dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Přidat na Seznam.cz
Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

V reklamě, která byla mezitím stažena z online kanálů, je modelka Kimura zachycena v podpatcích stojící na kusu látky položené na zemi. Právě ona látka mnoha lidem připomněla tradiční japonské obi neboli šerpu na kimono.

Uživatelé sociálních sítí ve svých komentářích odsoudili znevážení symbolu tradiční japonské kultury a skutečnost, že po něm modelka „šlapala“ v botách. Někteří dokonce situaci nazvali vizuálním rouháním.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

„Tkanina připomíná tradiční japonské obi a Maison Valentino se hluboce omlouvá za jakýkoli způsobený trestný čin," uvedl mluvčí značky a zdůraznil závazek společnosti Valentino „rozvíjet kulturu rovnosti a začlenění v globálním měřítku."

Mluvčí značky Valentino dodal, že kampaň, která zahrnuje také korejskou herečku Son Ye-jin a čínskou herečku Guan Xiaotong, se snaží zdůraznit spojení mezi globálními komunitami a kulturami.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VALENTINO MITSUKI KIMURO MÓDNÍ KAMPAń KIMONO

Související články

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

Celý článek

Iva Kubelková uváděla módní přehlídku v rámci filmového festivalu v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Červený koberec se prohýbá pod českými i zahraničními známými osobnostmi a kromě filmů jsou součástí i módní přehlídky.

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

Osobnosti na letošní filmový festival v Karlových Varech oblékají mimo jiné čeští návrháři. Jaké šaty oblékly Hana Vágnerová, Ewa Farná, Martha Issová a další celebrity?

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je v plném proudu. Střídá se na něm nespočet krásných rób, českých i zahraničních osobností a s nimi i díla mnoha návrhářů.

Celý článek

Luxusní móda ve světě domácích mazlíčků

I naši zvířecí miláčci si zaslouží luxusní péči. Módní průmysl proto povolal ty nejlepší z nejlepších. Přinášíme vám přehled značek, které miluje kočka Karla Lagerfelda, pejsek Ozzyho Osbourna i váš mazlíček.

Celý článek