Návrhářka Farah Kimia, která obléká známé osobnosti nejenom v Česku, představila svou novou kolekci

Návrhářka Farah Kimia, která obléká známé osobnosti nejenom v Česku, představila svou novou kolekci

Farah Kimia je návrhářka perského a tureckého původu, avšak dlouhodobě žije v Praze a jako jedna z mála se už několik let věnuje rodinné tradici, tedy práci s kůží a kožešinami. Tím si zejména v posledních letech získala nemalou popularitu. Kromě klasických kolekcí se Farah také věnuje speciálním kolaboracím, například s topmodelkou Michaelou Kociánovou.

 

Farah Kimia představila svou novou kolekci na multižánrovém fest1valu ve fashion sekci UNOS, kde svým způsobem také našla svou inspiraci.  „Při tvorbě kolekce Savage mě nejvíc inspirovala lokace, ve které se show konala. Výhled z Velkého světa techniky na Vítkovické železárny je neskutečný, je takový, jaký doopravdy je a neskrývá se,“ řekla návrhářka Farah Kimia.

Pro prezentaci své nové kolekce v Ostravě na fest1valu se designérka rozhodla zejména díky své dobré kamarádce Evě Čomborové z Virvar, která podle Farah víc, co je dobré a tak jí sama věřila, že fest1val a jeho fashion sekce UNOS bude skutečně dobrý. „Eva hlavně podporuje lidi, kteří svou tvorbu milují a dělají to proto, že je to baví. Navíc máme i spoustu klientů z Ostravy a věděla jsem, že to ocení. Za mě je Ostrava proste cool,“ dodala Farah.

V kolekci návrhářka představila modely z kůže a kožešin plné elegance a vytříbeného vkusu. Důraz na ženskou siluetu, jemné detaily i výraznější ramena jsou základem všeho. Farah Kimia se držela i v barevné paletě střídmosti, a tak nejvíce modelů bylo v základních odstínech bílé a černé. Kožené pásky, dvouřadové zapínání i elegantní límečky kabátů a kožených sak podtrhla návrhářka páskovými boty i vysokými kozačkami, které oblékly modelky s jednotným účesem, a to vlasy sčesanými dozadu a precizně učesanou pěšinkou na střed.

Návrhářka obléká i mnoho známých osobností, mezi kterými nechybí například zpěvačka Dara Rolins, stylista Filip Vaněk či modelka Petra Němcová nebo zahraniční topmodelka Nadine Leopold. 

Kolekce Farah se skládají z náročného výběru kožešin, kůží a exotických kůží té nejlepší kvality, které pocházejí z etických zdrojů. To, co odlišuje Farah Kimia, je její pozornost k detailu při výrobě jedinečných kousků, které vytvářejí nadčasové dědictví.

Posláním Farah Kimia je podporovat udržitelné zdroje evropské kožešiny a poskytovat svým zákazníkům záruku špičkové kvality, transparentnosti a etické udržitelnosti. Vzhledem k tomu, že nadužívání plastů je široce diskutováno v otázce našeho klimatu a zdraví oceánů, oblečení ze syntetické kožešiny je velkým viníkem, který přispívá k problému mikroplastů. Vizí návrhářky je zvýšit povědomí o této problematice a vytvořit „nesmrtelné“ kusy oděvů, které jsou eticky dodávány z kožešinové aukční síně Sagafurs, která nabízí nejvyšší kvalitu špičkových kožešin z přísně regulovaných evropských zdrojů.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram