Dámské peněženky – jaký materiál vybrat?

Dámské peněženky – jaký materiál vybrat?

Jednou z prvních věcí, které musíte při nákupu nové dámské peněženky zvážit, je materiál, ze kterého chcete, aby byla vyrobena. Často opomíjená úvaha by vás mohla překvapit škálou materiálů dostupných na dnešním trhu.

Od tradiční kůže, která se v kožedělném průmyslu používá již po tisíciletí, až po moderní materiály, jako je například netkaná textilie Tyvek, dřevo nebo kov. V neposlední řadě je třeba zmínit i širokou škálu recyklovaných materiálů, které jsou stále více trendy jako například peněženky z použitých transparentů nebo i plachet kamionů.

Jaký typ peněženky si vybrat?

Existují tři hlavní typy peněženek. První je malá, známá také jako minimalistická peněženka, která se v poslední době stala trendem, protože naše potřeba nosit fyzickou hotovost se snížila, díky možnosti platit bezkontaktně a našimi telefony. Takže pokud zjistíte, že nosíte pouze pár karet a zřídka kdy hotovost, pak je minimalistická peněženka právě pro vás. Tato volba je skvělá kvůli své kompaktnosti, která umožňuje elegantnější a atraktivnější design s velkým výběrem netradičních a inovativních materiálů, které najdete například v sekci dámské peněženky na webových stránkách CCC.

Další typ peněženky, který můžete zvážit, má funkčnější design. Můžete vybírat od varianty s velkým počtem slotů pro karty až po typ s přihrádkou na mince. Problém funkčnější varianty peněženky spočívá v její velikosti, která nemusí být vždy praktická.

Třetí typ peněženky je založený na materiálu. Některé materiály omezují funkčnost, nebo dokonce i velikost peněženky. Z tohoto důvodu se pak některé materiály stávají více prvkem designovým než funkčním. Skvělým příkladem jsou například dřevo nebo kov.

Který materiál je pro mě nejlepší?

Typy a provedení peněženek nejsou tím jediným, na co byste měly při hledání té vaší myslet.

Nejžádanějším materiálem na trhu je klasická, ale vždy elegantní volba – kůže. Velká škála tvarů a designů s vynikajícími vlastnostmi tak činí kůži stále nejatraktivnější volbou. Vedle velkého výběru tvarů existuje také mnoho typů kůže, jež je pro výrobu používána, včetně hovězí kůže, lícové hovězí usně a koňské kůže. Svou hladkostí a poddajností, nebo naopak tvrdostí materiálu přináší kůže do výběru peněženek vždy osobitý design.

Přední módní značky nyní používají bavlnu a tkaninu k navrhování skvělých, osobitých peněženek, protože umožňují používat jakékoli variace barev a textur a vyjádřit tak různorodost osobnosti. Ačkoli bavlna stále není tak odolná jako kůže, je to skvělá volba pro svěží ležérní vzhled nejen pro sportovní odpoledne.

DÁMSKÉ PENĚŽENKY

Syntetický materiál je na trhu také velmi častý. Například u prodejce CCC najdete nepřeberné množství těchto peněženek. Polyester je skvělou náhradou kůže a tento materiál najdete u široké škály typů peněženek, od tradičního tvaru až po ty minimalistické. Syntetický materiál je také velmi flexibilní, protože může napodobovat vlastnosti bavlny i kůže. Navíc poskytuje nové možnosti z hlediska tvaru a funkčnosti dámské peněženky.

Je vaší volbou netradiční materiál?

V posledních letech se stal oblíbeným materiálem pro výrobu peněženek papír. Je to lehký materiál, takže ideální pro ty z vás, které toho nechtějí tolik nosit. Jeho výhody jsou v barvách, potiscích a designu, nevýhodou jsou technické vlastnosti, protože papír je náchylnější a méně odolný. Na zkvalitnění tohoto materiálu však firmy stále pracují. Pokud tedy chcete skutečně jedinečnou peněženku, pak by to mohl být materiál právě pro vás.

Ať už preferujete online nakupování nebo raději návštěvu kamenného obchodu, v široké nabídce peněženek na dnešním trhu jistě natrefíte na svého favorita.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram