dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Značka Loewe představila historicky první pánskou přehlídku

Přidat na Seznam.cz
Španělská značka poprvé vyslala na molo pánské modely pro podzimní sezónu 2019. Proslulost kvalitní kůže provázela všechny kreace.

Dvorní návrhář značky Loewe Jonathan Anderson si po pěti letech řekl, že je na čase, aby se kolekce pro pány konečně objevila v pohybu. A skutečně poprvé představili pánskou kolekci na chodících modelech. V předchozích letech byly pánské kolekce jen nafoceny do look booku. Naživo je to samozřejmě velký rozdíl. Modelové byli oblečeni hlavně do výrazných rádoby westernových kalhot. Při bližším pohledu však divák zjistil, že jsou to vysoké kožené boty sahající až k pasu, kde se zapínají páskem, což je doménou módního domu Loewe. Luxusní kůže hraje prim.

Anderson má rád netypické prvky na lidském těle. S radostí mate diváky. Podle jeho slov nejraději vezme fetišský kus oděvu a ten předělá na nefetišský. Jako na pohled kovbojské boty. Nakonec je to něco zcela jiného. Používá abstraktní tvary na oděvech a umístí je na nečekaná místa.

Oproti tomu stojí návrhářova myšlenka, jak prodat co nejvíce kusů z kolekce. Podle něj stačí přidat na základní kousek oblečení něco atypického, aby to bylo módní. V jeho případě se jedná například o kožešinové nášivky na tradiční pánské košili. U mužů se také soustředí na pas, a tím i opticky prodloužené nohy v obleku. 

 vogue.com

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA LOEWE JONATHAN ANDERSON KŮŽE

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Osm slavných sportovců, kteří založili vlastní módní značku

Jejich hvězdná síla přináší něco víc než jen stovky milionů každoročně na účtu. Přináší i módní značky, které mají nemalý úspěch a vliv.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek