dnes je 21.08.2018 a svátek má Johana

ZUZANA VESELÁ VNÁŠÍ DO JARNÍ KOLEKCE 2018 POHLED NA NEBE

Kolekce Jaro/Léto 2018 návrhářky Zuzany Veselé směřuje svou pozornost nad naše hlavy. Pod názvem Nebe zapojila návrhářka do svých modelů odstíny modré a dominovat nechala zavinovací a košilové šaty.

Česká návrhářka Zuzana Veselá se pro svou jarní a letní kolekci 2018 nechala inspirovat kouzelnými barvami jarní oblohy. Do své univerzální kolekce stojící zejména na paletě černé, bílé a šedé přidala tmavě modrou a tyrkysovou v pruhovaném vzoru i denim. Kolekce vychází z casual formal stylu, stavebním kamenem jsou košilové šaty, které se dají pohodlně nosit celý den a upravovat do téměř libovolného stylu od formálního, přes městský až ke sportovnímu. Jako druhý Zuzana Veselá zařadila tradiční zavinovací střih na šatech i topech, který ideálně sedne na jakoukoli ženskou postavu.

Některým střihům návrhářka vdechla vzpomínku na spodní košile a prádlo začátku dvacátého století, což se projevuje i použitím specifických látek, zejména jako je košilový popelín. Kolekci tvoří převážně přírodní materiály, které jsou jako stvořené pro teplé počasí, jelikož dovolí tělu dýchat. Mezi ně spadá bavlna, viskóza nebo hedvábí. Nechybí ani madeira, úpletové materiály či denim s jemným krepovým efektem.  

Kolekce Jaro/Léto 2018 si zakládá na nekomplikovaném kombinování nejen mezi jednotlivými kousky, ale také ve vztahu k již vlastněnému šatníku. I proto se návrhářka drží střihové jednoduchosti, které se v letošní sezóně vymykají pouze výrazné šaty s nabíranými rukávy či volány. Ty Zuzana Veselá doporučuje oblékat spíše pro formální příležitosti a do práce.

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZUZANA VESELA JARO 2018 JARO/LÉTO 2018 JEDNODUCHOST KOŠILOVÉ ŠATY ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ TVORBA

Související články

Top přehlídky kodaňského fashion weeku

Pár dní v roce, na které se těší každý fashion nadšenec. Tentokrát přišla na řadu Kodaň. O jejích top třech přehlídkách byste měli rozhodně vědět.

Celý článek

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Celý článek

Designérka Eva Klabalová propojila zlínskou tradici s moderní technologií

Nejdříve se Eva Klabalová naučila správně vytvořit obuv, dnes vede vlastní značku a boty ušité ve zlínských továrnách prodává do světa.

Celý článek

Mileniálové chtějí klasiku - pánská kolekce D&G 2019

Rozsáhlá kolekce pánské jarní módy zabrousila snad do všech stylů - od ryze formálního, přes black tie creative až po casual a sportovní street style.

Celý článek

Zemité tóny v Resortu značky Sea pro rok 2019

Od přírodní bílé se značka Sea ve své Resort kolekci postupně propracovala k béžové až po tmavou hnědou. 

Celý článek