Česká oděvní značka Jamie Collection objasňuje výhody bambusové viskózy

Česká oděvní značka Jamie Collection objasňuje výhody bambusové viskózy

Už jste si oblíbili bambusovou viskózu? Jestli ne, pak máte rozhodně co dohánět. Objevte její skvělé vlastnosti, seznámí vás s nimi česká značka Jamie Collection.

trička Jamie Collection, 990 Kč

Vlastnosti bambusové viskózy jsou natolik pozitivní, že si je velmi rychle zamilujete, a to i v případě, že váš trápí alergie či kožní problémy. Důvodem jsou její skvělé vlastnosti - saje pot, je příjemná na těle a vhodná i pro podrážděnou pokožku, v horku chladí, v zimě hřeje a pochází z udržitelných zdrojů. Její produkce je ekologická a nezatěžuje životní prostředí.

V nabídce Jamie Collection naleznete z bambusové viskózy pánská a dámská trička a pánské a dámské kraťasy. Trička se dají nosit jak samostatně, tak v kombinaci s kraťasy jako funkční pyžamo.

tričko Jamie Collection 990 Kč, kraťasy 890 Kč

Bambusová viskóza, jak název napovídá, pochází z bambusu, jehož vlákno se splétá do podoby textilie. Bambus má antibakteriální vlastnosti, nemusí tak být ošetřován chemicky (antibakteriální vlastnosti zůstávají i bambusové viskóze) a zároveň neuvěřitelně rychle roste a šíří se. Denně může poporůst až o dva metry. Pro jeho pěstování je třeba mnohem méně vody než pro pěstování bavlny. Jedná se o bio materiál, jehož sílící obliba v textilním průmyslu je více než opodstatněná.

„Bambusové vlákno nabízí maximální komfort a uvítají ho hlavně osoby s citlivou pokožkou. Velkou výhodou našich triček a kraťasů z bambusové viskózy jsou jejich antibakteriální vlastnosti a to, že je mohou nosit i alergici. Mnoho našich klientek řeší různé kožní problémy jako třeba atopický ekzém a naše pyžamo je pro ně na spaní mnohem příjemnější než ta z jiných materiálů,” vysvětluje jedna z majitelek Jamie Collection Michala Smelíková.

trička Jamie Collection, 990 Kč

„Bambusová viskóza úžasně saje pot, dokonce třikrát až čtyřikrát více než bavlna. Odvádí vlhkost z těla, a to přináší pocit většího komfortu. Díky své prodyšnosti není oblečení cítit potem a nemusí se proto tak často měnit a prát,” doplňuje druhá z tvůrčího dua Jana Potůčková.

Až hedvábná hebkost pyžamového setu Jamie Collection z bambusové viskózy je na těle neskutečně příjemná a zaručuje nerušený spánek v náruči pohodlí. Výhodou je i to, že po vyprání rychle schne a nemusí se žehlit. Tričko a kraťasy Jamie Collection by neměly chybět v žádném udržitelném šatníku.

tričko Jamie Collection 990 Kč, kraťasy Jamie Collection 890 Kč

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram