BackYard představil nové designéry

BackYard představil nové designéry

V pražském módním obchodu BackYard se představily dvě nové značky YBA a Messa. Nejen je, ale i mnoho dalšího, přišli obdivovat Andrea a Michal Růžičkovi, Jana Plodková nebo Michaela Maurerová.

BackYard concept store je unikátní místo, kde se můžete potkat s několika českým designéry. Kreativní prostor, jehož součástí je i dílna, prezentuje několik módních návrhářů, šperkařů a dalších umělců, kteří se věnují udržitelné, ekologické, ale hlavně osobité a kreativní tvorbě. Tento sdílený showroom sídlí na adrese U Obecního dvora 2, neboli na Kozím plácku. Herečka a fotografka Andrea Růžičková fandí lokální tvorbě a aktivně své oblíbené umělce podporuje.

„Naše snubní prstýnky jsou od šperkařky Nastassia Aleinikava z BackYard a oba jsme si také oblíbili teplákové modely od Appart Label,“ prozradili manželé Růžičkovi.

„Mám ráda originální, avšak minimalistické modely a v BackYard mě zaujala designérka Zdeňka Imreczeová,“ svěřila se herečka Jana Plodková.

„Vybírám si módu, která podtrhne ženskou linii a sleduji propracovanost v detailech, proto jsem si vybrala košilové šaty od JJ Jaroslavy Jindrákové. Nedávno jsem si vyhlédla kvalitní šicí stroj, a tak sama tvořím. Kdo ví, třeba i já budu jednou mít své modely zrovna v BackYard,“ usmívá se herečka Michaela Maurerová

Co přesně vás tedy v BackYard čeká? Pánské košile Kristýny K., značka Mayda designérky Magdy Vachunové, kterou si zapamatujete díky výrazným vzorům nebo střídmější JJ Jaroslavy Jindrákové a Zdeňka Imreczeová, které se věnují čistým a minimalistickým střihům dámského oblečení. Za pozornost stojí Appart label, tedy značka, která poctivě šije neuvěřitelně pohodlné a stylové oblečení z teplákoviny, a právě se rozšířila i o pánské střihy kalhot. Džínové bundy z recyklovaného materiálu vyrábí Restore by Acarin. Najdete zde i kožené kabelky a doplňky od Bodline nebo porcelán od Tyformy. Šperky jsou z dílen Kristýny Malované, Blueberries, Nastasii Aleinikavy a Kateřiny Matěchové.

Momentálně máte jedinečnou příležitost obdivovat precizní práci dvou mladých šperkařek Marianny Berec a Kláry Chrudinové, vystupující pod značkou YBA. Spojení skla a stříbra, jednoduchých tvarů a kouzelných barev vás nadchnou. A protože se blíží zima a všichni hledáme svršky, do kterých bychom se zachumlali, tak vám doporučíme značku Messa. V těchto bundách byste přežili i na Sibiři, navíc byste byli široko daleko nejkrásnější. Což sice na Sibiři není tak těžké, ale určitě s tím zazáříte na všech místech, kam vyrazíte.

Pokud hledáte kvalitní, nadčasové a originální české designéry, tak se musíte do BackYardu zastavit. Kromě usměvavých a nadšených lidí si zde odpočinete od konzumního nakupování a necháte se inspirovat nádhernou lokální módou. Protože my tady moc šikovné návrháře máme a BackYard je toho krásným důkazem.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram