Bill Gaytten vrátil Dior zpátky do 50. let – předvedl Couture kolekci plnou noblesy a ženám nabízí vosí pas!

Bill Gaytten vrátil Dior zpátky do 50. let – předvedl Couture kolekci plnou noblesy a ženám nabízí vosí pas!

Je to kolekce jakoby vystřižena z padesátých let

Nová Haute Couture kolekce Christian Dior je výletem do minulosti: do 50. let minulého století, kdy se tato značka zrodila . Noblesa, krása, ženskou, avšak současně nositelnost, jsou hlavními prvky této kolekce. Decentní barevnost tvoří jen „vyvolených barev“: bílá, černá, šedá, tělová, fialová a červená.

Po nuceném odchodu Johna Galliana zůstala na Billa Gayttena nezáviděníhodná role. Nejenže hned nenastoupil na místo hlavního designéra značky, ale jen jako dočasná náhrada, ale každý, včetně nás v magazínu Moda.cz, neustále srovnáváme jeho práci s tím, co dříve prezentoval John Galliano. Jedenapadesátiletý Bill Gaytten však není žádný nováček ani na módní scéně, ani v Dioru, tam pracuje již přes 15 let. Přestože jsme se u předchozích Gaytennových kolekcí pro Dior přidali spíše na stranu kritiků, dnes bereme vše zpět. Gaytten připravil krásnou kolekci s prvkami padesátých let, které sice možná chybí určitá cirkusová pestrost až vulgárnost, jakou jsme milovali u Galliana, přesto však jde o nádhernou kolekci, kterou budeme závidět každé, která si některý kousek z ní bude moci dovolit.

Bill Gaytten v jarní Haute Couture kolekci Christian Dior vsadil vše na X-siluetu. Široká ramena se zužují do vosího pasu a pod ním se opět rozšiřují do zvonové či A sukně, nebo do pouzdrové sukně s přiznanými boky, což je sice u plochých modelek téměř nepoznatelné, na normálních ženách to však bude vidět. Gaytten se soustředil na světlo, drapérii a průhlednost materiálů, jakými jsou šifon či určitá obdoba gázy. Je to něco jiného, než nabízel Galliano, je to nositelný luxus!

V Dioru mohou být rádi, protože Gaytten nabídl kolekci, která se díky své nositelnosti snadno prodá a díky své jedinečnosti bude o ní velký zájem. Kalhotky jako z 50. let! Padesátá léta si našla místo nejen v kolekci Dior. Stejné kalhotky z padesátých let, jaké prosvítají ze šatů Dior, se objevily i v kolekci značky Versace. Finále podpořily obří balónové sukně na róbách, které jakoby vracely Dioru vznešenost Galliana. Černá se prolíná s bílou do šedých valér, zlatou tečkou je velká červená róby. Nesmíme opomenout ani méně bohatě zdobené, avšak stejně nádherné dlouhé fialové róby.

 

Zdroj obrázků: Style.com, Dior, Google.com, interet

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram