dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Zprávy z módy: Umělecký ředitel Lucas Ossendrijver odchází z módního domu Lanvin

Přidat na Seznam.cz
Tento krok přichází v návaznosti na rozsáhlé změny ve francouzském módním domě, který má nového majitele, společnost Fosun International.

Umělecký ředitel Lucas Ossendrijver měl na starosti pánské kolekce, a to celých 13 let. Podle aktuálních předpokladů se tak Lanvin nezúčastní nejbližšího týdnu módy v Paříži a pánskou kolekci vynechá. Možná nás ale nakonec překvapí.

Od loňského března je značka navíc i bez dámského designéra, kterým byl Olivier Lapida. Doposud značka nevydala oficiální vyjádření o jeho nástupci. Na této pozici se navíc od roku 2015 vyměnili kreativní designér Alber Elbaz a po něm na 16 měsíců Bouchra Jarrar. Značce v tomto období výrazně klesly prodeje.

Celkové změny ve společnosti přináší mnoho otazníků. Podaří se novým majitelům postavit věhlasné jméno zpět na nohy? Neustálé změny tomu zatím nenapovídají…

wwd.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MÓDNÍ ZPRÁVY LANVIN LUCAS OSSENDRIJVER ALBER ELBAZ

Související články

Nejpopulárnější modelky uplynulých celosvětových týdnů módy

Které krásné mladé tváře byly nejčastěji k vidění skrze všechny významné přehlídky módních týdnů? Od Milána po New York: tyhle unikátní a půvabné ženy jsou každá jiná a návrháři je milují. 

Celý článek

Očarovaná městem bohů Barbora Mottlová vypráví

Nechci se vůbec rouhat, ale v Paříži, Římě a v Barceloně už jsem byla několikrát a Amsterdam si šetřím na teplejší dny. 

Celý článek

Kteří mezinárodní hosté se objeví na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Již zítra oficiálně odstartujeme začátek největší módní akce u nás. Přehlídky výběru nejlepších českých a slovenských návrhářů uvidíme od soboty. Jaký další program nás v průběhu těchto dní čeká?

Celý článek

Íránský model Aydin Momtaz vypráví o dětství ve válce, o modelingu i o spolupráci s věhlasnými jmény

V modelingu se pohybuje spoustu let, vyrostl v íránsko-irácké válce, a to hlavní na co ve svém životě vzpomíná, jsou kladné zážitky. Pojďte se o tomto jedinečném muži dozvědět více.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Přečtěte si rozhovor s Monikou Babišovou tak, jak ji ještě neznáte

Miluje džíny, nedá dopustit na kvalitní materiály a oblíbila si nejednoho českého návrháře. A říká, že hezké boty dotváří celý outfit 

 

Celý článek

Česká modelka Hana Jiřičková ztvárňuje 60. léta v arabské Vogue

Osmadvacetiletá česká modelka zahalená do retro kousků patří mezi nejžádanější modelky světa. Tentokrát ji můžeme spatřit v jedné z verzí nejčtenějšího módního časopisu.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek