Čím menší, tím lepší, řeč je o mini kabelkách

Čím menší, tím lepší, řeč je o mini kabelkách

Krásné, malé, veselé a roztomilé. Takové jsou mini kabelky. Maličké kabelky jsou hitem letošního roku, proč jsou tak oblíbené a jaké značky odstartovaly tento módní trend? Její design je v rámci minimalistického duchu a je vhodná pro většinu příležitostí.

zdroj: pexels.com

Vyměňují se prostorné a praktické kabelky za mini tašky, které jsou zmenšené verze kultovních značkových kabelek. Jsou velmi oblíbené a začala je nosit jako první smetánka. Malá kabelka, která svým vzhledem připomíná spíše kabelku pro panenky. Jsou originální, avšak trochu nepraktické. Vleze se do nich jen rtěnka, mobil a drobné. Návrháři, ale argumentují tím, že dnešní generace nenosí hotovost, ale používá převážně kreditní a debetní karty.

zdroj: zalando.cz

Proč jsou tolik oblíbené?

Je to především díky francouzskému návrháři Simon Porte Jacquemus, jeho mini kabelky se staly žhavým hitem sezóny. Možná za to může i fakt, že tyto malé kabelky jsou více dostupné veřejnosti a prodávají se v ceně kolem 10 tisíc korun. Ze začátku o ně jevily zájem především slavné modelky, herečky a zpěvačky a po čase se přidávali další a další zájemci i značky.

zdroj: mytheresa.com/jacquemus

Nejde o typickou kabelku, kterou si můžete vzít do práce nebo vám vystačí na celý den. Její design je v rámci minimalistického duchu a je tak vhodná na večírky, firemní akce, rande a další příležitosti.

Široká barevná škála

Jsou malé, ale krásné. Kabelky hrají všemi barvami a dokonale tak rozzáří váš outfit. Nemají moc úložného prostoru, ale díky tomu se naopak skvěle hodí pro jarní a letní dny. Možná vás překvapí i fakt, že kabelka skvěle pasuje nejen k elegantnímu stylu, ale i k sportovnímu outfitu, např. se šortkami a teniskami.

zdroj: www.zalando.cz/fiorucci

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram