dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Značka Loewe představila historicky první pánskou přehlídku

Španělská značka poprvé vyslala na molo pánské modely pro podzimní sezónu 2019. Proslulost kvalitní kůže provázela všechny kreace.

Dvorní návrhář značky Loewe Jonathan Anderson si po pěti letech řekl, že je na čase, aby se kolekce pro pány konečně objevila v pohybu. A skutečně poprvé představili pánskou kolekci na chodících modelech. V předchozích letech byly pánské kolekce jen nafoceny do look booku. Naživo je to samozřejmě velký rozdíl. Modelové byli oblečeni hlavně do výrazných rádoby westernových kalhot. Při bližším pohledu však divák zjistil, že jsou to vysoké kožené boty sahající až k pasu, kde se zapínají páskem, což je doménou módního domu Loewe. Luxusní kůže hraje prim.

Anderson má rád netypické prvky na lidském těle. S radostí mate diváky. Podle jeho slov nejraději vezme fetišský kus oděvu a ten předělá na nefetišský. Jako na pohled kovbojské boty. Nakonec je to něco zcela jiného. Používá abstraktní tvary na oděvech a umístí je na nečekaná místa.

Oproti tomu stojí návrhářova myšlenka, jak prodat co nejvíce kusů z kolekce. Podle něj stačí přidat na základní kousek oblečení něco atypického, aby to bylo módní. V jeho případě se jedná například o kožešinové nášivky na tradiční pánské košili. U mužů se také soustředí na pas, a tím i opticky prodloužené nohy v obleku. 

 vogue.com

PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA LOEWE JONATHAN ANDERSON KŮŽE

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek