Blanka Matragi představí v novém butiku originální kolekci inspirovanou kohoutí stopou

Blanka Matragi představí v novém butiku originální kolekci inspirovanou kohoutí stopou

Nová kolekce Blanky Matragi se nese vduchu výrazných grafických potisků

Blanka Matragi však ve své nové kolekci ikonický vzor nepřevzala v jeho původní podobě, nýbrž jej přetvořila v autorský amorfní dezén. Povýšila jej na zcela novou úroveň a dala tak vzniknout jedinečnému vzoru, který u jiných návrhářů nemáte možnost najít.

„Každá nová kolekce pro mě musí být výzva. Proto si vždy před vytvářením té nové dám úkol. Pojmout již tisíckrát zpracované téma jinak, neotřele a originálně. V minulosti jsem takto povýšila Kupkovy obrazy na trojrozměrné objekty, šaty, či op-artovou grafiku v kompoziční celek, který ohromuje zástupce průmyslového designu dodnes,“ vysvětluje návrhářka původ svého originálního dezénu. I nadále se přitom drží svého černo-bílého konceptu. „Černou a bílou můžete kombinovat s čímkoli, nejste jakkoli limitováni. Modely jednoduše skvěle oživíte barevnými doplňky, jakými jsou pásek či šál. Černá s bílou navíc nepodléhají módním trendům. Jsou zcela nadčasové.“

Blanka Matragi představí nejen novou kolekci, ale i nový butik. Kolekce bude oficiálně představena veřejnosti 27. března 2013 v19:00 během slavnostního otevření nového butiku Blanky Matragi na adrese U Prašné brány 2, Praha 1. Původní prostory převzaté po značce Kenzo se nyní kompletně rekonstruují podle návrhu designérky Barbory Škorpilové (studio Mimolimit). Ta se s Blankou Matragi shodla na konceptu návratu do prvorepublikové doby s respektem k tradici a původní atmosféře Obecního domu ‒ interiér se zcela vzepře současnému trendu „sterilních“ prodejních prostor a bude naopak působit velmi intimně. Součástí butiku bude i malý budoár sloužící k prezentaci koktejlek, večerních a svatebních šatů, jež jsou dlouhodobě nejžádanějšími artikly z návrhářčina portfolia. Srdcem butiku bude návrhářčin autorský křišťálový lustr, na jehož vzorování se podílel i umělecký sklář Jiří Pačinek. O kompletizaci lustru se postarala firma KOLEKTIV z Nového Boru. Největší senzací slavnostního otevření pak bezpochyby bude unikátní prezentace večerních šatů za pomoci holografické technologie 3D projekce, která bude ve střední Evropě k tomuto účelu použita vůbec poprvé!

 

Zdroj obrázků: Blanka Matragi

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram