Co byste měla dělat alespoň jedenkrát týdně

Co byste měla dělat alespoň jedenkrát týdně

Však to znáte, jsou věci, které by každá z nás měla dělat mnohem častěji. Alespoň jednou za týden. Nebo prvně hlavně začít, že... 

1. Hloubkové čištění pleti - myslíme tím ten večer, kdy si trošku orazíte. Může to být sobota, ale klidně také středa. Měla byste na chvíli zpomalit tempo, sednout si, nanést na pleť čistící gel, následně oblíbenou masku a nechat své tělo odpočívat, regenerovat. Po čištění je samozřejmostí také pořádná hydratace.

2. Hydratační kúra na vlasy - může to být stejný den, kdy se věnujete své pleti. Nechte si od svého kadeřníka doporučit ideální péči pro váš typ vlasové pokožky a používejte ji alespoň jednou za týden. Nechte ji působit dostatečně dlouho a nepodceňujte dobu uvedenou na obalu. 

3. Pedikúra - v létě se i o nohy ženy pečlivě starají. Péče o chodidla včetně úpravy nehtů by měla být samozřejmostí i v jiných ročních obdobích. Aktuálně se blíží léto, takže je nejvyšší čas začít se starat, protože za pár týdnů musí být vaše nožky připraveny na obutí sandálků. 

4. Čištění štětců - nebaví to nikoho a ať máte sebelepší přípravek, je to zdlouhavý proces. Jediným výsledkem jsou čisté štětce a dobrý pocit. Kupte si čistící sprej, který i dezinfikuje a štětce dočišťujte jemným šampónem. 

5. Vyprání spodního prádla - častokrát je praní podprsenek podceňováno. Podle odborníků byste podprsenku měla prát po dvou až třech nošení, pamatujte na to! I my pochopitelně doporučujeme praní v ruce pomocí tuhého mýdla, protože to je ten nejšetrnější způsob. 

6. Změna pyžama - v noci se tělo zbavuje přebytečných látek a potom vyplavuje především sůl. Mnoho lidí ví, že se v noci potí. Jiní to zase tolik nepociťují. Ať už patříte do jakékoli ze zmíněných dvou skupin, pyžamo střídejte. Spěte ve volném střihu, který neškrtí. 

7. Očištění počítače, mobilu, myši - není to tak módní záležitost, ale mělo by se to stát základním hygienickým návykem. Dezinfikačními ubrousky pravidelně otírejte klávesnici, myš a i pracovní stůl. Mobilní telefon by si takovou proceduru zasloužil klidně jednou denně. 

8. Lehký detox - jeden den zkuste vynechat čokolády a uždibování všeho, na co přijdete. Jezte dost, sladké i slané dle chuti. Zkuste dodržovat pravidelnost a dejte si tento den méně soli, zařaďte freshe, smoothie a zeleninu i ovoce samo o sobě. 

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram