dnes je 26.07.2021 a svátek má Anna

Značka Victoria's Secret se omluvila za nevhodnou poznámku o transgender modelkách

Přidat na Seznam.cz
Dlouho očekávaná gala přehlídka Victoria's Secret v NYC byla nejen plná obdivu, ale také nechtěných emocí, které vzbudilo vyjádření Eda Razeka, ředitele marketingového oddělení značky, o transgender modelkách.

Victoria's Secret Fashion Show

Přehlídka Victoria's Secret je nejspíše nejsledovanější módní událostí tohoto měsíce. Vše kolem ní bylo přísně utajováno a média se mohla jen dohadovat o tom, jaké hvězdy světového topmodelingu se na přehlídce objeví. Přípravy tak provázela řada emocí a média se snažila zjistit o chystané přehlídce co nejvíce.

Osudný rozhovor pro Vogue

Ale ačkoli přípravy byly téměř dokonalé, snesl se i na tuto hvězdnou událost velký skandál. Mediální prezentaci totiž nezvládlo marketingové oddělení Victoria's Secret, konkrétně ředitel marketingového oddělení Ed Razek. Jelikož je i on sám přítomen v procesu najímání modelek, které se na molu ve spodním prádle Victoria‘s Secret prezentují a má v tomto procesu i rozhodovací hlas, byl dotázán magazínem Vogue, zda se značka Victoria's Secret hodlá v budoucnosti stát více empatickou ve smyslu vybírání širšího spektra modelek, než jaké proporce značka vyžadovala až do této doby. Ed Razek v rozhovoru odpověděl, že zvažoval přijetí transgender a plus-size modelek na přehlídky, ale možnost zavrhl, protože by tento krok nebyl vhodný pro trhy v celém světě.

Transgender modelky bych proto na přehlídku neobsadil

Jestli značka přemýšlí o různorodosti? Ano. Nabízíme i velké velikosti? Ano. Neměli bychom mít na přehlídkách i transgender modelky? Ne, nemyslím si, že bychom měli... Naše přehlídka je fantazie. Je to čtyřiceti dvou minutové speciální představení. To je to. Ve světě je tento formát naprosto jedinečný," řekl Razek v rozhovoru pro Vogue. Toto zdánlivě pominuvší tvrzení však vytvořilo obrovskou vlnu emocí na Twitteru i ostatních sociálních sítích.

Omluva pod taktovkou společnosti

Na masovou kampaň musela značka zareagovat a na svém oficiálním twitterovém účtu Victoria's Secret uveřejnila omluvné vyjádření Eda Razeka. „Má poznámka ohledně zapojení transgender modelek do Victoria's Secret Fashion Show byla přes čáru. Omlouvám se. Aby bylo jasno, určitě bychom do show obsadili i transgender modelku. Na některých konkurzech jsme transgender modelky měli. A jako spousta ostatních modelek konkurzem neprošly... Ale nikdy to nebylo o pohlaví. Obdivuji a respektuji jejich cestu ke zjištění toho, kým opravdu jsou, " napsal Ed Razek na Twiter.

Odlišování trans a „ostatních" modelek je překvapivé

Mrzí mě, že představitel právě Victoria Secret odlišuje trans modelky od ostatních" modelek. Já sama jsem se nikdy na žádné přehlídce ani fashion weeku nesetkala s tím, že by mě někdo posuzoval jinak jen proto, že jsem trans modelka. V každé zemi se na mě v modelingové branži pohlíží jako na modelku. Ne jako na transgender holku. Proto jsem z této novinky docela překvapená," vyjádřila se pro Móda.cz Peťa Nitka, první transgender model z České republiky.

bbc.com; Vogue; Twitter

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI TRANSGENDER PETA NITKA ANGELS VICTORIA´S SECRET VICTORIA'S SECRET VICTORIA'S SECRET FASHION SHOW NEW YORK

Související články

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek

Česká olympijská kolekce budí rozpaky široké veřejnosti

Nová česká olympijská kolekce je unikátní tradičním modrotiskem i prvky tradičních českých a moravských krojů. Po zveřejnění kolekce však veřejnost ovládly smíšené pocity. Proto jsme se zeptali na názor právě vás.

Celý článek