dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Zpátky do vojenských řad

Přidat na Seznam.cz
Bomber Jacket, bunda bez které se v minulosti neobešel žádný pilot, je i současným trendem, který plní ulice měst.

Historie bomberu, neboli letecké bundy (pilotka), sahá až sto let zpátky do minulosti, kdy na zemi zuřila první světová válka. Největší rozmach ale bomber zažil při následné druhé světové válce, kdy jej proslavila hlavně americká armáda, která své vojáky oblékala do několika specifikací dnes již legendární bundy.

Byla to ale hlavně praktičnost bomberu, která si ve spojení s pohodlím postupem času získávala čím dál více fanoušků i z řad civilistů.

A stejně tak jako tomu bylo za válečného stavu, i dnes můžeme původně vojenskou bundu vídat na ulicích hned v několika provedeních, jenž skvěle korespondují s nároky milovníků nedbalé elegance.

  

Koupit teď

  

Ať už sáhnete po typickém vzoru MA-1 ve vysokém lesku, nebo jeho elegantnějším provedení z bavlny či kůže, v žádném případě se nemůžete splést. Díky módním návrhářům inspirovaným právě vojenským prostředím se bomber stává prakticky nehynoucí legendou, kterou najdete snad v každé kolekci pro sezónu Jaro/Léto 2015.


Až si tedy vyrazíte na sezónní nákupy, měli byste pamatovat na to, že Bomber Jacket ve vašem šatníku rozhodně nesmí chybět.

 

Zdroj: Answear, mall, zoot 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÉ OBLEČENÍ PÁNSKÁ MÓDA BOMBER JARNÍ TRENDY BUNDA

Související články

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek

Jak vytvořit šatník hodný skutečné sneakerhead? Poznejte SneakerStudio!

Pokud patříš k fanouškům streetstyle’u a sníš o skříni plné vysoce kvalitních produktů v městské estetice, musíš navštívit obchod SneakerStudio! Je to dokonalá volba pro každého milovníka pouliční estetiky.

Celý článek

Letní kolekce módního domu Fendi je na vlně pozitivní energie

Letní, z velké částí plážová kolekce Vertigo italského módního domu Fendi vznikla ve spolupráci s newyorskou vizuální umělkyní Sarah Coleman.

Celý článek

Kolekce RE.GEN značky PUMA je vyrobená z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Dát druhý život textilu, který je pro většinu už nepoužitelný, je úžasným způsobem, jak regenerovat nepotřebný odpadní materiál. Kolekce je inspirovaná myšlenkou znovuvyužití něčeho, co již zaniklo.

Celý článek

Bella Hadid a Cindy Bruna v popředí PRIDE kolekce Michael Kors 2021

Červen je měsícem, kdy návrháři i osobnosti celého světa podporují Hnutí za svobodu homosexuálů, tzv. LGBTIQ komunitu. Michael Kors k této příležitosti připravil velmi rozmanitou kolekci.

Celý článek

Tiffany představilo novou kolekci zásnubních prstenů pro muže

Poprvé ve své 184leté historii představuje Tiffany & Co unikátní kolekci zásnubních prstenů pro muže. Nový sociální trend totiž velí - o ruku mohou být požádáni i muži.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek

Shackets. Košile nebo bunda? Jarní nezbytnost vašeho šatníku

Shackets je jedním z posledních trendů, který pohltil sociální sítě, ale také ulice všech velkých metropolí. Nechte se inspirovat a na jaro si pořiďte podobný kousek.

Celý článek