Boom konturování - o co vlastně jde

Boom konturování - o co vlastně jde

Ve snaze podpořit přírozené stínování lidského obličeje si ženy začaly konturovat lícní kosti, později čelo, bradu, nos, rty a nakonec se z přirozenosti stala hra světla a stínu bijící do očí. 

Jemné konturování obličeje se používá už od pradávna. Konturováním totiž můžeme rozumět i nanášení tvářenky, vykreslování očních linek a rozjasňování nadočnicových oblouků. To všechno jsou kroky, které nám pomáhají povzbudit přirozená místa světla a stínu na obličeji. Používání bronzujícího a rozjasňujícího pudru dnes není ničím neobvyklým a je naprosto v pořádku. Podivně ovšem začalo působit přehnané a silné konturování celého obličeje včetně vnitřních a vnějších koutků oka, spodního i horního rtu a obočí zespodu i zezdola. K tomu pochopitelně připočtěte lícní kosti, bradu a tváře a také půl hodiny před zrcadlem, než ze svého obličeje uděláte přesně vykonturované obrysy.

Možná je za tím vším opět snaha úplné dokonalosti. Tento trend nastolily jak jinak než americké youtuberky, o nichž je známo, že pro extrém nejdou daleko. Horší je, že české ženy je ve většině pouze slepě následují, aniž by si uvědomily, že Česko je zemí mírnější a zdaleka ne tolik otevřenou novým a neobvyklým věcem. Abyste dosáhla tak výrazného efektu po vzoru Američanek, nevystačíte si jen s tmavým a rozjasňujícím pudrem. Budete potřebovat celou paletu barevně odstupňovaných korektorů a často také světlý a tmavý odstín makeupu.   

  
The Balm konturovací pudr Bahama Mama 399 Kč ; Makeup Revolution konturovací paletka 299 Kč ; Estée Lauder konturovací trio 999 Kč

Konturování je jistě skvělým způsobem jak si pohrávat se světlem a stínem v obličeji. Pokud ho chcete vyzkoušet, kupte si pro začátek paletku bronzeru a rozjasňovače a zkuste konturovat tam, kde sama vidíte přirozený stín. Tmavý pudr nanášejte pod lícní kosti (zato na ně ten rozjasňující), případně ze stran nosu nebo podél čela. Nikdy nezapomeňte kontury řádně rozmazat, jelikož konturování by mělo následovat přirozené tvary vašeho obličeje a nemělo by být okem rozeznatelné. Rozjasňovač se vám bude kromě lícních kostí hodit také lehce nad horní ret a pod obočí. To jsou tři místa, kde se nespletete. 

krasa.cz ; groupon.com 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram