s minimalistickými propínacími svetříky, dvoudílnými topy (tzv. dvojčaty) a saky hranatých střihů. Jednoduché a čisté tvary LJU JO jsou zvýrazněny bižuterijními, pestrobarevnými, smaltovanými a zlatými doplňky.

Hlavními protagonisty jsou květinové vzory v široké škále inspirací a abstraktních vzorů, které hrají zásadní roli vutváření nového vzhledu celoplošných potiskům, včetně potisků sak a kalhot, nebo v dekorativních koláži. Škála použitých materiálů v jarní a letní kolekci 2013 LJU JO začíná u laserem vytvořených střapců z plyše a široké palety bavlněných materiálů: popelín, krepová viskóza, polysaténové lesklé vsadky a další.

Pletená řada LJU JO je velmi obsáhlá a charakterizují ji odkazy na 60. léta v podobě barevných ostrůvků z viskózy, jejichž efekt je umocněn retro náhrdelníky, použití bavlny zpracované způsobem Cornely a využívání háčkovaných vsadek. U šatů a topů se spadlými rameny je výrazné použití vsadek s progresivně ustupujícím potiskem typu Lurex. Trička LJU JO jsou ozvláštněna zlatými náhrdelníky, květinovými brožemi a našívanými kamínky. LJU JO přichází s novou etnicitou města: není to jen výšivka, je to mnohem více! Okouzlující exotická směs LJU JO nově interpretovaná z perspektivy metropole ilustruje trend, který ideálním způsobem vystihuje duch léta. Měkké a splývavé linie, lehká asymetrie zejména v partii krku a u nápaditého řasení šatů, malé záševky, plisování a zpětné sklady zajištěné ozdobnými stehy nebo blyštivými patenty, které řadě dodávají novou perspektivu ženskosti.

Klíčovým modelem řady LJU JO jsou dlouhé šaty a kalhoty ve stylu Palazzo, které se nosí s mikro pulovry nebo topy navrženými pro každodenní nošení. Vyšívané šaty doplňují sladěné štóly, pletené a zdobené kamínky pro zářivé večírky. Tématu dodává výsledný vzhled pletená řada z lehké viskózy a lyocellové příze, ve které jsou modely ozvláštněné mašlemi, etnickými náhrdelníky a bižuterijními detaily. Barevná škála LJU JO přináší rapsodii všech letních barev: citronová kůra, zlatavě olivová, vrbová kůra, modrá v odstínech jarní oblohy, nebo syté královské modře, které návrháři kombinují s neutrálními odstíny bílé, barvy písečných dun, kamene a minerální šedé. Kolekci tématicky doplňuje malá řada pletených modelů: z nově vytvořené základní viskózy, doplněné odetaily jako jsou řetězy, manžetové knoflíčky a paspulky ze zlatých kamínků. Prodejny LJU JO najdete: ČR: Praha, Ostrava, Karlovy Vary, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové, Liberec. 

 

Zdroj obrázků: poskytl Max Praga, modely jsou z kolekce LJU JO SS 2013

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ LJU JO ŠATY RETRO TRIČKA MANŽETOVÉ KNOFLÍČKY STYL RETRO STYL TOPY NÁVRHÁŘI

Související články

I domácí oblečení může být šik a trendy

Doma momentálně trávíme více času než jindy. Ať už máte homeoffice nebo trávíte čas s dětmi, i doma se můžete oblékat nejen pohodlně, ale i šik. Chcete vědět, jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek