Baví vás udržitelnost a etika výroby? Kompostovatelné sáčky Frusack vás budou bavit dvojnásob

Baví vás udržitelnost a etika výroby? Kompostovatelné sáčky Frusack vás budou bavit dvojnásob

Kompostovatelné sáčky vyrobené z prvotřídního švýcarského vlákna přináší nejenom útěchu naší planetě a její budoucnosti, ale jsou odrazem toho, co dokážou dvě šikovné české holky dotáhnout až na světovou úroveň.

Kdysi studovaly medicínu, dnes ve velkém vyrábí ekologické sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu. Vlastně jsou to sáčky, do kterých můžete uložit naprosto cokoliv, a přitom budete mít jistotu, že vaše dění nijak nenarušuje ekologii. Hana Fořtová a Tereza Dvořáková před pár lety založily značku Frusack, která se od svého prvopočátku až do dnešního dne dostala do povědomí statisíců domácností v Česku, na Slovensku, ale třeba také v Německu, Španělsku, Maďarsku a v Norsku. Dalším cílem jsou Spojené státy americké.

Frusack je vyrobený z kompostovatelného PLA, tedy polymléčné kyseliny, což je materiál na bázi kukuřičného škrobu pocházející ze Švýcarska. Celá výroba Frusacku probíhá v České republice ruční metodou. Tyto sáčky můžete opakovaně nosit na své nákupy a již nikdy nebudete muset sáhnout po mikrotenové verzi sáčku na ovoce a zeleninu.

Hana Fořtová a Tereza Dvořáková se zabývají i vzdělávacími aktivitami na základních a středních školách, kdy se snaží děti učit kritickému myšlení, jak se ke svému okolí chováme. Co je správně, co špatně a co můžeme změnit. Designérky projektu Frusack berou svou vzdělávací metodu pozitivní motivací, aby děti na školách jednotlivé kroky zařadily do běžného života samy. I tyto vzdělávací aktivity Hanka s Terezou dále rozvíjí, a tak se můžeme třeba právě na Vánoce těšit nejenom na udržitelný a praktický dárek, ale také na další novinky od značky Frusack.

frusack.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram