dnes je 17.05.2021 a svátek má Aneta

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Přidat na Seznam.cz
Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

V reklamě, která byla mezitím stažena z online kanálů, je modelka Kimura zachycena v podpatcích stojící na kusu látky položené na zemi. Právě ona látka mnoha lidem připomněla tradiční japonské obi neboli šerpu na kimono.

Uživatelé sociálních sítí ve svých komentářích odsoudili znevážení symbolu tradiční japonské kultury a skutečnost, že po něm modelka „šlapala“ v botách. Někteří dokonce situaci nazvali vizuálním rouháním.

Kōki v kampani Valentino, foto Fish Zhang

„Tkanina připomíná tradiční japonské obi a Maison Valentino se hluboce omlouvá za jakýkoli způsobený trestný čin," uvedl mluvčí značky a zdůraznil závazek společnosti Valentino „rozvíjet kulturu rovnosti a začlenění v globálním měřítku."

Mluvčí značky Valentino dodal, že kampaň, která zahrnuje také korejskou herečku Son Ye-jin a čínskou herečku Guan Xiaotong, se snaží zdůraznit spojení mezi globálními komunitami a kulturami.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VALENTINO MITSUKI KIMURO MÓDNÍ KAMPAń KIMONO

Související články

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek