dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Přidat na Seznam.cz
Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

V reklamě, která byla mezitím stažena z online kanálů, je modelka Kimura zachycena v podpatcích stojící na kusu látky položené na zemi. Právě ona látka mnoha lidem připomněla tradiční japonské obi neboli šerpu na kimono.

Uživatelé sociálních sítí ve svých komentářích odsoudili znevážení symbolu tradiční japonské kultury a skutečnost, že po něm modelka „šlapala“ v botách. Někteří dokonce situaci nazvali vizuálním rouháním.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

„Tkanina připomíná tradiční japonské obi a Maison Valentino se hluboce omlouvá za jakýkoli způsobený trestný čin," uvedl mluvčí značky a zdůraznil závazek společnosti Valentino „rozvíjet kulturu rovnosti a začlenění v globálním měřítku."

Mluvčí značky Valentino dodal, že kampaň, která zahrnuje také korejskou herečku Son Ye-jin a čínskou herečku Guan Xiaotong, se snaží zdůraznit spojení mezi globálními komunitami a kulturami.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VALENTINO MITSUKI KIMURO MÓDNÍ KAMPAń KIMONO

Související články

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek