Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

zdroj: Vogue

Když jsme viděli na rozvrhu Fashion Weeku v Paříži značku Balenciaga, naše módní srdce zaplesala. I přes nepřízeň osudu uvidíme zbrusu novou jarní kolekci 2021 z tužky návrháře Demny Gvasalia. Přehlídka však nebyla ani zdáním blízká našim představám. Show totiž byla prezentována jako film natočený v ulicích nádherné noční Paříže. 

Zdroj: Vogue

Sestříhaní modelové a modelky procházeli nejznámějšími místy Paříže v noci v nové tmavé kolekci v rytmu nesmrtelného songu “Sunglasses at Night” - neboli Sluneční brýle v noci. Netřeba dodávat, že produkce samozřejmě ke každému modelu přidala i sluneční brýle, aby byl dokreslen celý podtext. Zvláštní spojení slunečních brýlích v noční Paříži bylo to poslední, co outfitům chybělo.

Zdroj: Vogue

Message filmu byla tak jasná - musíme se pohnout kupředu a hodit za hlavu zkázu, kterou nám pandemie přinesla. Prošli jsme temnotou, ale na konci nás čeká opět světlo. Část kolekce byla pak věnována primárně street stylu. Ve filmu tuto část tvůrci zasadili do prostředí podzemního tunelu v Paříži. Underground, svoboda a Paříž jsou věci, které nelze od sebe oddělit. Ačkoli se většina návrhářských elit z hlediska street style vyřádí především extravagancí, vulgaritou a neotřelostí, Demna Gvasalis tento styl v kolekci pojal velmi konzervativně. Konzervativně v tom smyslu, že si vytyčil pohodlí jako hlavní atribut této části kolekce. Snad se tím inspiroval například u návrháře Giorgia Armaniho, který o pár týdnů dříve předvedl svou "pohodlnou" kolekci v Miláně.