Chcete zažít kreativní léto? Interiérové designérky Diana Turinová a Gabriela Hámová připravily letní školu designu pro všechny, koho design baví

Chcete zažít kreativní léto? Interiérové designérky Diana Turinová a Gabriela Hámová připravily letní školu designu pro všechny, koho design baví

Designérské studio DECO LOCO přichází s příležitostí pro všechny kreativní nadšence a zájemce o seberozvoj v oblasti interiérového designu. Letos poprvé renomované lektorky a úspěšné interiérové designérky Diana Turinová a Gabriela Hámová otevírají Letní školu designu 2024.

 

DECO LOCO je inovativním designérským prostorem, který nabízí pomoc s inspirací a naplánováním si dokonalého bydlení, a zároveň podává pomocnou ruku všem designérům, kteří rádi pracují s moderním designem a chtějí se rozvíjet. Lektorkami Letní školy designu jsou dvě uznávané designérky s bohatými zkušenostmi v oblasti interiérového designu. Jejich práce se vyznačuje citlivým přístupem k detailu a inovativním využitím materiálů. Diana Turinová i Gabriela Hámová jsou odbornice jak na historický vývoj interiérů, tak na moderní designové trendy. A právě jejich společná vášeň pro design a vzdělávání dala za vznik nápadu Letní školy designu. Kurz je postaven tak, aby byl vhodný jak pro zájemce z oboru, tak pro kohokoli, kdo se chce věnovat interiérovému designu. Zároveň je ideální jako báze pro jakékoli umělecké činnosti, jedná se o absolutní základy tvořivosti a navrhování.

„Pro letní školu jsme se rozhodly hned z několika důvodů. Interiérovému designu se věnujeme už dlouhá léta a přetváříme domovy a komerční prostory na denní bázi. Předáváme tedy své know-how a aplikujeme ho v daném prostoru. Letní škola je trochu jiný způsob předávání znalostí. Přináší interakci s lidmi, kteří se touží po vědění, a tak nadšení sdílíme navzájem. V minulosti jsem vyučovala na škole interiérového designu a obdobné kurzy vedla. Obě pravidelně přispíváme svými radami do článků v různých časopisech a neustále se vzděláváme. Během loňské proměny showroomu, kdy vznikla vzorkovna a zasedací místnost, navíc disponujeme i ideálními prostory pro pořádání takového kurzu,“ říká jedna z lektorek kurzu Gabriela Hámová.

foto: se svolením DECO LOCO

Šestidenní kurz proběhne od 15. do 20. července 2024 v showroomu DECO LOCO. Tato intenzivní škola nabízí denní program od 9:00 do 16:00 v podobě přednášek, workshopů a praktických cvičení pro obohacení dovedností a rozšíření odborných znalostí. Program zahrnuje úvod do interiérového designu, práci se vzorky, historický vývoj interiérů, kompozice a styly interiérů a závěrečný projekt. Uzávěrka přihlášek proběhne 30. června 2024. 

„Od letního kurzu očekáváme především možnost vzdělávat a inspirovat laickou veřejnost v oblasti interiérového designu. Věříme, že pokud se nám podaří účastníky nejen zabavit, ale také jim předat užitečné a praktické znalosti, bude to pro ně přínosné a inspirativní. Zároveň se domnívám, že čím více lidí bude mít zájem o design a bude rozumět jeho principům, tím snadnější a efektivnější bude i naše práce. Naše bohaté zkušenosti nám navíc umožňují připravit a realizovat kurz tak, aby byl co nejvíce přínosný a zajímavý pro všechny účastníky,“ doplňuje lektorka Diana Turinová.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram