Bezpodprsenková mánie - co se to děje?

Bezpodprsenková mánie - co se to děje?

Extrém střídá extrém. Od double push up podprsenek se módní trendy přesouvají k nenošení podprsenek vůbec. Právě se tak nacházíme v rozpuku bezpodprsenkové revoluce. Kam až to povede?

Že móda je jeden velký extrém, není nic nového. A tak trend double zvětšujících podprsenek, které slibovaly zázračné zvětšení o dvě i tři velikosti najednou střídají absolutně nevyztužené podprsenky, vyrobené z jemné krajky. Ženy napříč kontinenty nechávají silně vyztužené podprsenky doma a raději oblékají decentní krajkované kousky, inspirovány stylem Francouzek. A tak už dnes není skandální, když potkáte ženu bez podprsenky.

Je spousta příznivkyň nenošení podprsenky vůbec. Někteří vědci tvrdí, že to je také nejefektivnější způsob, jak si zachovat hezký tvar a pevnost prsou i v pokročilém věku. Jejich studie totiž poukazují na fakt, že přespřílišné dodávání umělé podpory od kostic a vyztužených košíčků, vede k výsledku, že kůže ochabuje, jelikož sama nemá potřebu se zpevňovat. Ovšem existují i přesně opačné odborné názory. Krajkované látkové podprsenky tak jdou zlatou střední cestou - nabízí příjemnou oporu, ale neuberou na přírodním pocitu. 

  
Triumph 469 Kč ; Sloggi 669 Kč ; Calvin Klein Underwear 1 499 Kč

Látkových podprsenek nepřibývá jen v šatnících módních ikon nebo luxusních značek spodního prádla. Do svého sortimentu je už běžně zařazují i průměrné módní řetězce, ve kterých dnes a denně nakupuje valná většina Čechů. Velký výběr vám pro nákupy krajkovaných kousků nabídne Mango, Lindex i H&M. Řetězce dokonce mají už i celá oddělení pro tento typ podprsenek a nejčastěji je najdete pod označením Non-wired bra nebo Wirefree

Tento trend přichází už z přehlídkových mol. Zatímco jindy modelky nenosily podprsenky především z praktických důvodů během módních přehlídek, dnes z toho designéři dělají podstatnou součást celkového modelu. Nenošení podprsenek případně využívání pouze těch krajkovaných se stalo jedním z největších trendů dámské módy v dnešní době. Možná bychom tak mohli říci, že se právě ocitáme ve velké podprsenkové revoluci. A pokud tomu opravdu tak je, pak se těšíme, až Victoria's Secret i H&M konečně změní 4/5 svého sortimentu z přehnaně a nepřirozeně vyztužených podprsenek na decentnější a přirozenější modely. 

Už teď se nemůžeme dočkat. Protože tahle revoluce patří k těm lepším!

pinterest.com; lindex.com
hm.com; answear.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram