Charitativní módní přehlídka Fashion for FOKUS

Charitativní módní přehlídka Fashion for FOKUS

Fokus Praha pořádá již 2. ročník charitativní módní přehlídky Fashion for FOKUS s mottem „ Zaostřeno na osobitost“. Akce se uskuteční symbolicky v předvečer „dne všech bláznů“ – 31. března 2015 v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici v Praze od 20:00 hodin. A my u toho nebudeme chybět.

Letošní módní přehlídka představí modely mladých designérek a designérů, kteří stejně jako duševně nemocní nějakým způsobem vybočují z šedých hranic „normálnosti“.

„Snažili jsme se vybrat stylově odlišné designéry, aby svou originalitu mohl najít každý z diváků,“ říká o projektu Jolana Haismanová.

Tváří Fashion for FOKUS je letos maďarská herečka Vica Kerekes. K módě má pozitivní vztah, ovšem přiznává, že se nechce stát obětí trendů. „Oproti minulosti už nemusíme tak namáhavě pracovat fyzicky, nebojujeme tělem, ale čím dál tím víc namáháme svou psychiku. Avšak v současnosti máme mnoho způsobů, jak si můžeme vzájemně pomoct,“ vysvětluje Kerekes, proč si zvolila podporu právě Fashion for FOKUS.

Smyslem této charitativní módní přehlídky je získat finanční podporu pro činnost Fokusu Praha. Posláním Fokusu je podpora lidí se zkušeností s dlouhodobým duševním onemocněním www.fokus-praha.cz.

Letos budou veškeré prostředky získané na této akci směřovat svépomocné aktivitě Klubu Mosty. Podstatou tohoto klubu je společné prožívání volnočasových aktivit lidí, kteří jsou dlouhodobě hospitalizováni v PN Bohnice s lidmi s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, kteří mnohdy pobytem v PN Bohnice osobně prošli. Tito lidé se navzájem motivují a ukazují cestu k uzdravení.

Nadace Divoké husy zdvojnásobí výtěžek ze vstupného i z darů poskytnutých v rámci přehlídky Fashion for FOKUS až do výše 60 000 Kč.

Na jaké přehlídky se můžete těšit?

Iva Burkertová, absolventka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, tvořící od roku 2009 pod svou značkou ODIVI, tvoří oděvy pro ženy, které jdou za svým a přitom rády nosí neotřelé, ale zároveň pohodlné modely.

   

Jana Mikešová ve své tvorbě vychází z tradičních materiálů a pletařských technik. Symbolizují jemnost, něhu a harmonii. Ztělesňují ženskost a poetičnost. Kolekce prezentovaná na Fashion for Fokus plynule navazuje na předchozí kolekci Vesna. Navrací se k lidových kořenům a čerpá ze slovanské kultury.

Tereza Otáhalíková je studentkou módního designu Tomáše Bati ve Zlíně. Její kolekce v sobě obsahují barevné protiklady. Černá a bílá ve vzájemném kontrastu i symbióze. Tereza kromě oděvů vytváří i šperky a doplňky z netradičních materiálů. Ve své poslední kolekci se nechala inspirovat plexisklem jako materiálem pro doplňky či aplikace na oděv.

A poslední designér, jehož tvorba zde bude k vidění, je slovenský designér Maroš Baran, který vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě v oboru Grafika. O módu se začal zajímat již před pár lety, a tak v roce 2012 vytvořil svou první kolekci s názvem DISGRACE při studiu na Hogeschool voor de Kunsten v Utrechtu.
Inspiraci pro svou tvorbu hledá v literatuře a umění. Své kolekce často prezentuje jako „fashion performance“, kde spojuje módu, performance a video-art s temnou ambientní hudbou.

A k módě má blízko i choreografka a tanečnice Jana Vrána, která na Fashion for Fokus představí svou taneční performanci "MANŽELSTVÍ" společně s tanečníkem Palem Kršiakem. Součástí jejich choreografie bude překvapení ze světa evropské módy.

Buďte u toho! Podpoříte dobrou věc a zároveň si odnesete kvalitní módní zážitek.

Vstupenky na módní přehlídku jsou dostupné v síti ticketportal.cz.

zdroj: Fashion for FOKUS

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram