Batoh z lina? Absolvent UMPRUM navrhl unikátní kolekci batohů

Batoh z lina? Absolvent UMPRUM navrhl unikátní kolekci batohů

Mladý návrhář a čerstvý absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Erik Bartoš představil svůj unikátní projekt s názvem ERIKULUM. Jedná se o minimalistické městské batohy vyrobené takzvanou upcyklací odřezků podlahového lina PVC.

Zdroj: František Svatoš / Erikulum

Hlavně ekologicky

Motivace pro výrobu batohů z tak neobvyklého materiálu byla jasná – najít smysluplné využití pro zbytkový materiál, který by jinak zatěžoval přírodu. „Zjistil jsem, že podlahové lino lze šít stejně dobře jako například kůži. Je to dost rozporuplný materiál. Má spoustu skvělých vlastností, od vysoké pružnosti až po voděodolnost, ale zároveň je to materiál prakticky nerecyklovatelný a s velkými dopady na životní prostředí. I proto na výrobu batohů používám odřezky, které vznikají při jeho distribuci a které by kvůli svým rozměrům velmi stěží našly smysluplné využití,“ uvádí designér.

 

Zdroj: František Svatoš / Erikulum

Kvalita na prvním místě

Kolekce je tedy nejen ekologická a udržitelná, ale zároveň high–endová a velmi kvalitní, jelikož je šitá ručně. Dalším velkým plusem je to sídlo značky. Základnu má ERIKULUM totiž přímo v Praze. Celá filozofie značky ERIKULUM je navrhovat ekologicky, udržitelně a minimalisticky. Proto je design batohů jednoduchý, čistý a unisexový, tudíž ho využijí jak ženy, tak muži.

zdroj: František Svatoš / Erikulum

Projekt ERIKULUM vytvořil Erik Bartoš jako své téma pro diplomovou práci na pražské UMPRUM. Oficiálně oznámil první prodejní kolekci batohů na Designbloku v roce 2019. Za tento unikátní projekt byl také nominován na Národní cenu za studentský design.

Zdroj: František Svatoš / Erikulum

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram