Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Pařížský Grand Palais se pro potřeby módní show proměnil v nádhernou vícepodlažní knihovnu. Coco Chanel i Karl Lagerfeld byli vášnivými čtenáři a knihy sbírali. Tato myšlenka byla pro Virginii výchozí. Mimoto se inspirovala i soukromou knihovnou Coco Chanel v jejím apartmánu na 31 Rue Cambon, který se nachází hned vedle slavného pařížského hotelu Ritz.

Kolekce jako celek příliš jako couture nepůsobila. Některé oděvy vypadaly, že jsou určeny na každodenní nošení. Vzpomenout můžeme klasická tvídová saka, kabáty, skládané kalhoty či minimalistické šaty sepnuté páskem. Virginie Viard se odvrátila od ostře řezaných tvarů, jaké nastolil Lagerfeld, a místo toho přešla k zaobleným. Zaoblená ramena vytvářela zajímavou retro osmdesátkovou siluetu. 

Řemeslná práce se nejvíce odrazila v detailech; několik stovek bílých peří našitých na topech, florální motivy místo klasických ramínek či látka, která vypadala jako tvíd, ale při bližším zkoumání se ukázalo, že se jedná o pevné výšivky. Kolekce splnila to, co klientky od Chanelu očekávají - klasickou, nositelnou a elegantní módu. Nic výstředního.

Vogue.com, Fashionista.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram