dnes je 16.10.2018 a svátek má Havel

ZUZANA VESELÁ VNÁŠÍ DO JARNÍ KOLEKCE 2018 POHLED NA NEBE

Kolekce Jaro/Léto 2018 návrhářky Zuzany Veselé směřuje svou pozornost nad naše hlavy. Pod názvem Nebe zapojila návrhářka do svých modelů odstíny modré a dominovat nechala zavinovací a košilové šaty.

Česká návrhářka Zuzana Veselá se pro svou jarní a letní kolekci 2018 nechala inspirovat kouzelnými barvami jarní oblohy. Do své univerzální kolekce stojící zejména na paletě černé, bílé a šedé přidala tmavě modrou a tyrkysovou v pruhovaném vzoru i denim. Kolekce vychází z casual formal stylu, stavebním kamenem jsou košilové šaty, které se dají pohodlně nosit celý den a upravovat do téměř libovolného stylu od formálního, přes městský až ke sportovnímu. Jako druhý Zuzana Veselá zařadila tradiční zavinovací střih na šatech i topech, který ideálně sedne na jakoukoli ženskou postavu.

Některým střihům návrhářka vdechla vzpomínku na spodní košile a prádlo začátku dvacátého století, což se projevuje i použitím specifických látek, zejména jako je košilový popelín. Kolekci tvoří převážně přírodní materiály, které jsou jako stvořené pro teplé počasí, jelikož dovolí tělu dýchat. Mezi ně spadá bavlna, viskóza nebo hedvábí. Nechybí ani madeira, úpletové materiály či denim s jemným krepovým efektem.  

Kolekce Jaro/Léto 2018 si zakládá na nekomplikovaném kombinování nejen mezi jednotlivými kousky, ale také ve vztahu k již vlastněnému šatníku. I proto se návrhářka drží střihové jednoduchosti, které se v letošní sezóně vymykají pouze výrazné šaty s nabíranými rukávy či volány. Ty Zuzana Veselá doporučuje oblékat spíše pro formální příležitosti a do práce.

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZUZANA VESELA JARO 2018 JARO/LÉTO 2018 JEDNODUCHOST KOŠILOVÉ ŠATY ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ TVORBA

Související články

Jedinečná kolekce klobouků oslavuje stoleté výročí České republiky

Česká republika slaví sto let od svého založení. Na její počest vytvořila značka Tonak nádhernou kolekci klobouků společně s módní ikonou Bárou Nesvadbovou.

 

Celý článek

Riccardo Tisci a jeho debut pro Burberry v jarní kolekci 2019

Riccardo Tisci ovládl značku Burberry. Z Givenchy odešel po více jak deseti letech a přijal spolupráci pro britský módní dům.

Celý článek

Givenchy stvořil jarní kolekci inspirovanou novou múzou

Annemarie Schwarzenbach se stala ústřední postavou v kreativní tvorbě pro konfekční kolekci na jaro 2019.

Celý článek

Značka Tod’s pro jaro 2019 hledá italského ducha

Značka Tod’s přislíbila, že na své první smíšené dámské i pánské přehlídce představí „italské postavení“ na poli módy. Hodnocení z této kolekce jsou vysoká.

Celý článek

Noemova archa ve stylu Gucci připlula s novou kolekcí

Slavný biblický příběh se stal ústředním zájmem luxusní značky Gucci pro Resort kolekci 2019.

Celý článek

Další humorná kolekce Jeremy Scotta pro značku Moschino sklízí úspěch

Jeremy Scott miluje vtipné modely. Ani tentokrát tomu není jinak. Vlastní humor zvolil jako hlavní inspiraci celé jarní kolekce.

Celý článek