Abstraktní efekt i budoucnost novým generacím žen vtiskl Dior do své nové kolekce

Abstraktní efekt i budoucnost novým generacím žen vtiskl Dior do své nové kolekce

Každá kolekce je pro Marii Grazia Chiuri příležitostí zamyslet se nad rolí a podstatou oblečení ve vztahu k tělu a k módě samotné. Reinterpretace 50. let v jejím podání najdeme v srdci nové konfekce Dior podzim-zima 2023-2024.

Maria Grazia Chiuri se svými návrhy neodmyslitelně zapisuje do dějin módy. S každou další kolekcí tento fakt jen potvrzuje. Kolekce pro podzim a zimu 2023 – 2024 je v určitém smyslu jejím osobitým zkoumáním historie módního domu Dior. Nakonec to v určitém smyslu dělá většina uměleckých ředitelů.

Chiuri touto kolekcí prohlubuje francouzský styl v rámci tří mimořádných osobností: Catherine Dior, Edith Piaf a Juliette Gréco. Květinové motivy hlavní kreativní návrhářka přepracovala do melírované textury s propletenou kovovou nití, díky které látka působí živě, tvarovatelně a s téměř ztrácejícími se konturami, čímž získává abstraktní efekt. 

Primární barvy v kolekci jsou rubínová, smaragdová, topazově žlutá a modrá. Skotské látky v jemných odstínech převtělené do kabátů i sak a rovných sukní a drobné, ale jasné výšivky připomínají malé záblesky světla. Tyto modely oslavující obraz ženskosti naznačuje emocionální i módní cestu novým generacím žen a jejich budoucnosti.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram