Australský Geelong se pyšní unikátním vánočním stromem

Australský Geelong se pyšní unikátním vánočním stromem

Australské přístavní město Geelong rozsvítilo unikátní vánoční strom, za který by se nemusela stydět ani stověžatá Praha. Strom září na hladině tamního přístavu.

Poblíž australského města Geelong rozsvítili, tak jako v mnoha ostatních městech po celém světě, svůj vánoční strom. Ten australský je ale unikátem, který rozzářil tamní malebnou zátoku Corio Bay, kde byl strom instalován na vodní hladinu.

Vůbec první plující vánoční strom na území Austrálie se svým moderním pojetím sice vymyká veškerým tradicím, přesto by ho tamním obyvatelům mohl kdekdo závidět. Po dlouhá léta byli obyvatelé Geelongu zvyklí na standardně zelené, avšak umělé stromy pokryté umělým sněhem, ale letos sáhli po razantní změně.

Impozantním projektem Keitha Courtneyho je 25 metrů vysoký kužel pokrytý 11. 000 reflexních disků, které z uměle vytvořeného stromu činí zářivou dominantu přístavu jak za bílého dne, tak i v noci, kdy je od nich odráženo množství světelných paprsků. Plovoucí strom se navíc každý večer rozzáří díky 80 speciálních efektů ve 28 světelných sekvencích.