Carolina Herrera pro jaro 2020 navrací batiku i nesmrtelnou květenu

Carolina Herrera pro jaro 2020 navrací batiku i nesmrtelnou květenu

Newyorský týden módy přinesl nádhernou jarní a letní kolekci Carolina Herrera 2020 od návrháře Wese Gordona. A opět to bylo o překonávání pomyslné laťky trendů jara a léta.

Batiky se nezbavíme

Autorem letošní kolekce Carolina Herrera jaro / léto 2020 ready-to-wear je návrhář Wes Gordon, který je typický snahou odhadovat svými kolekcemi módní trendy. Překvapením letoška byla široká přítomnost batikovaných vzorů v kolekci. Batika se zdá být trendem, který nás neopouští, přesto se však zatím o žádný trend nejedná, ačkoli se o to návrháři snaží. Uvidíme, jak vyjde značce tento pokus.

Květiny rozkvetly i v New Yorku

Ačkoli je totiž batika sama o sobě originální, návrhář Wes Gordon ji v kolekci, kterou představil na newyorské přehlídce, posunul o další level dál. Doplnil totiž kromě batiky i retro přehozy, puntíky a květinky. Zajímavá byla i černobílá či bílá a černá část kolekce. Ano, i tak si Wes Gordon představuje jaro.

Bílá jako geniální tah

A máme tu další ačkoli. Ačkoli se letos zdá, že se každá značka snaží kromě kolekce zapracovat i na wow-efektu okolí přehlídkového mola, Wes Gordon si zřejmě usmyslel, že centrem pozornosti musí být kolekce, a ne výzdoba v okolí. A tak ponechal newyorské přehlídce čisté bílé pozadí. Ke kolekci se ale opravdu nehodilo nic jiného. V bílém prostoru barvy svítily přesně tak, jak měly.

Outfit ve jménu Herrera

Na přehlídce se vystřídalo mnoho známých tváří například Vanessa Hudgens, Martha Steward, Georgina Bloomberg, Shanina Shaik a Karlie Kloss. Nejzajímavějším kouskem kolekce pak byla bílá blůza kombinovaná s bílou sukní, která měla připomenout samotnou paní Herreru, zakladatelku značky. 

Fotografie: Alessandro Lucioni; vogue.it; W Magazine

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram