Bottega Veneta jmenovala novým kreativním ředitelem Daniela Lee

Bottega Veneta jmenovala novým kreativním ředitelem Daniela Lee

Známým italským módním domem Bottega Veneta rezonují změny. Po odchodu Tomase Maiera přebírá otěže mladý návrhář Daniel Lee.

Módní svět zkrátka nikdy nespí, o tom svědčí nejen nové kolekce, ale také personální změny v módních domech. Poté, co kreativní ředitel značky Bottega Veneta, Tomas Maier, oznámil svůj odchod, všichni netrpělivě čekali, kdo převezme jeho důležitou pozici. Italský módní dům včera na svém Instagramovém profilu představil nového leadera týmu, kterým se stal Daniel Lee. 32letý britský návrhář vystudoval prestižní školu Central Saint Martins College of Art and Design. Od roku 2012 pracoval v Céline, kde měl na starosti ready-to-wear kolekce. Dříve také pracoval pro Maison Margiela, Balenciaga nebo Donna Karan.

Mladý módní návrhář komentuje svůj velký životní krok slovy: "Jsem poctěn i nadšen, že budu moc pokračovat v dědictví, které značka Bottega Veneta vytvořila v posledních padesáti letech. Těším se na zachování zakořeněných poznávacích znamení domu, řemeslné výroby, kvality a sofistikovanosti, kterou se budu snažit propojit s novým pohledem, vizí a moderními prvky. Daniel Lee se nové pozice ujme už začátkem července, my už se nemůžeme dočkat nových kolekcí, které budou v jeho rukách vznikat.

hypebae.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram