dnes je 15.06.2021 a svátek má Vít

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Přidat na Seznam.cz
Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

V reklamě, která byla mezitím stažena z online kanálů, je modelka Kimura zachycena v podpatcích stojící na kusu látky položené na zemi. Právě ona látka mnoha lidem připomněla tradiční japonské obi neboli šerpu na kimono.

Uživatelé sociálních sítí ve svých komentářích odsoudili znevážení symbolu tradiční japonské kultury a skutečnost, že po něm modelka „šlapala“ v botách. Někteří dokonce situaci nazvali vizuálním rouháním.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

„Tkanina připomíná tradiční japonské obi a Maison Valentino se hluboce omlouvá za jakýkoli způsobený trestný čin," uvedl mluvčí značky a zdůraznil závazek společnosti Valentino „rozvíjet kulturu rovnosti a začlenění v globálním měřítku."

Mluvčí značky Valentino dodal, že kampaň, která zahrnuje také korejskou herečku Son Ye-jin a čínskou herečku Guan Xiaotong, se snaží zdůraznit spojení mezi globálními komunitami a kulturami.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VALENTINO MITSUKI KIMURO MÓDNÍ KAMPAń KIMONO

Související články

Když prodáme klavír ze special collection, je to pro nás, jako by odešlo dítě, říká Zuzana Ceralová Petrofová

Přinášíme vám další exkluzivní rozhovor s jednou z našich nejvlivnějších žen v Česku. Tentokrát jsme kladli otázky Zuzaně Ceralové Petrofové, majitelce světoznámé firmy Petrof.

Celý článek

Módní styl bollywoodských manželek

Život v Indii je krásný, když jste bollywoodskou manželkou. Kromě štěstí, lásky, peněz a vlastního seriálu na Netflixu mají tyto dámy také styl.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

Perlové týdny Halada jsou zpět a s nimi stovky překrásných perlových šperků

Největší a nejkrásnější přehlídka perlových šperků putuje napříč Českou republikou a Slovenskem, finále bude mít opět v Praze, tentokrát v klenotnictví HALADA Na Příkopě.

Celý článek

Hospoda a čepované pivo je u nás kulturní fenomén, říká Pavlína Kalousová, ředitelka komunikace Plzeňského Prazdroje

Přinášíme vám další ze série inspirativních rozhovorů s nejvlivnějšími ženami, tentokrát s Pavlínou Kalousovou, ředitelkou firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

Celý článek

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek