Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Jenže co když nosíte brýle, které jsou v mnoha situacích nepraktické? Ideálním řešením jsou kontaktní čočky, které v kufru zaberou minimum místa. Neuškodí si přibalit ani oční kapky na oči podrážděné sluníčkem nebo kvalitní sluneční brýle.


zdroj: alensa

Kontaktní čočky? Na léto skvělá alternativa k brýlím!

Určitě se nechcete na dovolené omezovat a třeba dioptrické brýle můžou být nepraktické, například při sportu nebo plavání. Dobrou alternativou je pořídit si kvalitní kontaktní čočky, například oblíbené Biofinity Energys, které vyřeší hned několik vašich problémů zároveň. Po dohodě s očním specialistou jsou tyto čočky určené na takzvané kontinuální nošení, jinými slovy je v očích můžete mít až 29 nocí a 30 dní. Při cestování tak nemusíte vozit klasický roztok či pouzdro, nebo řešit, kde si čočky hygienicky vyndáte a nandáte. Samy o sobě mají Biofinity Energys extra vysokou propustnost kyslíku, přesto odborníci doporučují oči pravidelně zvlhčovat očními kapkami. Další výhodou těchto čoček je, že jsou vybavené technologií Digital Zone Optics, která se postará o to, aby oči nebyly unavené ze sledování digitálních zařízení. Třeba na dovolené si sice odpočineme od počítače, ale o to více koukáme do chytrých telefonů, kde jsou písmenka i obrázky menší a častým zaostřování na displej jsou naše oči unavenější.


zdroj: alensa

S čočkami do vody jedině v plaveckých brýlích

Jako vždy a všude, i v létě je potřeba u čoček myslet na hygienu, zejména pokud s nimi hodláte jít do vody. Při plavání či šnorchlování nikdy nezapomeňte na plavecké brýle, které oči i čočky ochrání. V moři je problémem slaná voda a drobný písek, který se dostane prostě všude. Ve střehu buďte, i když jdete k rybníku, jezeru či na přehradu. Ve stojatých vodách je často ještě vyšší počet bakterií než v moři.

„Jen si vzpomeňte na zelenou vodu v rybníku po několika málo letních dnech. Stejná doporučení platí i pro bazény, kde je voda plná chloru. V případě, že se chlor dostane na kontaktní čočku, může ji zdeformovat a čočka pak bude dráždit oko. Ve vodě se vyskytuje také nebezpečná bakterie jménem Acanthamoeba. Proto, pokud si do bazénu berete kontaktní čočky, nezapomeňte na ochranné plavecké brýle,“ upozorňuje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz.


zdroj: alensa

Nenechávejte pořízení slunečních brýlí až na dovolenou

Další výhodou čoček je, že se dobře doplňují se slunečními brýlemi. Díky čočkám stále ostře vidíte, třeba na své děti, které se pohybují v blízkosti vody, a sluneční brýle pomáhají chránit vaše oči před škodlivým UVA/UVB zářením. Pokud jde o výběr slunečních brýlí, není dobré spoléhat na to, že kvalitní a bezpečné sluneční brýle najdete v místě své letní dovolené. Oči máme pouze jedny, proto by rozhodující neměla být pouze cena, ale především kvalita. Široký výběr prověřených a bezpečných slunečních brýlí můžete zakoupit ve specializovaných e-shopech jako např. www.alensa.cz s pořizovací cenou od několika stokorun až po luxusní brýle těch nejvěhlasnějších značek. Na internetu jsou brýle zpravidla levnější než v kamenných optikách.


zdroj: alensa

Poslední věcí, na kterou nezapomeňte, jsou oční kapky či sprej. I když pro ochranu svých očí uděláme maximum, několikadenní pobyt na ostrém slunci je může hodně podráždit, protože na takovou intenzitu nejsou zvyklé. Nejde o velkou investici, nejlevnější kapky jsou od 110 Kč, ale mohou vám ušetřit mnoho starostí a peněz v budoucnu.


zdroj: alensa

Výhody čoček Biofinity Energys:

- Jsou vybavené technologií Digital Zone Optics, která se postará o to, aby oči nebyly unavené ze sledování digitálních zařízení.

- Silikon-hydrogelové čočky s ojedinělou kombinací vysokého obsahu vody a extrémní propustností pro kyslík 160 Dk/t.

- Jsou vhodné i k nepřetržitému nošení po dobu 30 dní a 29 nocí bez vyjmutí z oka. Tento způsob užívání však musí doporučit oční specialista.

- Čočky si udržují patřičnou vlhkost a jsou velmi pružné a měkké.

- Zvýšená prodyšnost a přirozená smáčivost čočky díky technologii Aquaform®.

- Čočky se zaoblenými okraji, které minimalizují kontakt víčka s čočkou a přispívají tak k dlouhodobému pohodlí při nošení.


zdroj: alensa

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram