Blanka Matragi slaví 35. výročí formou galashow a Móda.cz u toho nechybí

Blanka Matragi slaví 35. výročí formou galashow a Móda.cz u toho nechybí

Blanka Matragi slaví 35. výročí v branži velkolepou show a dechberoucí kolekcí Elements, která je postavená na kráse, síle a nepřemožitelnosti čtyřech základních živlů. 

Bez vzduchu, vody, země a ohně by na světě nic nebylo. Proto na ně Blanka Matragi odkazuje ve své poslední kolekci Elements a vrací se ke kořenům. Show, kterou si na pátek se symbolickým datem 11. 11. 2016 přichystala, byla doplněná o zajímavé vizuální efekty a atmosféra byla jedinečná. V kolekci úspěšná česká návrhářka skloubila nejnovější technologie výroby materiálu, čímž publiku dokazuje, že neumí navrhovat jen princeznovské šaty, ale její um sahá mnohem hlouběji. Na módní přehlídku byl dokonce stanoven i dress code - black tie, který od žen požaduje delší sukni, nejlépe až na zem a od mužů oblek spolu s bílou košilí a motýlkem. 

Magazín Móda.cz dělal se samotnou Blankou Matragi exkluzivní rozhovor o nové kolekci, který jsme vám zprostředkovali již před několika týdny. Návrhářka v něm vysvětluje inspiraci pro čtyři živly, výběr data velké galashow i bakstage informace o tom, jak příprava celé kolekce, která čítá rovnou stovku modelů, probíhala a kolik kreativců se na ni podílelo. 

Redakci Móda.cz nejvíce nadchnul element vody, který dokonale doplňovala projekce na plátnech v sále. Více jak třicítka modelek se dokázala vcítit do rolí těchto nespoutaných živlů a přehlídka prožívala tak skvěle, že publikum nakonec tleskalo ve stoje. Návrhářka byla naprosto zaskočená a dojatá dlouhými ovacemi, spoustu květin a přítomní jí upřímným potleskem připomněli, že svou práci dělá skvěle a že kolekce, která stála tolik úsilí, času a nápadů se opravdu podařila. ELEMENTS Blanky Matragi uchvátilo. Bez debat.  

Blanka Matragi se mimo jiné v poslední době podílela také na přípravě České Miss, pro jejíž finalistky navrhla večerní róby. Její práci si můžete připomenout na videu.